ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בערבית

מה כדאי לדעת על לימודי ערבית?

הערבית היא שפה שמית אפרו-אסיאתית שכוללת בתוכנה מאפיינים של שפות כמו איטלקית, סיציליאנית, עברית וארמית. מקורה של השפה הערבית הוא בחצי האי ערב והשימוש בה התפשט והתבסס בתקופת כיבושי האסלאם. כיום, מהווה השפה הערבית את אחת השפות הרשמיות של האו"ם והינה שפה נפוצה ברחבי המזרח התיכון, יבשת אסיה, צפון אפריקה ומזרח אירופה. מקומה של השפה הערבית בולט גם באמצעי התקשורת, והיא אף מהווה את השפה השנייה הרשמית במדינת ישראל.

ניתן להשתלב בלימודי ערבית לתואר ראשון הן במתכונת של תואר ראשון להוראת ערבית, הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי המשלב בין השפה הערבית לבין מקצוע נוסף.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בערבית?

1
חוקר
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בערבית?

לימודי השפה הערבית מהווים מוקד עניין עבור רבים, שכן בשל המציאות במזרח התיכון ולאור יחסיה של מדינת ישראל עם העולם הערבי, ידע בשפה הערבית והכרת תרבות האיסלם הם יתרון משמעותי בהבנת המתרחש בעולם כולו, במזרח התיכון ובארץ ישראל בפרט. לכן, ברוב מוסדות הלימוד תואר ראשון בערבית כולל גם לימודי איסלם קלאסי ומודרני, ספרות, היסטוריה ותרבות ערבית ועוד.

מדובר בתואר ראשון רב תחומי ומקיף במיוחד, שמעשיר את הידע של הלומדים, מקנה להם שפה חדשה ומאפשר לבוגרים להתשלב במחקר, הוראה, תיירות, אמצעי תקשורת, שירותי ביטחון ועוד. תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בערבית כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך הכרת השפה, הבנתה לעומק, חקר דת האיסלאם ועוד.
פתיחה

למי מתאימים לימודי ערבית?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בערבית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים ללמוד את השפה הערבית לעומק ולהבין אותה, הן למטרות אישיות והן למטרות עסקיות. לימודים אלו מתאימים גם לאלו הרואים בידיעת השפה הערבית יתרון מהותי עקב מגוריהם בארץ ישראל, אשר יש ברצונם להבין את התרבות הערבית על מנת להכיר את ההיסטוריה ואת ההווייה של החיים במזרח התיכון. כמו כן, לשפה הערבית יתרון גם בעולם העסקי, שכן היא מדוברת במדינות רבות ברחבי העולם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בערבית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בערבית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.

בדרך כלל נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 80 ומעלה ובציון פסיכומטרי 500 לפחות. כמו כן, עליהם להיות בעלי ידע קודם בשפה הערבית, בהיקף של 4 או 5 יחידות לימוד בבחינת הבגרות. מועמדים שאינם למדו ערבית בבית הספר התיכון יידרשו לעבור בחינת כניסה מחלקתית בערבית. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי ערבית.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון בערבית?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בערבית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בערבית?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בערבית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: תורת הצורות, ערבית שימושית, תחביר, ערבית מדוברת, פרקים בתולדות האסלאם, היסטוריה של האסלאם, תרבות האסלאם, טקסטים בקוראן, פרשנות הקוראן, מבוא ביבליוגרפי ללימודים ערביים, תולדות הספרות הערבית, התפתחות השפה הערבית, הבעה בכתב, הבעה בעל פה, ספרות קלאסית ומודרנית, לשון ערבית, לימודים ערביים, תקשורת ומסרים פוליטיים במזרח התיכון, ערבית שימושית, מילונאות ערבית, תחביר, ערבית יהודית, ערבית מדוברת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בערבית?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בערבית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.Ed בערבית, בהתאם למסלול הלימודי אותו סיימו ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בערבית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במערכת הביטחון בישראל, במוסדות מדיניים שונים, משרד החוץ, משרד התיירות, משרדי ממשלה, מחקר השפה הערבית, פורטלי חדשות, עיתונאות כתובה ועוד. כמו כן, בוגרים שסיימו לימודים המשלבים הוראת ערבית יוכלו להשתלב במסגרות החינוך השונות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בערבית?

בוגרי לימודי תואר ראשון בערבית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות במסלול לתואר שני בלימודי ארץ ישראל. במסגרת לימודים אלו יכשירו הבוגרים את ידיעותיהם בתחומים הכלליים השונים אשר נוגעים לארץ ישראל, ידע שיכול להיות חשוב ורלוונטי במיוחד בשילוב עם השפה הערבית והבנתה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס יחסי ציבור ודוברות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול משברים אפשריים והתנהלות מול גורמי התקשורת השונים. מיומנות זו יכולה לסייע להם רבות במהלך עבודתם, זאת בשילוב עם ידיעותיהם בשפה הערבית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ