ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהיסטוריה

תואר ראשון בהיסטוריה

מה כדאי לדעת על לימודי היסטוריה?

היסטוריה הינה תחום מרתק ורחב היקף הנלמד תחת ענף מדעי הרוח ועוסק בתיאור העבר וקורות האנושות החל מראשית הציוויליזציה, שכן בתקופה זו החל האדם לתעד את קורותיו. התקופה הקודמת לציוויליזציה מכונה פרה היסטוריה ונחקרת על ידי תחום הארכיאולוגיה. ההיסטוריה חוקרת תקופות שונות, תרבויות רבות ושלל אזורים גרפיים, וכוללת בתוכה מאפיינים שונים מתחומי הפסיכולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה, מדעים, פילוסופיה, ארכיאולוגיה ועוד.

תכנית הלימודים של תואר ראשון בהיסטוריה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בחקר והוראה של תחום חשוב, מרתק ומשמעותי זה. לימודים אלו מתמקדים במיומנויות ניתוח ובהעמקת הידע הסטודנטים על אודות ההיסטוריה של האנושות. המשתתפים יוכשרו למחקר והבנה של תקופות עתיקות וקדומות ומקומות שונים. כמו כן, יוכלו לבחור בין תחומי התמחות שונים, ביניהם: ההיסטוריה של עם ישראל, ההיסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה כללית וכדומה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהיסטוריה?

בעלי המקצוע בתחום ההיסטוריה - ההיסטוריונים, אחראיים על מחקר, מעקב, תיעוד ומיפוי של כלל ההתרחשויות והאירועים המרכזיים שהתרחשו בתולדות האנושות, זאת באמצעות כתבים עתיקים ובשילוב אמצעי מחקר נוספים. תואר ראשון בהיסטוריה מצריך קריאה עיונית רבה, עריכת מחקרים, הבנת תהליכים חברתיים ופוליטיים מורכבים ועוד. לכן לימודי תואר בהיסטוריה יתאימו לאנשים סקרנים שמעוניינים לעסוק בחקר ולימוד העבר של האנושות.

ללימודי היסטוריה ולחקר העבר שלנו חשיבות גדולה לבניית עתיד טוב יותר באמצעות קבלת החלטות מושכלות, הימנעות מחזרה על טעויות עבר ושחזור תהליכים חיוביים שקרו בעבר והשפיעו על האנושות לטובה לטווח הרחוק כמו גילויים מדעיים ורפואיים, הסכמי שלום, המהפכה התעשייתית ועוד.
פתיחה

למי מתאימים לימודי היסטוריה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ההיסטוריה, לעוסקים בתחום המחקר ההיסטוריה, לחובבי ענף מדעי הרוח ולבעלי הזיקה לתחום, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולפתח את יכולות החשיבה הביקורתית שלהם בתחום אשר מהווה חלק אינטגרלי בעיצובה של החברה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהיסטוריה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

חלק ממוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול המוסדות אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי היסטוריה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי היסטוריה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים לכם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהיסטוריה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהיסטוריה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: תרבות המערב, אירופה במאה ה-19, היסטוריה פוליטית, היסטוריה תחיקתית, היסטוריה תרבותית, היסטוריה דתית, העת העתיקה, העת החדשה המוקדמת, העת החדישה, המהפכה הצרפתית, ארה"ב בעידן המודרני, מלחמת העולם השנייה, דיקטטורה ודמוקרטיה, נאציזם, קדושים וקדושות, דת וחברה ביוון הקדומה, תולדות הנצרות, לימודי סין, קולנוע וקולוניאליזם, תולדות הנצרות, האימפריאליזם הרומי, דת וחברה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהיסטוריה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Ed בהיסטוריה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהיסטוריה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי הדרכה במוזיאונים וגלריות, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, חברות תיירות, מכוני מחקר, מוסדות אקדמיים, חברות הוצאה לאור, המדיה הדיגיטלית והעיתונות הכתובה, משרדי ממשלה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהיסטוריה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהיסטוריה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהיסטוריה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למחקר היסטורי תוך העמקת ידיעותיהם והרחבת המיומניות שלהם בתחום, התמקדות בתחומי העניין שלהם והתבססות על המידע אותו רכשו בלימודי התואר הראשון.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אוצרות ומוזיאולוגיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, ארגון, הקמה וניהול של תערוכות אמנותיות במוזיאונים, גלריות, מרכזי ירידים וכדומה, וכן לסידור והוצאה לפועל של אוספי אמנות שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ