ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון באגיפטולוגיה

תואר ראשון באגיפטולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי אגיפטולוגיה?

אגיפטולוגיה, או בעברית - חקר ההיסטוריה של מצרים הקדומה, היא תחום מרתק הנלמד תחת ענף מדעי הרוח, זאת לצד מקצועות מרתקים כמו אשורולוגיה, מקרא, לשון המקרא ושפות שמיות עתיקות, ארכיאולוגיה, ההיסטוריה של עם ישראל ועוד. תחום האגיפטולוגיה עוסק בחקר מצרים העתיקה, החל מהאלף הרביעי לפני הספירה ועד לתקופה הנוצרית, תוך התמקדות בשפה המצרית הקדומה, הספרות, האמונות, הטקסים, המנהגים הדתיים, אומנות, דרך חיים ועוד. 

התרבות המצרית החלה להתפתח בסביבות שנת 3150 לפני הספירה, באיחוד פוליטי בין תרבויות עמק הנילוס הגדולות ששרו תחת שלטונו של הפרעה הראשון, ובמהלך אלפי השנים התפתחה והשתנתה. תואר ראשון באגיפטולוגיה ירחיב את אופקיו של הסטודנט ויקנה לו ידע מקיף ומיומנויות פרקטיות לחקר ולימוד ההיסטוריה והתרבות של מצרים העתיקה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באגיפטולוגיה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון באגיפטולוגיה?

לימודי אגיפטולוגיה מתמקדים בתרבות המצרית הקדומה, תוך התייחסות להיבטים שונים ומגוונים של התרבות: היסטוריה ותולדות, לשון ושפה, ארכיאולוגיה מהתקופה המצרית הקדומה, דת ואמונות, דין ומשפט, אמנות ויצירות, חברה ומדינה, כלכלה, ממשל ופוליטיקה, ספרות, ארכיטקטורה, גיאוגרפיה ועוד, החל מהשושלת הראשונה ועד לתקופה הנוצרית.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באגיפטולוגיה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות, הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק, חשוב וייחודי זה. המשתתפים יוכשרו להשתלבות בשוק העבודה כחוקרים מיומנים ואנשי מקצוע איכותיים אשר יש באפשרותם להבין את התרבות המפוארת הזו ואת השפעתה על האזור בו אנו חיים כיום, לחקור אותה ולגלות ממצאים חדשים בתחום.
פתיחה

למי מתאים ללמוד אגיפטולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון באגיפטולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זירה לתרבויות המזרח הקדום בכלל ומצרים העתיקה והמפוארת בפרט, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המקנה ידע מקיף ומעמיק בתחומי חקר השפה, התרבות, המנהגים, הדת והתופעות השונות אשר מתרחשות במזרח התיכון. כמו כן, מתאימים הלימודים לחובבי ההיסטוריה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהכיר את הקשר בין ישראל למצרים בין השנים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון באגיפטולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באגיפטולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מוסדות לימוד רבים אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי אגיפטולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון באגיפטולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים לכם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון באגיפטולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באגיפטולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מצרית תיכונה קלאסית, המזרח הקרוב הקדום, לשונותיו ותרבויותיו של המזרח, היסטוריה של מצרים העתיקה, כתובות מלכי אשור וסנחריב, ארכיאולוגיה במגוון היבטים ונושאים, חותמות גליל במסופוטמיה באלף השני לפני הספירה, ארכיאולוגיה של ארץ ישראל, ארכיאולוגיה של המזרח, תקופת הברזל, כתובות יהודיות, חרסים ומגילות, אבנים, ארכיאולוגיה מקראית, התקופה הפרעונית, הפירמידות, בית האל במצרים העתיקה, הדת במצרים העתיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון באגיפטולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון באגיפטולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A באגיפטולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון באגיפטולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בחקר שפות וכתבים מהתקופות השונות, חקר ממצאים היסטוריים וארכיאולוגיים, מכוני מחקר, מוזיאונים וגלריות ועוד. כמו כן, אם מחזיקים הבוגרים רישיון תעסוקתי בתחום ההוראה יוכלו להשתלב במוסדות החינוך השונים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון באגיפטולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון באגיפטולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהיסטוריה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כחוקרים עצמאיים בעלי כלי מחקר מגוונים, המכירים את מגמות המחקר השונות, זאת באמצעות העמקת ידיעותיהם בתחום והרחבת השכלתם ההיסטורית.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תעודת הוראה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כמורים מקצועיים ואיכותיים המחזיקים ברישיון תעסוקתי בתחום, זאת באמצעות רכישת מיומנויות הוראה מתקדמות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ