ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במזרחנות

תואר ראשון במזרחנות

מה כדאי לדעת על לימודי המזרח תיכון?

אומנם מדינת ישראל היא חלק קטן יחסית מתוך איזור המזרח התיכון, אך היא מושפעת רבות מתהליכים שונים שמתרחשים במזרח ומשפיעה עליהם, לכן תחום לימודים זה הוא תחום מבוקש ופופולארי במיוחד בקרב אנשים רבים, הן אזרחי המדינה והן אזרחי מדינות אחרות, שמתעניינים בהיסטוריה, בתרבות ובפוליטיקה הייחודיות של המזרח התיכון.

לימודי תואר ראשון במזרחנות, אשר נקראים גם לימודי תואר ראשון במזרח תיכון, משלבים בתוכם נושאים רבים מענף מדעי הרוח וכן מענף מדעי החברה. לימודים אלו מכשירים את משתתפים כמזרחנים, חוקרים של המזרח התיכון או מורים בתחום זה בתנאי שהם מחזיקים בתעודת הוראה. במסגרת הלימודים יוכלו המשתתפים להבין את הסיבות שהובילו למהפכות במזרח התיכון ואף לחזות תרחישי התפתחות אפשריים באזור זה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במזרחנות?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במזרחנות?

אחת מהיתרונות המרכזיים הוא שתואר ראשון במזרח תיכון הוא מעניין ביותר, שכולל ידע בנושאים רבים בניהם היסטוריה, תרבות, תיאולוגיה, פוליטיקה, יחסים בין-לאומיים, שפות ועוד. לימודי המזרח התיכון רלוונטיים מאוד למי שמתגורר כאן, מאחר שהם מסייעים לנו להבין את מרב המורכבויות והעושר התרבותי שהאזור הזה טומן בחובו. אחד התחומים העיקריים הנלמדים במסגרת הכשרה זו הינו יחסי הגומלין בין מדינת ישאל לבין המזרח התיכון כולו, תוך התמקדות בהיותה של ישראל המדינה הדמוקרטית היחידה באזור.

יתרון נוסף הוא המגוון התעסוקתי שמוצע לבוגרי תואר ראשון במזרחנות. בוגרי התואר יוכלו להשתלב בתפקידים ביטחוניים, תפקידי הוראה באקדמיה ובבתי ספר, במסחר, בתרגום, בארגונים פוליטיים וכו'.
פתיחה

למי מתאים תואר ראשון במזרח תיכון?

לימודי תואר ראשון במזרחנות, אשר נקראים גם לימודי מזרח תיכון, פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום חשוב, מרכזי ובעל השפעה זה, הן לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים והן בכדי להשתלב בשלל המשרות המוצעות בשוק העבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים, בעלי זיקה לעולם הפוליטיקה, האקטואליה, ההיסטוריה והתרבות המעוניינים להכיר לעומק את האזור המרתק בו אנו חיים.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים כל העוסקים בתחומי הפוליטיקה או בשלל הפרויקטים אשר משלבים אוכלוסיות שונות כמו ערבים ויהודים, פלסטינים וישראלים וכן מגזרים שונים נוספים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במזרח תיכון?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במזרחנות, או בשמם האחר - לימודי תואר ראשון במזרח תיכון, יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל דרישות הקבלה למסלול לימודים זה אינן גבוהות במיוחד ומתבססות בעיקר על שקלול ציוני ממוצע הבגרות והבחינה הפסיכומטרית, ללא מעבר של ועדות קבלה או ראיונות קבלה אישיים.

ישנם מוסדות אשר מאפשרים קבלה רק על סמך ציוני הבגרות או ציון הפסיכומטרי וישנם כאלו אשר מקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים בכך. כדאי לבדוק מול מוסד הלימודים בו אתם מתעתדים ללמוד מהם תנאי הקבלה. מידע זה תוכלו למצוא בקישור תנאי קבלה ללימודי מזרח התיכון.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מזרחנות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במזרחנות או בשמו השני, תואר ראשון במזרח תיכון, עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנים אקדמיות. ניתן לשלב הכשרה זו יחד תחומים נוספים, למשל: לימודי מזרחנות וכלכלה, לימודי מזרחנות ומדעי המדינה, לימודי מזרחנות ותקשורת, לימודי מזרחנות ומנהל עסקים, לימודי מזרחנות ומזרח אסיה ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במזרח תיכון?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במזח תיכון, אשר נקראים גם לימודי תואר ראשון במזרחנות, משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: תולדות הארצות המוסלמיות מראשית האסלאם ועד ימינו, דת האיסלאם ומוסדותיה, התרבות במזרח התיכון ובמדינות המוסלמיות, פוליטיקה ודת, ממשל, תרבות, מגזר, משפט, פילוסופיה, מדעים, כלכלה, אמנות, ההתפתחות החברתית של עמי וארצות האיסלאם, תולדות אירופה, חקר תרבות, חקר היסטוריה, היסטוריה עולמית, לימודי יסוד בערבית, המזרח התיכון במאה העשרים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במזרחנות?

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במזרחנות או מזרח תיכון עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה.

הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה באקדמיה, בתחומי ממשל ופוליטיקה, בגופים ממשלתיים, במכוני מחקר, בחברות מסחריות במזרח התיכון, בכוחות הביטחון, בארגונים פוליטיים, בחברות פרטיות שיש להן קשרים עסקיים עם מדינות המזרח התיכון וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במסגרת תפקידי ייעוץ, הדרכה, מחקר, הוראה, מזרחנות ועוד, הן בתחום המזרחנות והן בתחומי הפוליטיקה, ספרות, משרד החוץ ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במזרח תיכון?

בוגרי לימודי תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון אשר נקראים גם לימודי מזרחנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס יחסי ציבור ודוברות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול משברים אפשריים והתנהלות מול גורמי תקשורת, מיומנות אשר יכולה לסייע רבות במסגרת עבודתם כמזרחנים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקבלת החלטות ניהוליות, הובלת תהליכי שינוי, התמודדות עם משברים, ניהול עובדים וכדומה. מיומנות זו תוכל לסייע להם בעת השתלבותם בתפקידים מתקדמים בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ