ייעוץ לימודים חינם
קורס יחסי ציבור ודוברות

קורס יחסי ציבור ודוברות

מה כדאי לדעת על קורס יחסי ציבור ודוברות?

תחומי הדוברות ויחסי הציבור אחראיים על התיווך בין האדם או הארגון המיוצג לבין אמצעי התקשורת והקהל אשר על דעתו מעוניינים להשפיע. אסטרטגיה שיווקית מתחילה בהתנהלות נכונה מול גופי התקשורת השונים וייצוג ראוי של הארגון או העסק אותו מייצגים בעלי המקצוע. יעדים בתחומי הפוליטיקה, העסקים, הכלכלה, החברה, התקשורת ועוד, נדרשים להשפיע על דעת הקהל באמצעות שימוש נכון באמצעי המדיה הקיימים בשוק.

הלימודים בקורס יחסי ציבור ודוברות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרכזי, חשוב ומהותי זה. המשתתפים בקורס ילמדו כיצד לנהל משברים אפשריים, להתנהל מול גורמי התקשורת, לנהל מותגים ולהוביל את הארגון או העסק להשגת מטרותיו השונות ולהצלחה בתחום. 

למי מתאים ללמוד קורס יחסי ציבור ודוברות?

1
יזם
2
חברתי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס יחסי ציבור ודוברות?

התקשורת ודעת הקהל משפיעים במידה רבה ומשמעותית על מגוון רחב של תחומים כגון: הצלחתם ונפילתם של עסקים, ארגונים וחברות, בחירת נציגי ציבור, פרסום של חנויות, מוצרים ועסקים ועוד. כיום, עקב ריבוי הרשתות החברתיות ונגישותו של האינטרנט, הפך המידע לזמין יותר מכפי שהיה בעבר. אמצעי התקשורת השונים כמו אינטרנט, עיתונות, טלוויזיה, רדיו וכדומה, הם אלו אשר דרכם יכולים האנשים והארגונים להעביר את המסרים המבוקשים לקהל הרחב ובאמצעות כך לעצב את דעת הקהל ולהשפיע עליה.

תחום הדוברות ותחום יחסי הציבור הם שני תחומים שונים, אך ביניהם קווים דמיון משותפים רבים. הדובר אחראי על ייצוג הלקוחות בפני כלי התקשורת ואילו היחצ"ן אחראי על הפעילות הנעשית במסגרת כלי התקשורת המגוונים, השפעתה על דעת הקהל ועיצובה בדרך המתאימה ביותר למטרות הלקוח.
פתיחה

למי מתאים קורס יחסי ציבור ודוברות?

הלימודים בקורס יחסי ציבור ודוברות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום השיווק או הקשורת ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בביטחון עצמי גבוה ובעלי יכולת התבטאות גבוהה אשר שואפים לרכוש ידע נרחב ומעמיק בתחום זה מתוך מטרה לקדם את עסקיהם או ארגונים שונים במסגרת אמצעי התקשורת השונים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי תפקידים בתחום השיווק והפרסום, בוגרי תואר ראשון בתקשורת, עיתונאים, לוביסטים, בעלי עסקים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס יחסי ציבור ודוברות?

תנאי הקבלה לקורס יחסי ציבור ודוברות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

בדרך כלל, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ולעיתים אף בעלי תואר ראשון, בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית ובעלי ידע בסיסי ברמת משתמש ביישומי המחשב והאינטרנט. מרבית מוסדות הלימוד אף דורשים כי המועמדים יעברו ועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס יחסי ציבור ודוברות?

משך הלימודים בקורס יחסי ציבור ודוברות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 90 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לתשעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס יחסי ציבור ודוברות?

תוכנית הלימודים בקורס יחסי ציבור ודוברות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הכנת מערך דוברות, ערוצי תקשורת שונים, תפקיד הדובר, מטרות יחסי הציבור, התמודדות עם תקשורת וניהול משברי תקשורת, טכניקות וכלים לניהול מוניטין, תקשורת מול פלחי שוק שונים, בניית תכנית יחסי ציבור, בניית מסרים, בניי תדמית, הוצאת הודעות לעיתונות, הכרת עולם התקשרת בישראל ובעולם, יחסי ציבור ודוברות בפוליטיקה, פעילות ברשתות החברתיות, לובינג, הופעה בפני קהל, בעיות אתיקה, תכנון וניהול מסיבות עיתונאים, שימושי התקשורת, תקשורת המונים, תקשורת פנים ארגונית, לימודי משפט ותקשורת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס יחסי ציבור ודוברות?

לבוגרי קורס יחסי ציבור ודוברות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגרים תעודת גמר מאושרת על ידי משרדי יחסי הציבור המובילים בארץ.

בפני בוגרי קורס יחסי ציבור ודוברות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת המגזר הפוליטי, הפרטי או הציבורי, בחברות יחסי ציבור, במחלקות דוברות בארגונים שונים, במשרדי ממשלה, במועצות מקומיות ואזוריות, חברות הפקה וכדומה. בנוסף, יוכלו הבוגרים להשתלב בתחומי העיתונאות, הפקת אירועים, פרסום, ייעוץ ארגוני, קולנוע, טלוויזיה וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס יחסי ציבור ודוברות?

בוגרי קורס יחסי ציבור ודוברות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קופירייטינג. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לכתיבה שיווקית ויצירתית שמטרתה לפרסם מוצרים ושירותים במדיות השונות בתקשורת. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקבלת החלטות ניהוליות תוך פיתוח דרכי חשיבה יצירתיות ואסטרטגיות שיווקיות ועסקיות שונות, באמצעות רכישת ידע, כלים ומיומנויות מעשיות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ