ייעוץ לימודים חינם!

תואר שני בהיסטוריה

מה כדאי לדעת על לימודי תואר שני בהיסטוריה?

תמיד אהבת היסטוריה? תואר ראשון בהיסטוריה גרם לך לרצות להעמיק את הידע שלך בתחום עוד יותר? אם כן, תואר שני בהיסטוריה הוא בדיוק בשבילך. מקור המילה היסטוריה הוא מיוונית, ופירוש המילה הוא "חקירה". ההיסטוריה חוקרת את השתנותה של התרבות האנושית, והיא תנועה שלפי הערכות החלה לפני כ-70,000 שנה, עם התפתחותו הלשונית של ההומו-ספיאנס. מבחינה זו, ההיסטוריה לעולם אינה נגמרת והתחומים המשפיעים על השתנות התרבות הם מגוונים ושונים.

לימודי התואר השני בהיסטוריה כוללים שלל נושאים מרתקים וחשובים להבנת תהליכים המתרחשים בעולם. בעוד שהתרבות האנושית מושפעת כמובן מפוליטיקה ומטכנולוגיה, ברבדים עמוקים יותר היא מושפעת אף מביולוגיה ומפיזיקה. בזכות לימודים אלו, תוכלו לרכוש ידע רחב היקף במסלול מעשיר, מרתק ומספק, שבסופו תהפכו להיסטוריונים מקצועיים.

למי מתאים ללמוד תואר שני בהיסטוריה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהיסטוריה<

לימודי היסטוריה לתואר שני נועדו להרחיב ולהעמיק את ההשכלה ההיסטורית של הסטודנטים, ובמסלול המחקרי אף להכשיר אותם כחוקרים עצמאיים המכירים את כלי המחקר ואת מגמות המחקר השונות. החוגים להיסטוריה במוסדות השונים מציעים התמחויות במגוון נושאים מדיסציפלינות שונות, החל מנושאים הקשורים לתקופה, כמו היסטוריה של ימי הביניים או היסטוריה של העת העתיקה, עד התמחויות בנושאים מדיניים או סוציולוגיים, כמו היסטוריה פוליטית, היסטוריה מגדרית והיסטוריה אזורית או לאומית כמו היסטוריה של ארה"ב, היסטוריה רוסית וכדומה.

הלימודים אומנם מתאימים בראש ובראשונה לבעלי תואר ראשון בהיסטוריה, אך בעלי תואר ראשון בתחומים דומים יכולים גם הם להתקבל לרוב, בתנאי שישלימו קורסים מסוימים. לפיכך, אם יש לכם רצון עז להעשיר את הידע שלכם באמצעות תואר שני בהיסטוריה, אך אינכם בעלי תואר ראשון בהיסטוריה, ייתכן כי ישנם מוסדות לימוד שתוכלו להתקבל אליהם.
פתיחה

למי מתאימים לימודי בהיסטוריה לתואר שני?

תואר מוסמך בהיסטוריה פונה לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים, החל מהיסטוריה וכלה במזרח תיכון או פוליטיקה וממשל. עם זאת, חשוב לציין כי בוגרי תואר ראשון בתחומים השונים מהיסטוריה לרוב יצטרכו להשלים קורסים לאורך תקופת הלמידה, ולכן כדאי שהפונים לתחום יהיו בעלי יצר סקרני וחדוות למידה.

כמו כן, תואר שני בהיסטוריה מתאים למי שאהבת היסטוריה היא חלק בלתי נפרד ממנו ולמי שהתואר הראשון השאיר לו טעם של עוד, שכן בלימודים אלו ירחיבו הסטודנטים את הידע שלהם בתחומי ההיסטוריה השונים לפי בחירתם. כמו כן, לאורך התואר השני נדרשים הסטודנטים ברוב מוסדות ללמוד שפה נוספת, ולפיכך התואר מתאים ליודעי שפות ולאלו המעוניינים ברכישת שפה חדשה שתעשיר את עולם התוכן האישי והמקצועי שלהם כאחד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר שני בהיסטוריה?

ניתן לציין בהכללה כי לרוב על מנת להתקבל לתואר שני בהיסטוריה, דורשים מוסדות הלימודים עמידה בממוצע ציונים מסוים בתואר ראשון בהיסטוריה, מזרח תיכון או בתחומים דומים. אולם, חשוב לציין כי לעיתים יידרשו הסטודנטים להשלים קורסים שונים בהתאם לתואר הראשון שלמדו. כמו כן, תנאי הקבלה לעיתים משתנים בהתאם למסלול הלימודים, ולפיכך, תנאי הקבלה למסלול לימודים עיוני שלא כולל תזה ולמסלול לימודים מחקרי שכולל תזה לא בהכרח יהיו זהים.

כמו כן, חשוב להדגיש כי כל מוסד קובע את תנאי הרישום והקבלה ללימודי התואר השני בהיסטוריה על פי שיקוליו, ולכן התנאים אינם זהים בכל מוסדות הלימוד באופן גורף. במקרים שבהם המועמדים לא עומדים בכל תנאי הקבלה, לרוב ניתנת אפשרות להגיש בקשה מיוחדת שנידונה על ידי ועדה ייעודית.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהיסטוריה?

תואר שני בהיסטוריה לרוב נמשך כשנתיים, כאשר פרק זמן זה עשוי להשתנות ממספר סיבות. ראשית, כל מוסד אקדמי רשאי להחליט כמה זמן יימשכו הלימודים, וכן כל מוסד שם דגשים על נושאי לימוד שונים. כמו כן, משך הלמידה עשוי להשתנות בהתאם למסלול הלימודים, ולעיתים מסלול מחקרי הכולל תזה נפרס על פני פרק זמן ארוך יותר למשל. לכן, על מנת לברר את משך הלימודים במוסדות הלימודים השונים, מומלץ לפנות אליהם ישירות.

נוסף על כך, משך הלמידה תלוי גם בכם. ישנם סטודנטים שמפאת אילוצים שונים, כגון עבודה ומשפחה, נאלצים לפרוס את התוכנית על פני משך זמן ארוך יותר. לכן, ייתכן כי באותו מוסד לימודים יהיו שני סטודנטים הלומדים תואר זהה לאורך פרק זמן שונה.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בהיסטוריה?

נושאי הלימוד בתואר שני בהיסטוריה מגוונים ורחבים. ישנם מספר תחומי התמחות ומסלולי לימוד, ולכן תוכנית הלימודים משתנה בהתאם לכך. אולם, אלו הלומדים היסטוריה לתואר שני לרוב יחשפו לידע תיאורטי רחב היקף ולשיטות מחקר מקצועיות וחדישות. חשוב לדעת כי תוכנית הלימודים של המסלול מחקרי הכולל תזה לרוב מעט שונה מזו של מסלול עיוני שלא כולל תזה.

בלימודי היסטוריה לתואר שני עוסקים במגוון נושאים ותחומי עניין, וכל סטודנט ילמד קורסים בהתאם לתחומים שיבחר. להלן חלק מהקורסים שיחשפו אליהם הסטודנטים לתואר זה: התרבות הקלאסית, היסטוריה אוניברסלית, פלאוגרפיה, העת החדשה, ימי הביניים, היסטוריה ופילוסופיה, העת החדישה, לימודי ארה"ב, היסטוריה וספרות, היסטוריה וארכיאולוגיה, יוון ורומא, תולדות עם-ישראל, היסטוריה של המזרח התיכון ועוד. חשוב לציין כי ברוב מוסדות הלימודים נדרשים הסטודנטים ללמוד שפה נוספת, שתסייע להם בהבנה טובה יותר של החומר בהתאם למגמה שבחרו.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי לימודי תואר שני בהיסטוריה?

תואר שני בהיסטוריה מעניק הכשרה נרחבת למקצועות רבים בהם נדרשת השכלה רחבה, יכולת חשיבה ביקורתית, ניתוח וכדומה. לכן, בפני בוגרי תואר שני בהיסטוריה עומדות אפשרויות תעסוקה רבות. בין תחומי העיסוק העומדים בפני הבוגרים ניתן למצוא את התחומים הבאים: חינוך והוראה, עיתונאות, אוצרות, ספרות, היסטוריונים מוסדיים, הוצאה לאור ועוד. הבוגרים אשר פנו לתואר שני במסלול מחקרי וכתבו עבודת מחקר (תזה) יוכלו לפנות כמובן גם לתחומי המחקר השונים.

כמו כן, בוגרי התואר יוכלו לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה. מצד אחד, יוכלו לעבוד במקומות כמו משרדי ממשלה, מוסדות להשכלה גבוהה, מכוני מחקר, עיתונים ומערכת הביטחון. מצד שני, הבוגרים יוכלו לעבוד בחברות ובארגונים בין לאומיים שונים, מה גם שבוגרי התואר רכשו שפה נוספת לאורך לימודיהם שעשויה להקנות להם יתרון יחסי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בהיסטוריה?

בוגרים שיסיימו בהצלחה לימודי תואר שני בהיסטוריה ויעמדו בהצלחה בכלל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודות, קבלת ציונים מספקים בבחינות והגעה לשיעורי החובה, יהיו זכאים לתעודת תואר שני מוסמך בהיסטוריה כללית M.A, מטעם המוסד להשכלה גבוהה שבו השלימו את לימודיהם.

לאחר מכן, יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי תואר שלישי בהיסטוריה, הידוע בכינויו דוקטורט. בלימודים אלו הסטודנטים יכולים להתמחות מגוון תחומים, ביניהם היסטוריה דתית, היסטוריה תרבותית, היסטוריה מגדרית, היסטוריה כלכלית ועוד. כמו כן, הסטודנטים בוחרים תחום מחקר לפי אזור, כמו אמריקה או אירופה, ותקופה, כמו התקופה הקלאסית או העת החדשה. באופן זה הם הופכים למומחים בתחום שבחרו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ