ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בפולקלור

מה כדאי לדעת על לימודי פולקלור?

פולקלור, (Folk - עם, Lore - ידע), על פי ההגדרה הוא אוסף היצירות העממיות של תרבות מסוימת, אשר נוצרו על ידי החברה לאורך השנים ומועברות מדור לדור. יצירות אלו הפכו ליצירות שגרתיות, שימושיות, נפוצות וידועות לכל, ביניהן: אמונות, מסורות, כישופים עממיים, מנהגי חגים, אגדות, סיפורים ושירים, מוזיקה עממית, אוכל מקומי ועדתי, אומנות, פתגמים וניבים, מבטאים, אמונות תפלות ועוד. הידע, המסורת, ההיסטוריה והמאפיינים השונים מועברים מדור לדור בדרכים שונות: חיקוי, הוראה, בעל פה, בכתב וכדומה. 

תואר ראשון בלימודי פולקלור עוסק בחקר ואיסוף הפולקלור של עם מסוים ומכשיר את הסטודנטים להיות חוקרים מיומנים שיש באפשרותם לבחון ולחקור את מכלול האספקטים המילוליים, הרוחניים והחומריים אשר מאפיינים תרבויות שונות. נוסף על כך, אנשים רבים בוחרים בלימודי פולקלור לצורך הרחבת אופקים והעשרת הידע הכללי שלהם מאחר שהם מגלים עניין מיוחד בלימוד וחקר תרבויות שונות.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפולקלור?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בפולקלור?

הפולקלור, אשר בא לציין ולתאר את המאפיינים התרבותיים והחברתיים של עם או קבוצה תרבותית מתעדכן ומשתנה באופן שוטף, שכן הוא תלוי במאפייני כל תקופה. המאפיינים הבסיסיים של כל קבוצה מסתמכים על ההיסטוריה ועל העבר הרחוק, והפולקלור עצמו בנוי מרבדים בהתאם לדורות שהטמיעו ושינו אותו, על כן הוא נחשב למייצג של התרבות העממית. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפולקלור - לימודי עמים, כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך עריכת מחקרים בתחום חשוב, מרתק ומשמעותי זה. המשתתפים יוכשרו להכרת התרבויות השונות וכל המנהגים הנפוצים שלהן, המסורות וההתנהגויות המאפיינות אותן, וכן למחקר תרבויות ועמים. בוגרי התואר יוכלו להשתלב במחקר אקדמי או בתפקידי הוראה באקדמיה ובבתי ספר.
פתיחה

למי מתאים לעשות תואר ראשון בלימודי פולקלור?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בפולקלור פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו המעוניינים לחקור תרבויות שונות ממגוון מאפיינים, ביניהם שפה, לבוש, דפוסי התנהגות, מנהגים ועוד, ולעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להכיר את התרבויות הרבות בעולם, תוך מתן דגש לתרבויות העיקריות בישראל. הסטודנטים יעסקו בתרבות היהודית, התרבות הבדואית, התרבות הדרוזית, התרבות הערבית ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בפולקלור?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפולקלור יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי של 600 לפחות. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, שכן תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר. כך תוכלו לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי פולקלור?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בפולקלור עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים לכם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בפולקלור?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפולקלור משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מנהגי חגים, תיאטרון עממי, קסמים וכישופים, חידות ופתגמים, ריקודי עם, בדיחות והומור, דמונולוגיה, רפואה עממית, אגדות קדושים, פולקלור בדואי, משחקים, פולחן, תשמישי קדושה וקמעות, שירי ערש וקינות, טקסי נישואין וקבורה, מיתוסים ועלילות גבורה, תלבושות, הדת העממית, סיפורי עם, המנהגים והטקסים בחברה היהוית לאורך הדורות, פולקלור יהודי, ליטורגיקה, בלדות, טקסים, מעמד האישה, מאכלים מסורתיים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בפולקלור?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בפולקלור אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בפולקלור מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בפולקלור עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי עריכה וכתיבה באמצעי התקשורת השונים, הוצאת ספרים, מסדרי ארכיונים, מכוני מחקר, עבודות תרגום ועוד. כמו כן, לאחר שיעברו קורס תעודת הוראה יוכלו להשתלב בתור מורים לתחום במוסדות החינוך השונים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בפולקלור?

בוגרי לימודי תואר ראשון בפולקלור המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תעודת הוראה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמורים מקצועיים ואיכותיים המחזיקים ברישיון תעסוקתי בתחום, זאת באמצעות רכישת מיומנויות הוראה מתקדמות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בהיסטוריה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כחוקרים עצמאיים המחזיקים בכלי המחקר המגוונים ומכירים את מגמות המחקר השונות, זאת באמצעות העמקת ידיעותיהם בתחום והרחבת השכלתם ההיסטורית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ