ייעוץ לימודים חינם
קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה

קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה

מה כדאי לדעת על קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

מנהלים לוגיסטיים הם בעלי מקצוע אשר אחראיים על תיאום בין כל התהליכים החשובים שמניעים את הארגון לצורך תפעול יעיל וחסכוני של הפעילות המרכזית בארגון. מנהל הרכש מקשר בין החברה, הספקים והלקוחות באופן שתומך באספקה יעילה של סחורות ושירותים שונים. בענפים שונים בתעשייה שבהם קיימת תחרות גדולה בין הגורמים הפעילים בשוק, הופכים תחומי הרכש והלוגיסטיקה לגורם מכריע בכושר התמודדתו של הארגון, כמו גם ברווחיותו.

הלימודים בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לשם ביצוע עבודה זו. המשתתפים יעסקו בניהול משא ומתן, תכנון אסטרטגי, מתן היבטים משפטיים ברכש הציבורי, יצירת מומחיות בתכנון, ביצוע וניהול של תהליכי רכש, פתרון בעיות תוך זמן קצר, תקשורת בין אישית ועוד שלל נושאים.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

ענף הלוגיסטיקה והרכש הוא ענף תפעולי חשוב ומרכזי ביותר בפעילותו של כל ארגון או עסק. המערכת הלוגיסטית עוסקת בתהליכים שונים כמו תכנון, רכש, מלאי, שינוע, אחזקה, הפצה, אספקה, אחסנה, ייבוא והובלה של חומרי גלם, שירותים או מוצרים מגוונים. תהליכים אלו הם תהליכים חשובים במיוחד שמניעים את הארגון כולו ותפעול נכון שלהם מאפשר עבודה תקינה ומקצועית בין עובדי הארגון עצמו ובין הארגון ללקוחותיו.

תרומתה של מערכת הלוגיסטיקה והרכש להתנהלות התקינה של הארגון, כמו גם מרכזיותה ליכולת ההתמודדות של הארגון בסביבה הגלובלית התחרותית, ותרומתה האפשרית לרווחיות העסק, הופכת את המערכת הלוגיסטית לגורם מכריע ובעל חשיבות רבה בהצלחתו של הארגון ועל כן הדרישה לבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה היא רבה.
פתיחה

למי מיועד קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

הלימודים בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום זה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, דייקנים, בעלי יכולת ראייה מערכתית, המעוניינים להשתלב בהכשרה מקצועית זו ובסיומה להשתלב בענף הרכש והלוגיסטיקה, המבוקש והרווחי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מנהלי רכש ועובדי לוגיסטיקה שעובדים בתחום זה מכבר, נוסף על עובדים מתחומי הקניינות, המחסנאות, הניהול וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתעדכן בהתפתחויות האחרונות שחלו בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

תנאי הקבלה לקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהם בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים קיימת דרישה אף לתעודת בגרות מלאה). 

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי שליטה ברמת משתמש ביישומי המחשב והאינטרנט ובתוכנות אופיס. מרבית מוסדות הלימוד אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים מתקדמים יותר ואלו מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ידע קודם בתחומים הרלוונטיים בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

משך הלימודים בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול רכש ולוגיסטיקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: איתור מקורות רכש למוצרים ושירותים, השוואת חלופות ייצור לרכש, תפיסות מתקדמות בניהול אספקה, קניינות ורכש, קשר בין רכש למלאי, בחירת ספקים - בדיקתם ואישורם, ניהול הזמנות רכש מספקים בינלאומיים, ניהול משא ומתן, חזון ואסטרטגיות ברכש ולוגיסטיקה, תכנון אסטרטגי, פיתוח מדדים להערכת יעילות הרכש, הכנת תכנית עבודה ונהלים ברכש, דיני חוזים והיבטים משפטיים, תקשורת בין-אישית, הנעת עובדים, ביקורת איכות בנושאי רכש, חוק המכרזים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

לבוגרי קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות תחבורה ומשלוחים, חברות שילוח בינלאומי, חברות ייבוא וייצוא, חברות שיווק, חברות ייעוץ רכש וארגוני תשתית ציבוריים, רשתות מסחר ושירותים, תאגידי בריאות, מפעלי תעשייה וייצור, נמלי תעופה ונמלים ימיים ועוד, במסגרת ניהול לוגיסטי, בקרת רכש, ניהול סחורה ומלאי, ייבוא רכש, ניהול תחבורה, ניהול אספקת מלאי, קליטת סחורה, ספירת מלאי וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה?

בוגרי קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול מחסן. לימודים אלו מקנים לבוגריהם את מרב הידע, הכלים והמיומנויות ומכשירים אותם לניהול מחסנים מסוגים שונים, תוך מתן דגש לניהול מחסן בעידן הממוחשב. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי הנדסאי תעשייה וניהול. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בארגונים השונים בשוק במסגרת תפקידי ניהול שונים בהם יוכלו לפעול למען קידום התעשייה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ