ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בבלשנות

תואר ראשון בבלשנות

מה כדאי לדעת על לימודי בלשנות?

בלשנות - חקר השפה האנושית, היא תחום מחקר מרתק הנלמד תחת ענף מדעי הרוח ועוסק בשפה על כל מרכיביה. הבלשנות כוללת תכנים לימודיים מענפים שונים כמו מדעי החברה, מדעים מדויקים ועוד. יישומה של הבלשנות תורם רבות להתפתחות תחומים שונים כמו קלינאות תקשורת, בינה מלאכותית, פסיכולוגיה, תקשורת, מחשבים ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בבלשנות כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יפתחו חשיבה אקדמית ומחקרית, יבינו את מבנה הלשון ויחקרו את מקורותיה, יבחנו את הקשר בין השפה למחשבה לאורך כל ההיסטוריה, ילמדו על מוסכמות לשוניות ופסיכולוגיות ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בבלשנות?

1
חוקר
2
אמנותי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בבלשנות?

תחום הבלשנות עוסק בחקר שפה טבעית אנושית וחקר היכולת האנושית להשתמש בשפה זו. תואר ראשון בבלשנות כולל נושאים שונים כמו פסיכו-לינגוויסטיקה העוסקת בחקר התהליכים הפסיכולוגיים שמעורבים בשימוש בשפה, אטימולוגיה - חקר מקורן והתפתחותן של מילים, בלשנות חישובית המשלבת כלים מעולם מדעי המחשב, דקדוק העוסק במורפולוגיה, סמנטיקה, פונולוגיה ותחביר ועוד שלל תחומים. אם כן, מדובר בתואר ראשון מעניין במיוחד שמקנה לסטודנטים ידע רב ומגוון.

יתרון נוסף שיש ללימודי בלשנות הוא מגוון אפשרויות התעסוקה שעומד בפני בוגרי התואר. הם יוכלו להשתלב במחקר אקדמי, לעבוד בהייטק בתחום הבלשנות החישובית, לטפל באנשים שסובלים בהפרעות שפה ודיבור, לעסוק בהוראת לשון (אם כי ישנו צורך גם בתעודת הוראה) ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד בלשנות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בבלשנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי השפה והלשון, חובבי המחקר, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יבינו את הקשר בין השפה למחשבה והקשר האוניברסלי בין השפות השונות. כמו כן, מתאימים הלימודים לבעלי מקצוע בתחומים השונים בהם מהווה השפה חלק מרכזי מהעבודה, ביניהם סופרים, עורכי תוכן, עורכי דין, קלינאות תקשורת, היי טק, מדעי המחשב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בבלשנות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בבלשנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון 450 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית. אמנם, תנאי הקבלה משתנים באופן תדיר ולכן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי בלשנות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי בלשנות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בבלשנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים לכם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בבלשנות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בבלשנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פונטיקה - חקר הצלילים המופיעים בשפות דיבור אנושיות והאופן בו בני האדם מפיקים אותם, מורפולוגיה - חקר המבנה הפנימי של מילים, אופן נטייתן, תכונותיהן, צירופי מילים וכדומה, פסיכו-בלשנות - חקר התהליכים הפסיכולוגיים המעורבים בשימוש בשפה, רכישת שפה, דו לשוניות, בלשנות היסטורית, עיבוד והפקה, תורת הסגנון, חקר עיבוד השפה במוח, נוירו-בלשנות, אטימולוגיה, סמנטיקה, תחביר, התפתחות השפה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בבלשנות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בבלשנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בבלשנות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בבלשנות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות הוראה ומחקר, בתעשיית ההיי טק, בפיתוחי בינה מלאכותית בתחומים המגוונים, בעולם ההוצאה לאור, בעבודות תרגום ועריכה, הוראת שפות, קלינאות תקשורת ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בבלשנות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בבלשנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בחינוך. לימודים אלו מתאימים לכל מי שיש ברצונו לעסוק בחינוך ולהרחיב את ידיעותיו בתחום, ומכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידים מקצועיים ובכירים בענף זה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס עריכה לשונית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתיקון ושיפור של טקסטים כתובים, תוך התמקדות בכתיב נכון ונטול שגיאות, בסגנון כתיבה ברור, סגנונו האישי של הכותב, תוכן הטקסט, קהל היעד שלו ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ