ייעוץ לימודים חינם
קורס ניהול רכש בכיר

קורס ניהול רכש בכיר

מה כדאי לדעת על קורס ניהול רכש בכיר?

מנהלי הרכש הבכירים נדרשים לעמוד בפני אתגרים גדולים ברמה בינלאומית, המשתנים באופן שוטף בהתאם לתנודות הפוליטיות, הכלכליות והמשפטיות בעולם. אתגרים אלו דורשים מהמנהלים להחזיק בידע נרחב ויכולת טכנולוגית גבוהה, תוך כישרון בפתרון בעיות במהירות, תקשורת בין אישית, ייצוגיות גבוהה, ניסוח ברמה גבוהה ועוד.

הלימודים בקורס ניהול רכש בכיר (CPM) כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות כדי לעמוד בדרישות המשרות הניהוליות בתחום הרכש והלוגיסטיקה. המשתתפים יוכשרו לניהול רכש יעיל, חכם ומתוכנן תוך מתן דגש לשינויים האפשריים בשוק הגלובלי. חלק מן הקורסים אף מקנים הכנה לבחינות ההסמכה החיצוניות, בחינות CPM, והמחזיקים בתעודת גמר זו נהנים מאפשרויות תעסוקה רבות במיוחד.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול רכש בכיר?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול רכש בכיר?

כל חברה, עסק או ארגון מפעילים מחלקת לוגיסטיקה ורכש. מחלקה זו אחראית על תהליכים שונים ומגוונים, ביניהם ניהול האספקה, ייבוא וייצוא, אחזקה, אחסנה, הובלה, רכש מוצרים ושירותים שונים ותפעול שוטף של המלאי. ניהול מחלקה חשובה ומרכזית זו הוא תפקיד מאתגר אשר דורש אחריות ומקצועיות רבה, כיוון שפועלו הוא מרכיב חיוני בהצלחתו של כל ארגון או עסק.

מנהלי הרכש אחראיים על סנכרון בין החברה, הספקים והלקוחות, באופן שיתמוך באספקה יעילה של סחורות ושירותים. הם אלו העוסקים בתכנון אסטרטגי של מדיניות הרכש וניהול מחלקת הרכש בצורה היעילה ביותר, ניהול משא ומתן עם גורמים חוץ ארגוניים, ניתוח דוחות עסקיים וראייה רחבה של מחלקת הרכש והארגון כולו.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול רכש בכיר?

הלימודים בקורס ניהול רכש בכיר פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בתנאי שהם בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחומים הרלוונטיים. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים רבים ומגוונים בתעשיית הרכש, ביניהם מנהלי מחסנים, קניינים, עובדי מחלקות אספקה ולוגיסטיקה, מחסנאים, אנשי עסקים, עובדי מנהל אקדמיים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להתפתח מבחינה מקצועית ולהתקדם לתפקידי ניהול בכירים יותר בתחום.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מנהלי רכש ולוגיסטיקה אשר יש ברצונם לרענן את ידיעותיהם בתחום ולהתעדכן בשינויים הטכנולוגיים והתיאורטיים שחלו בו. מנהלי רכש ולוגיסטיקה המעוניינים לעבור את בחינת CPM ולזכות לתעודת הכשרה יוקרתית ובינלאומית בתחום יוכלו להשתלב בלימודים גם הם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול רכש בכיר?

תנאי הקבלה לקורס ניהול רכש בכיר יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי בתחומים הרלוונטיים כמו רכש, קניינות, אספקה ולוגיסטיקה. ישנם מוסדות הדורשים ניסיון של חמש שנים ומעלה וישנם כאלו המסתפקים בניסיון מועט יותר.

כמו כן, ישנם קורסים אשר דורשים מן המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר ראשון, בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית, בעלי יכולת עבודה ברמת משתמש עם יישומי המחשב והאינטרנט ובעלי שליטה בתוכנות אופיס השונות. ישנם מוסדות המקיימים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול רכש בכיר?

משך הלימודים בקורס ניהול רכש בכיר עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול רכש בכיר?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול רכש בכיר משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים הבאים: בקרת מלאי, פיקוח ייצור, מבוא לעולמות הלוגיסטיקה והרכש, דרישות רכש, איתור ספקים, מכרזים, היבטים משפטיים ברכש, מעקב ביצועים, ניהול תקציב, ניהול עובדים, ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי, ניהול מלאי, מערכת פריוריטי, טכניקות שיווק של ספקים, ניהול משא ומתן, ניהול שרשרת האספקה, כללי עבודה ברכש, ניתוח דו"חות כספיים והערכת שווי, קבלת החלטות, ניהול התפעול והייצור ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול רכש בכיר?

לבוגרי קורס ניהול רכש בכיר אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מוסדות לימוד רבים אף מקנים לבוגריהם תעודת גמר יוקרתית בינלאומית מוכרת ומאושרת על ידי הארגונים הרלוונטיים בתחום, למשל תעודת CPSM או CPLM. תעודות אלו מותנות במעבר של מבחנים חיצוניים.

בפני בוגרי קורס ניהול רכש בכיר עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות וארגונים שונים בתעשייה, ביניהם חברות בתחומי היבוא והיצוא, חברות שיווק, חברות ייעוץ רכש וארגוני תשתית ציבוריים, רשתות מסחר ושירותים, תאגידי בריאות, מפעלי תעשייה וייצור, נמלי תעופה ונמלים ימיים, מעברי גבול ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול רכש בכיר?

בוגרי קורס ניהול רכש בכיר המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול לוגיסטי ממוחשב. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול לוגיסטי מקצועי ואיכותי אשר עושה שימוש במערכות ממוחשבות ומתקדמות בתחום רחב היקף זה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ניהול צי רכב. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול מקצועי של צי רכב בארגון, תפקיד הכרחי בחברות העוסקות בהסעות והובלה כפעילות מרכזית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ