ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי הרוח

תואר ראשון במדעי הרוח

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי הרוח?

מדעי הרוח הוא ענף אקדמי רחב היקף שעוסק בכל מה שאיננו פיזי. בין התחומים הנלמדים תחת הפקולטה למדעי הרוח ניתן למצוא: פילוסופיה, ספרות, תולדות האמנות, תיאולוגיה, בלשנות, שפות, לימודים קלאסיים, היסטוריה, ארכיאולוגיה, לימודי דת, לימודי תרבות, מחשבת ישראל, לימודי המזרח התיכון, גיאוגרפיה, מוזיקה ועוד. בשל האופי הרב תחומי של הלימודים, הם משלבים תכנים גם מתחומי האמנות, פוליטיקה, כלכלה, מדעים, קרימינולוגיה וכדומה. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הרוח כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק, מאתגר, מבוקש ומספק זה. המשתתפים יוכשרו לחשיבה ביקורתית, הבעת דעה בנוגע לתהליכים והתרחשויות שונים, הבנה עמוקה של נפש האדם ודעתו, הבנת התרבות החומרית והרוחנית של החברות השונות ברחבי העולם ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי הרוח?

1
חוקר
2
אמנותי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי הרוח?

על אף שמם, מדעי הרוח אינם "מדעים" במובן המקובל של המילה, כיוון שהם עוסקים בשאלות שאינן ניתנות להוכחה, שלא ניתן להכליל אותן תחת חוקיות סיבתית פשוטה ויש להן חוקיות פנימית ומורכבת. הסטודנטים למדעי הרוח במסגרת התואר הראשון ירכשו ידע תרבותי מרתק באמצעותו יוכלו להעמיק בתחום, ללמוד אותו ולחקור אותו.

מקצועות מדעי הרוח השונים מרחיבים את ידיעותיהם של הסטודנטים על נפש האדם ועל התרבות החומרית והרוחנית של חברות שונות בארץ ישראל והעולם כולו. תחומי הלימוד נחשבים למרחיבי מחשבה, תודעה, יצירתיות ודמיון, ולכן בוגרי לימודים אלו מבוקשים במיוחד בשוק העבודה בענפים שונים, ביניהם גם היי טק, תקשורת, שיווק, ניהול כוח אדם ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי הרוח?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הרוח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים הומאניים, בעלי זיקה ועניין לתחומי הדעת המגוונים הקשורים אל הנפש, בתחומים שאינם עוסקים במשהו פיזי המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להרחיב את ידיעותיהם בתחומים המגוונים והמרתקים השונים אשר נכללים תחת ענף זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הרוח?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי הרוח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 80 ומעלה, וציון פסיכומטרי של 500 לפחות. מומלץ לברר בין מוסדות הלימוד השונים ובין מסלולי הלימוד הקיימים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, כך תוכלו לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי הרוח?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הרוח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים לכם ביותר. 
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי הרוח?

לימודי מדעי הרוח נלמדים במסגרת מוסדות הלימוד המגוונים ברחבי הארץ, בין אם אוניברסיטאות ובין אם מכללות אקדמיות. קיימת אפשרות להשתלב במסלול לתואר ראשון כללי במדעי הרוח, תואר ראשון כללי במדעי החברה והרוח או תואר ראשון דו חוגי המשלב בין לימודי מדעי הרוח למקצוע נוסף, למשל תואר ראשון במדעי הרוח וחינוך.

כמו כן, ניתן לרכוש התמחות ספציפית באחד מן התחומים הנכללים תחת ענף מדעי הרוח, למשל: ההיסטוריה של עם ישראל, מחשבת ישראל, לימודי המזרח התיכון, היסטוריה, לימודי מזרח אסיה, לימודים קלאסיים, ארכיאולוגיה, תולדות האמנות, פילוסופיה, ספרות, גיאוגרפיה, בלשנות ועוד שלל תחומים. גם מקצועות אלו מאפשרים השתלבות בתואר ראשון חד חוגי או בתואר ראשון דו חוגי.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי הרוח?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי הרוח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A במדעי הרוח, בהתאם למסלול הלימודים בו למדו ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי הרוח עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות שיווק, ניהול, משאבי אנוש ותחומים נוספים, וכן במסגרת עריכת תכנים, עבודה בארכיונים, משרדי ממשלה, משרדי פרסום, חברות תיירות, חברות הוצאה לאור, מכוני מחקר, רשויות מקומיות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי הרוח?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי הרוח המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בספרות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע עבודות מחקר עצמאיות בתחום זה, על ידי רכישת כלים אקדמיים ומיומנויות מקצועיות מתקדמות, חדשניות ועדכניות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בהיסטוריה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כחוקרים עצמאיים, בעלי ידע נרחב ועדכני בתחום, בכלי המחקר החדשניים ובמגמות המחקר המגוונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ