ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

מה כדאי לדעת על לימודי היסטוריה של עם ישראל?

לימודי ההיסטוריה של עם ישראל עוסקים בתקופות ומאורעות שונים בתולדותיו של העם היהודי, זאת תוך הבנה עמוקה של ההיסטוריה למען בניית העתיד וההמשכיות. כמו כן, מתמקדים הלימודים בהיסטוריה דרך אספקטים של היסטוריה חברתית, פוליטית, דתית, תרבותית, אינטלקטואלית, גיאוגרפית, מודרנית וכדומה.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים יכירו תהליכים מדיניים, כלכליים, חברתיים ותרבותיים המאפשרים הבנה של המציאות העכשווית ושל הזהות הישראלית, ירכשו כלי מחקר לניתוח תקופות שונות - העת התיקה, ימי הביניים והעת החדשה, כאשר כל אחת מן התקופות הללו עוסקת במאורעות החשובים ובמאפיינים הייחודיים לה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

האירועים השונים שחווה העם שלנו  במהלך ההיסטוריה השפיע על ישראל ועל הסביבה התרבותית-עדתית שלה. ההיסטוריה יכולה ללמוד אותנו רבות על העבר, ובאמצעות כך גם על ההווה והעתיד, וכן להבין את המדיניות, התרבות והחברה. למעשה חקירה, והבנה מעמיקה של עברנו ושל שורשינו יכולה ללמד אותנו רבות עלינו בתור אינבידואלים, בתור עם, ועל כל המסע הארוך שהעם הישראלי עבר עד היום.

מעבר לידע העצום שבוגרי התואר רוכשים בתחום, תואר זה מקנה להם כלים  וימיוניות ונות אותם יוכלו ליישם בכל תחום בחיים. בין אם בחיינו האישיים, במרחב הציבורי או בתחום המדיני, ידע זה מסייע לבניית עתיד טוב יותר שנשען על עבר ייחודי ומרתק.

פתיחה

למי מתאים ללמוד היסטוריה של עם ישראל?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה להיסטוריה ולעבר, זאת מתוך הבנה כי הבנת העבר מהווה בסיס לקיומו של העתיד, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית אשר אפשר להם לעסוק בהסברה, הדרכה או הוראה של המקצוע, הן במסגרות פורמאליות והן במסגרות בלתי פורמאליות. כמו כן, מתאימים הלימודים לכל מי שיש ברצונו להשתלב בתחומי הפוליטיקה או להמשיך למחקר בתחום.
פתיחה

מה תאי הקבלה לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לציון משולב העומד על בין 500 ל-530, או לממוצע בגרויות בציון 95 ומעלה. מומלץ לברר עם המוסד הלימודי בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן דרישות הקבלה אותן הוא מציב. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה ללימודי היסטוריה של עם ישראל.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי היסטוריה של עם ישראל?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ימי המקרא, ימי הבית השני, ימי המשנה והתלמוד, התקופה הערבית והצלבנים, ראשיתו של עם ישראל, היהודים באירופה הנוצרית, היהודים בשלטון האיסלאם, המחצית הראשונה של המאה ה-20 ועד סיום מלחמת העולם השנייה, עיצוב היהדות לאחר חורבן בית שני, תקופת המנדט הבריטי, השואה, מדינת ישראל והתפוצות, הישוב היהודי בארץ ישראל וסביבתה לאחר גירוש ספרד, האינקוויזיציה, גלי העלייה לארץ ישראל, המאבק על הקמת המדינה, הסכסוך היהודי-ערבי, מאבקים ציבורים ופוליטיים, היסטוריה וזהות ישראלית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. אם למדו במסלול המשלב תעודת הוראה ונמשך ארבע שנים, תוענק להם גם תעודת הוראה. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה במסגרת מוזיאונים, תפקידי הדרכה שונים, ספריות, אתרים ארכיאולוגיים ועוד. כמו כן, אם בידם תעודת הוראה יוכלו להשתלב במשרות הוראה מגוונות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול והוצאה לפועל של אוספי אמנות, ארגון היצירות המוצגות בתערוכה, העברת המסר אותו מבקש האמן להעביר באמצעות קישור בין המוצגים השונים המצויים בחלל ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס יהדות. במסגרת לימודים אלו יעסקו המשתתפים בפילוסופיה היהודית, ביהדות כתרבות וספרות, בייחודיותה ומאפייניה בהשוואה לעולם הכללי ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ