ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון ביהדות

תואר ראשון ביהדות

מה כדאי לדעת על לימודי יהדות?

היהדות הינה דת מונותאיסטית בעלת מסורת מפוארת - התרבות היהודית, הפילוסופיה שלה, ההיסטוריה שלה, כתביה הקדושים, ספריה, שפתה הייחודית, חכמיה ומנהיגיה הרוחניים, כמו גם אוצרות נוספים רבים, הינם עתיקים ומרתקים אך אלו צוברים גילויים חדשים ומעניינים באופן שוטף. מדעי היהדות כוללים מחקר תלמודי, עיון מקראי, מחשבה פילוסופית של הוגים יהודיים, לימודי ארץ ישראל, בחינת מעמד האישה ביהדות, אמנות יהודית, היסטוריה יהודית ועוד. 

לימודי מדעי היהדות אינם עוסקים רק בעבר, אלא משלבים יחד עם זאת גם את ההווה והעתיד. הלימודים מספקים מענה לשאלות רבות בתחומי האידיאולוגיה, הפילוסופיה, ההיסטוריה והמסורת היהודית כולה. כמו כן, נלמד תחום זה בסמוך לתחומים אחרים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה, ארכיאולוגיה, ארץ ישראל, המזרח התיכון, גיאוגרפיה, לימודי דת, לימודי פולקלור, לימודי מקרא ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון ביהדות?

1
חוקר
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון ביהדות?

לימודי יהדות עוסקים בהגותה של הדת היהודית לכל דורותיה, זאת תוך התייחסות להשקפות ולזרמים הפילוסופיים ביהדות ומחוצה לה, לאמנות ולדעות השונות ביהדות, להתפתחותם של הרעיונות הדתיים והפילוסופיים ביהדות ולקשריהם של רעיונות אלו עם ההשקפות הפילוסופיות והדתיות שמחוץ ליהדות וכדומה. אלו לימודים מעמיקים ומעניינים במיוחד בהם רבים יוכלו למצוא עניין.  

הלימודים במסלול לתואר ראשון ביהדות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק זה. המשתתפים יעסקו בפילוסופיה היהודית, ספרות חז"ל, קבלה, חסידות, סוגיות מרכזיות במחשבת היהדות, תולדות התפתחות הרעיונות של היהדות, המחשבה היהודית בתקופת המשנה והתלמוד, המחשבה היהודית בעת החדשה, פרשנות טקסטים פילוסופיים ומיסטיים, לשון המקרא ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד יהדות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון ביהדות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי משיכה למקצועות ההומאניים, חובבי דיונים פילוסופיים ומרתקים, בעלי זיקה לתחומי הדת היהודית, תרבותה, ההיסטוריה שלה והמסורת שלה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתרחיב את ידיעותיהם בתחומיה השונים של היהדות לצרכי הוראה, מחקר או העשרה אישית. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון ביהדות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ביהדות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, דרישות הקבלה ללימודים אלו אינן גבוהות במיוחד ומוסדות הלימודים מקבלים לשורותיהם את מרבית המועמדים, זאת לאחר מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו היא לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי יהדות.

פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי יהדות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון ביהדות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון ביהדות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון ביהדות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. במסגרת הלימודים יבחרו המשתתפים התמחות אחת מבין האפשרויות: מדעי היהדות, לימודי יהדות המזרח, לימודי ארץ ישראל ויהדות, יהדות זמננו, מקרא, מחשבת ישראל, פולקלור יהודי, קבלה וחסידות, היהדות כתרבות, תלמוד ועוד. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: חקר הספרות המקראית בעת החדשה, הרקע התרבותי של עולם המקרא והשפעתו על התרבות היהודית לאורך הדורות, לשון המקרא ולשונות קרובות, היסטוריה של תקופת המקרא, המזרח הקדום, פרשנות יהודית, מקומו של המקרא בתולדות ישראל ובתרבות הישראלית בת זממנו, התורה שבעל פה בתקופת חז"ל, פילוסופיה יהודית, מחשבה יהודית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון ביהדות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון ביהדות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A ביהדות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון ביהדות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודות מחקר, ואם בידם הכשרה להוראה יוכלו להשתלב במסגרת מערכת החינוך הפורמלית או הבלתי פורמלית, בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון ביהדות?

בוגרי לימודי תואר ראשון ביהדות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס טוענים רבנים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לייצוד לקוחות בפני בתי הדין הרבניים במדינת ישראל, תוך שילוב בין ההלכה והדת לבין עולמות המשפט, הדין האזרחי, הגישור ויישוב הסכסוכים ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ביבליותרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בהפרעות שונות באמצעות כוחה של הכתיבה והקריאה המאפשרת התפתחות אישית והתמודדות עם קשיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ