ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון במגדר

מה כדאי לדעת לימודי מגדר?

המושג "מגדר" מציין למעשה חלוקה ואבחנה בין גברים לנשים שמקורן בחברה ובתרבות ולא בביולוגיה ובפיזיולוגיה. תחום המגדר מצוי בהתפתחות, מחקר ולמידה ומשלב בין תחומי ידע מענפים שונים, ביניהם: מדעי החברה, מדעי הרוח, אנתרופולוגיה, אמנויות, סוציולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה, קולנוע, משפט, פוליטיקה, ספרות, חינוך, פסיכולוגיה ועוד תחומי עניין מגוונים רבים. לימודי תואר ראשון בנשים ומגדר מתמקדים בסוגיות חברתיות תרבותיות מעניינות ואקטואליות בתחום המגדר, האבחנה בין המינים, מערכת ההגדרות והאבחנות התרבותיות שהאדם מייחד לכל אחד מהמינים ועוד.

המשתתפים יעסקו בסוגיות פמיניסטיות או שוביניסטיות, מהפכות מיניות, אופן ייצוגה של האישה בתקשורת, אירועים היסטוריים ומהלכים שונים אשר שינו את פני העולם בתחום המגדרי, יחסי הגומלין בין התנועה המגדרית לבין הפמיניזם ועוד שלל תכנים מרתקים.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במגדר?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר?

לימודי המגדר מתרכזים באספקט החברתי-תרבותי של מין ביולוגי ובוחן את ההבדלים הקיימים בין שני המינים בכל תרבות או חברה, וכן כיצד החברה או התרבות מבחינות בין המין הגברי למין הנשי, אלו תפקידים מייעדת החברה לכל אחד מהם, כיצד עליהם להתנהג ולהיראות ועוד. תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר ירחיב את האופקים של הסטודנטים, יטמיע בהם דרכי חשיבה חדשים ויציע להם נקודות מבט אלטרנטיביות על הרבות האנושית בעבר ובהווה.

לימודי מגדר הם לימודים מעניינים, מגוונים ומאתגרים את המחשבה. הם כוללים נושאים כמו פסיכולוגיה, פמניזם, פוליטיקה, חברה ומשפט, סוציולוגיה ועוד. תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר מקנה לסטונדטים ידע ומיומנויות לעריכת מחקרים בתחום המגדר ולהוראת המקצוע.
פתיחה

למי מתאימים לימודי נשים ומגדר?

לימודי תואר ראשון במגדר, אשר משולבים ביחד עם לימודים בתחום האישה ומעמדה ונקראים לימודי נשים ומגדר פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולרכוש את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, הן לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תפקידים שונים בתחום מרתק ובעל השפעה זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי מודעות חברתית גבוהה, אוהבי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, בעלי ראייה חברתית מקיפה ושוויונית, המעוניינים ללמוד את תחום המגדר לעומקו במסגרת לימודים אקדמיים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במגדר?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בנשים ומגדר יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל מתבססים תנאי הקבלה על שקלול הציונים של המועמד בין תעודת הבגרות שלו לבין ציונו בבחינה הפסיכומטרית. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה רק על סמך ממוצע בגרויות גבוה ומרשים.

כמו כן, ישנם מוסדות ומסלולי לימוד אשר מאפשרים קבלה ללימודים אלו מבלי להציב דרישות קבלה כלל, כך שכל המעוניינים יכולים לרכוש את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום מרתק זה. כדאי לברר מול מוסדות הלימוד עצמם מהם תנאי הקבלה אותם בהם נדרשים המועמדים לעמוד. כאן תוכלו לקרוא על תנאי הקבלה ללימודי נשים ומגדר.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מגדר ונשים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במגדר ונשים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנים אקדמיות. חלק מן האוניברסיטאות והמכללות משלבות את לימודי המגדר עם תחומים נוספים, ביניהם: תואר ראשון במגדר וסוציולוגיה, תואר ראשון במגדר ואנתרופולוגיה, תואר ראשון במגדר ומדעי המדינה, תואר ראשון במגדר ובתקשורת ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במגדר?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במגדר ונשים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פמיניזם, מעמדם של מיעוטים לאומיים, אתניים, דתיים, גזעיים, סוציו-אקונומיים ומיניים בחברות ובתרבויות השונות בעולם, מעמדן של הנשים, מגדר וחברה, סוציולוגיה של המגדר, תיאוריות פסיכולוגיות בנושא התפתחות האישה, חברה ומשפט בישראל, הכרת הגוף האנושי ודימוייו, הפוליטיקה של הזהות, היחסים בין המינים, זהויות מגדריות, אפליה, שינוי חברתי, שוויון, תפקידן של הנשים בחברה, ייצוגי מגדר בתרבות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר?

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במגדר ונשים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה.

בוגרי מסלול הלימודים יכולים להמשיך ולעסוק בתפקידי מחקר, הוראה או הדרכה. בשונה מלימודי הנדסה, לימודי מגדר ונשים אינם מקנים כלים מקצועיים ואינם מקנים מיומנויות עבודה מגוונות חדשות. לרוב, ממשיכים בוגרי מסלול הלימודים לעסוק בפעילויות התנדבותיות במסגרות שונות כמו ויצו, נעמת וכדומה, או לעסוק בפעילויות למען קידום מעמד האישה וגישור על ההבדלים בין המין הגברי למין הנשי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במגדר?

בוגרי לימודי תואר ראשון במגדר ונשים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במדעי הרוח והחברה. במסגרת לימודים מתקדמים ומעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתפקידי ניהול בכירים ולהובלת חשיבה הגותית.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס משפט ואיכות הסביבה. לימודים אלו נוגעים גם הם לתחום חברתי וסביבתי חשוב במיוחד, ומקנים לבוגריהם ידע מקיף להתמודדות עם סכסוכים משפטיים בתחום איכות הסביבה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ