ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בפילוסופיה

תואר ראשון בפילוסופיה

מה כדאי לדעת על לימודי פילוסופיה?

פילוסופיה היא תחום ייחודי ומרתק הנכלל תחת ענף מדעי הרוח ועוסק במהות העולם והאדם ואופן הכרתו של העולם לבני אדם. כמו כן היא עוסקת במגוון דילמות ותיאוריות מוסריות הקשורות בחיי האדם, החברה ואף בקיומו של האל ומהותו. הפילוסופיה או בתרגום מיוונית "אהבת החכמה", היא תחום עתיק יומין שבשהיל רבים הוא הבסיס לכלל תחומי ותיארויות המדעים.

מטרת לימודי פילוסופיה לתואר ראשון הינה הקניית ידע בשיטות הפילוסופיות העיקריות, הקניית יכולת קריאה עצאית של טקסט פילוסופי והבנתו, בחינת שיקולי דעת פילוסופיים, פיתוח כלי ניתוח ומחשבה ביקורתית, התמודדות עם בעיות פילוסופיות ועוד. כמו כן, מקנים הלימודים לסטודנטים ידע נרחב על השפעותיה של הפילוסופיה על החברה האנושית. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפילוסופיה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בפילוסופיה?

הפילוסופיה נחלקת למספר תחומים עיקריים: תורת המידות - תחום העוסק במהות המוסרית ובביצוע הערכות מוסריות, מטאפיזיקה - תחום העוסק במציאות ומאפייניה, תורת ההיגיון - תחום העוסק בלוגיקה ובמהותה, תורת ההכרה (אפיסטמולוגיה) - תחום החוקר את הידע הידוע לאדם ודרכי רכישתו, מטאפילוסופיה - תחום העוסק במהות הפילוסופיה, שיטותיה, מקורותיה ותכליתה.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפילוסופיה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מבוקש, מרתק וייחודי זה. המשתתפים יוכשרו לפיתוח חשיבה פילוסופית, כלי ניתוח, חשיבה ביקורתית, התמודדות עם אתגרים פילוסופיים שונים, יכולת קריאה של טקסטים פילוסופיים ועוד. כמו כן, יעסקו בהיסטוריה של הפילוסופיה ובמושגי היסוד בתחום.
פתיחה

למי מתאים ללמוד פילוסופיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בפילוסופיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים ותאבי דעת, אוהבי החוכמה, בעלי כושר ניתוח ויכולות אנליטיות מפותחות, חובבי אתגרים, אוהבי דיונים מרתקים וארוכים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ילמדו כיצד לקרוא, להבין ולנתח טקסטים פילוסופיים, לסקור את משמעות החיים וקיומו של האדם ועוד.
פתיחה

מי יכול להתקבל לתואר ראשון בפילוסופיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפילוסופיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר, ולכן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. כך תוכלו לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי פילוסופיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי פילוסופיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בפילוסופיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בפילוסופיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפילוסופיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: לוגיקה יישומית ולוגיקה פורמלית, פילוסופיה פרה-סוקרקאטית, הפילוסופיה של אפלטון ואריסטו, רציונליזם, אמפיריציזם, פילוסופיה במאה ה-19 ובמאה ה-20, תור המוסר, אסתטיקה, פילוסופיה של הדת, אקזיסטנציאליזם, פילוסופיה מזרחית, פילוסופיה של המדע, מחשבה מדינית, פילוסופיה של הנפש, פילוסופיה יוונית, פילוסופיה של המדע, פילוסופיה יהודית, פילוסופיה יוונית, סוגיות קיומיות בפקספקטיבה אנליטית, אנליטיות וא-פריוריות, פילוסופיה בתחום האישות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בפילוסופיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בפילוסופיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בפילוסופיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בפילוסופיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במסגרת מערכת העיתונות ושאר אמצעי התקשורת, בעול םההוצאה לאור, במחקר והוראה. לימודים אלו אינם נחשבים ליישומיים במיוחד ולכן מומלץ לרכוש הכשרה זו בשילוב עם מקצוע נוסף.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בפילוסופיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בפילוסופיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהיסטוריה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כחוקרים עצמאיים המעודכנים בכלל כלי המחקר ומגמות המחקר המגוונות. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בספרות. במסגרת לימודים מעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע עבודות מחקר עצמאיות ומשמעותיות בתחום הספרות, זאת באמצעות רכישת כלים אקדמיים מתקדמים ומיומנויות מקצועיות חדשניות ועדכניות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ