ייעוץ לימודים חינם!

קורס ניהול צי רכב

מה כדאי לדעת על קורס ניהול צי רכב?

מנהל צי רכב הוא בעל המקצוע האחראי על ניהול של צי הרכב בארגון, הן לצרכי הסעות והן לצרכי שינוע והובלה. ניהול נכון של צי הרכב מסייע בחיסכון משאבים לארגון, מאפשר שימוש יעיל במשאב התחבורתי, מעלה את רמת הבטיחות ורמת השירות למשתמשים ועוד, ועל כן הוא חיוני להצלחתו של הארגון. במהלך עבודתם, משתמשים מנהלי צי הרכב בתוכנות ממוחשבות מתקדמות המאפשרות ניתוב של תנועת הרכבים בקלות, קבלת החלטות נבונות תוך ראייה מקיפה וכוללת וייעול תהליכי העבודה הכלליים.

הלימודים בקורס ניהול צי רכב כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לנהל את תחום הרכב בארגון במקצועיות וביעילות וכיצד להוביל את העסק להצלחה, תוך התמקדות בכלל החוקים וטכניקות העבודה בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול צי רכב?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול צי רכב?

חברות, עסקים וארגונים רבים משלבים בפעילותם השוטפת שירותי הסעה והובלה של מוצרים, שירותים ואנשים רבים. תפקוד מיטבי של צי הרכב משפיע על פעילותו של כלל הארגון, והוא תנאי הכרחי לרמת שירות גבוהה, יעילות תפקודית והשתלבות מוצלחת של תחום ההובלה וההסעות בשאר פעילויות הארגון.

כיום, עקב התפתחותה של הטכנולוגיה, עבר תחום הניהול של ציי הרכב השונים לאמצעים ממוחשבים והוא מתבצע באמצעות תוכנות מתקדמות. תוכנות אלו מאפשרות לבצע שלל משימות ניהוליות על בסיס מאגר נתונים רחב אשר מקנה תמונת מצב מפורטת ובהירה. התוכנות מסייעות בתחומי איסוף ומעקב אחר דוחות תדלוק, ארגון ההיסטוריה של הטיפולים, ארגון תכניות הטיפול ברכבים, מעקב אחר ביטוחים ורישיונות של הרכבים, מעקב ואיסוף נתונים באמצעות מערכת GPS ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול צי רכב?

הלימודים בקורס ניהול צי רכב פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התחבורה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים ומאורגנים, בעלי יכולת עבודה תחת לחץ ובעלי יחסי אנוש טובים , המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשלל משרות רווחיות ומרתקות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים כל העוסקים בתחום התחבורה, עובדי מחלקות רכב בארגונים, קציני בטיחות בתעבורה, מנהלי חברות תובלה והסעה, מנהלי תפעול וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתקדם בסולם הדרגות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול צי רכב?

תנאי הקבלה לקורס ניהול צי רכב יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים מעטים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.
 
עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, עליהם לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם מוסדות לימוד אשר מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי בתחומי התחבורה והתובלה בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול צי רכב?

משך הלימודים בקורס ניהול צי רכב עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 80 ל-150 שעות לימוד אקדמיות. אמנם, ישנם קורסים מקוצרים הכוללים כ-60 שעות לימוד אקדמיות וישנם קורסים מקיפים הכוללים מעל ל-200 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול צי רכב?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול צי רכב משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: דיני תעבורה, הגדרות תפקיד מנהל צי רכב, ניהול עובדים, עקרונות בחוזים והתקשרויות, אחזקת רכב, ניהול משא ומתן, ביטוח הרכב והמשתמשים, תורת הניהול והארגון, ISO 9000, מוסכים ושמאים, הכרות עם תוכנות לניהול ציי הרכב, חוק שירותי הובלה, ארגון צי הרכב, בטיחות, מדיניות תחזוקה, הכרת הרכב ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול צי רכב?

לבוגרי קורס ניהול צי רכב אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בסיום לימודיהם, הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים.

בפני בוגרי קורס ניהול צי רכב עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ארגונים שונים אשר מחזיקים בבעלותם ציי רכב, הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי, בחברות ליסינג והשכרת רכבים, בחברות הובלה והסעה וכדומה. לאחר הלימודים ייפתחו עבור הבוגרים אפשרויות קידום מקצועי במחלקות הרכב השונות בארגון בו הם עובדים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול צי רכב?

בוגרי קורס ניהול צי רכב המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס שמאות רכב. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקביעת מחירי הרכבים השונים, מתן הערכה על מחירי התיקון, קביעת סכומי ההחזר המגיע מחברת הביטוח, מתן חוות דעת מקצועית על ערך הרכב ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מכונאות רכב. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול ברכבים בתחזוקה שוטפת ובמצבי חירום, לאבחן תקלות שונות ולמצוא את דרכי הטיפול בהן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ