ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון באנגלית

מה כדאי לדעת על לימודי אנגלית?

אנגלית הינה השפה הבינלאומית הרשמית הנפוצה והמדוברת ביותר ברחבי העולם והשפה השימושית ביותר בתחומים החברתיים, המדיניים והתעשייתיים בעולם המודרני. השפה האנגלית באה לידי ביטוי גם בתחומי התקשורת, מדעים, תעופה, פוליטיקה, אינטרנט ועוד. לכן, מהווה ידיעת האנגלית ברמה אקדמית מפתח להצלחה ולהרחבת אופקים, הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי.

תואר ראשון בשפה באנגלית מקנה ללומדים ידע מקיף ביותר על שפה האנגלית והתפתחותה לאורך השנים אך לא רק. במוסדות לימוד מסוימים לימודי התואר עוסקים גם בהיסטוריה, בספרות בתרבות האנגלית והאמריקאית. מדובר בתואר ראשון מעשיר ביותר, שמרחיב את האופקים של הסטודנטים ומגדיל את "ארגז הכלים" המקצועי שלהם. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באנגלית?

1
חוקר
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון באנגלית?

נוסף על היותה שפה רשמית ופופולארית, מהווה האנגלית כלי שימושי בעולם המדעי, העסקי והתרבותי, ולכן בוחרים רבים ללמוד אותה בין אם כהעשרה ובין אם כמקצוע עיקרי. לימודי תואר ראשון באנגלית עוסקים הן בשפה האנגלית והן בספרות האנגלית. החלק של השפה מתעמק בבלשנות, בניתוח ובהבנה של השפה האנגלית, תוך התמקדות בפונטיקה, תחביר, ניתוח שיח בסגנונות שונים ועוד. החלק העוסק בספרות האנגלית כולל יצירות ספרותיות מגוונות מתחילת תרבות הכתיבה והדפוס ועד לימינו אנו. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באנגלית כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחומים השונים והמגוונים, בתעשייה, בחברה, בתחומים המדיניים ועוד. המשתתפים ישפרו את רמת הידע שלהם בשפה האנגלית, תוך התמקדות בתחומי הדקדוק והתחביר, הקריאה והכתיבה, וכן ייחשפו לעולמה התרבותי של השפה האנגלית ולשימושיה הרבים בתרבות ובמסחר.
פתיחה

למי מתאים לעשות תואר ראשון באנגלית?

הלימודים במסלול לתואר ראשון באנגלית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו המעוניינים לחקור את השפה האנגלית, ללמוד אותה ולהבין אותה לעומק, חובבי הבלשנות, הספרות והשירה, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו לשפר את יכולותיהם בדיבור השפה האנגלית, קריאתה והבנתה, וכן לשפר את מעמדם בתחומי התעשייה השונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון באנגלית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באנגלית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

תנאי הקבלה למסלול זה משתנים באופן תדיר, לכן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. כך תוכלו להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי אנגלית.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי אנגלית?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון באנגלית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד, בהתאם למסלול הלימודים בו בחרו. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.

פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון באנגלית?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באנגלית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: תרבות היסטוריה וספרות של העמים דוברי האנגלית, מיומנויות למידה דרך ספרות, מבוא לדרמה, מבוא לשירה, ניתוח שירה, מבוא לבלשנות, יישום הבלשנות בהוראה, סקירת הספרות הבריטית, סקירת הספרות האמריקאית, צירופים כבולים, אורתוגרפיה של השפה האנגלית, פונטיקה, שימוש בשפה האנגלית, דקדוק אנגלי, סוגי השפה האנגלית, אוצר מילים, דיאלקטים, פונולוגיה, מורפולוגיה, סמנטיקה, אנגלית עסקית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון באנגלית?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון באנגלית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.Ed באנגלית, בהתאם למסלול הלימודי אותו סיימו ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון באנגלית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידים ניהוליים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, עריכת תכנים באתרי אינטרנט, תפקידי שיווק ומכירות, השתלבות בתחומי אדמינסטרציה, ניהול קשרי חוץ, עריכת מסמכים באנגלית, תרגום ועוד. כמו כן, אם למדו במסלול המשלב תעודת הוראה יוכלו להשתלב כמורים לאנגלית במוסדות החינוך השונים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון באנגלית?

בוגרי לימודי תואר ראשון באנגלית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס עריכה לשונית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשיפור השפה הכתובה בטקסט ותיקונה, וכן לכתיבת טקסטים בסגנון האישי של הכותב, המותאם לתוכן הטקסט ולקהל היעד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תעודת הוראה. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים מיומנויות הוראה מתקדמות, זאת על מנת שיוכלו להשתלב במערכת החינוך כמורים ומדריכים המחזיקים ברישיון התעסוקתי להוראה. 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ