ייעוץ לימודים חינם!

קורס ניהול ספנות

מה כדאי לדעת על קורס ניהול ספנות?

הסחר הימי הוא דרך יעילה וטובה להעברת סחורות בבטיחות, במהירות וביעילות. אומנם, ניהול צי ספינות דורש יכולת ניהולית מפותחת, מקצועיות ומיומנות, הכרות עם תוכנות ומערכות מידע ממוחשבות שונות ומפותחות וטכניקות תפעול המסחר הימי בכל שלבי התהליך.

הלימודים בקורס ניהול ספנות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה על מנת לנהל בצורה אופטימלית את תהליכי הסחר הבינלאומי, הן בדרכי היבשה והן בדרכי הים. המשתתפים יוכשרו לשליטה ופיקוח על תהליך מורכב זה ועל הביטוחים הייחודיים לו, יעסקו בתמחור שירותים והובלות, ניהול, תחזוקה של כלי שיט, אריזת מטענים, דיני סחר בינלאומי, כללי בטיחות ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול ספנות?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול ספנות?

הסחר העולמי והבינלאומי הוא אחד הגורמים החשובים והמרכזיים ביותר אשר משפיעים על הכלכלה העולמית, שכן חלק גדול מן המוצרים והשירותים מגיעים אלינו מכל רחבי העולם ועוברים תהליכי ייבוא וייצוא ממדינות שונות ומגוונות. תהליכי הגלובליזציה שחלו בשנים האחרונות אף הגבירו את חשיבותו של ניהול הסחר הבינלאומי והובילו לשלל שינויים וחידושים בתהליכים המרכיבים את התחום.

הניהול הימי עבר גם הוא שינויים רבים בתקופה האחרונה. המסחר העולמי כולו הלך, התפתח והתרחב וחייב דרכים חדשות ויעילות יותר להעברת סחורות בצורה מהירה ונוחה. אחת הדרכים הנפוצות ביותר למעבר סחורות ומוצרים בי מדינות העולם ובין היבשות השונות היא דרך הים ועל כן ציי ספינות רבים חוצים את האוקיינוסים בתדירות גבוהה. בהתאם לכך, יש צורך באנשי מקצוע שידעו לנהל ולפקח על תהליך מורכב זה ועל הביטוחים הייחודיים לו, יעסקו בתמחור שירותים והובלות, ניהול מידע, תחזוקה של כלי שיט, אריזת מטענים, דיני סחר בינלאומי, כללי בטיחות ועוד. בסיום לימודיהם, בוגרי הקורס משתלבים בקלות בשוק העבודה במגוון המשרות המוצעות בתחום.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול ספנות?

הלימודים בקורס ניהול ספנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הלוגיסטיקה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים ומאורגנים, בעלי יכולות ניהוליות מפותחות, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב במגוון משרות רווחיות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מנהלי ספנות, עובדי סוכנויות של כלי שיט, עובדי חברות הנמלים, יבואנים ויצואנים, מנהלי תפעול, שמאים, אנשי כספים והנהלת חשבונות, עובדי חברות תובלה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול ספנות?

תנאי הקבלה לקורס ניהול ספנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים ללימודים אלו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון ולקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים מקיפים ומעמיקים אשר דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון מעשי קודם בתחומים הרלוונטיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול ספנות?

משך הלימודים בקורס ניהול ספנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-65 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול ספנות?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול ספנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לסחר בינלאומי, תמחור הובלות ושירותים, מגמות בתעבורה ימית, סוכני אונייה, אריזת מטענים, עקרונות הביטוח הימי, הובלה ושינוע מטענים, תקינה ורישוי מכולות, יסודות בניהול, הכרת מערכות מחשב תומכות ניהול, ניהול כספים ומיסוי, כלכלת ספנות, ספנות ואיכות סביבה, מבנה נמלים, שיתופי פעולה בין חברות ספנות, ניהול מידע רב מערכתי, מערכות אתרעה ואיתור, רפורמה בנמלי ישראל, שיווק שירות ומכירות, ניהול משא ומתן, דיני סחר בינלאומי, מטענים מסוכנים, ביטוחים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול ספנות?

לבוגרי קורס ניהול ספנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס ניהול ספנות הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת חברות, ארגונים ומפעלים שונים בתעשייה העוסקים בתחום הסחר הימי, התובלה והניהול למיניהם. במסגרת תפקידם יפקחו הבוגרים על כל תהליכי הייבוא והייצוא של סחורות, החל מהיבשה ומרגע מיציאתן לדרך, דרך המעבר באוקיינוס ועד להגעתם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול ספנות?

בוגרי קורס ניהול ספנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול משק. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים האחראיים על ניהולו השוטף של המשק והובלתו להצלחה ולהשגת מטרותיו. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקבלת החלטות ניהוליות, הובלת תהליכים, תחזוקה שוטפת, הובלה קדימה וניהול של כל עסק או ארגון.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ