ייעוץ לימודים חינם!

קורס ניהול אבטחה

לימודי ניהול אבטחה - רוצה להיות מאבטח?

תחומי האבטחה והביטחון בארץ ישראל הינם תחומים חשובים ומרכזיים אשר דורשים באופן קבוע ושוטף אנשי מקצוע מיומנים, איכותיים ומוסמכים שיש ביכולתם לבצע את עבודתם בצורה הטובה והמקצועית ביותר.  ארגונים, עסקים וחברות עומדים בפני סיכונים ואיומים אפשריים רבים, ביניהם סיכוני אבטחת מידע, ריגול תעשייתי, גניבת מידע פרטי ואף פעולות חבלניות. 

אבטחה המנוהלת במיומנות ומותאמת למאפייני הגוף המאובטח, להתנהלותו ולצרכיו, הן במצבי שגרה והן במצבי חירום, תבטיח שמירה אופטימלית על בטיחותו של הארגון, של מערכות המידע והמחשבים ושל ההון האנושי הפועל או המבקר בו. כמו כן, מבטיחה אבטחה מקצועית תכנון נכון של משאבים ותקציבים. 

למי מתאים ללמוד קורס ניהול אבטחה?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס ניהול אבטחה

תכנון, הקמה, שיפור וניהול שוטף של מערך אבטחה מיומן ואיכותי מחייב ידע מקצועי וניהולי נרחב, ועל כן יש ללמוד תחום חשוב ומשמעותי זה לעומקו. מנהלי אבטחה וקציני ביטחון הינם בעלי התפקידים האחראיים על ניהול האבטחה בארגון או העסק, ביצוע הערכות מצב וניתוח סיכונים, שיפור מתמיד של מערך האבטחה, פיקוד על מערך האבטחה, הן במסגרת מבצעים מיוחדים והן בשגרה. 

הלימודים בקורס ניהול אבטחה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים ילמדו כיצד למנוע אירועים וסכנות וכיצד לטפל באלו במידה ונדרש. הנושאים בהם יעסקו הינם נושאים חופפים לאלו הנלמדים בקורסי ביטחון מגוונים כמו תפקידי מודיעין, תשאול וחקירה, אמנם בקורס זה הלימודים מתמקדים בטכניקות הדרושות למנהיגי המערך הביטחוני במדינה.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול ואבטחה?

הלימודים בקורס ניהול אבטחה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הביטחון ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד ליוצאי צבא ויחידות מיוחדות, זרועות הביטחון או המשטרה, קציני ביטחון וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, לעלות בסולם הדרגות ולהגיע לתפקידים בכירים ומתקדמים בארגונים, בעסקים ובחברות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מנהלי אבטחה מוסמכים אשר יש ברצונם להתעדכן בחידושים ובשינויים שחלו בתחום. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס ניהול אבטחה?

תנאי הקבלה לקורס ניהול אבטחה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהינו בוגר 12 שנות לימוד ולעיתים אף מחזיק בתעודת בגרות מלאה.

כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי שירות צבאי או משטרתי מלא, בעלי תעודת יושר מהמשטרה המעידה על עבר פלילי נקי, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה וכי יעברו מבחני קבלה ייעודיים וריאיון אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים הדורשים מן המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי רלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול אבטחה?

משך הלימודים בקורס ניהול אבטחה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 130 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול אבטחה?

תכנית הלימודים בקורס ניהול אבטחה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מטרות מערך האבטחה, מרכיבי משימת אבטחה, אחריות מנהל אבטחה, ניתוח ואבחון צרכי הארגון באבטחה, תכנון והקמת מערכי אבטחה, ניהול שוטף של מערך אבטחה, בקרת איכות, איתור ופתרון בעיות באבטחה, בטיחות וגהות, מצבי חירום, מערכות התראה ואזעקה, בקרת כניסות, כיבוי אש, מערכות מידע, יסודות אבטחת מידע, ניהול תקציבים, ארגוני טרור בארץ ובעולם, ניתוח סיכונים, מניעת אובדן, אבטחת אירוע המוני, שיתופי פעולה עם גורמי הבטחון וההצלה, קבלת החלטות, ניהול זמן ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול אבטחה?

לבוגרי קורס ניהול אבטחה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מקנים לבוגריהם תעודה מאושרת על ידי חטיבת האבטחה של משטרת ישראל.

בפני בוגרי קורס ניהול אבטחה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת עבודות ביטחון ואבטחה בארגונים ועסקים שונים בהם עובדים זה מכבר או בארגונים חדשים הדורשים את שירותיהם. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם בהם יציעו את שירותיהם המקצועיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול אבטחה?

בוגרי קורס ניהול אבטחה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אבטחת אישים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתחום חשוב ומרתק זה, בו יזכו להגן על בעלי תפקידים בכירים מפני סכנות ואיומים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס חוקרים פרטיים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול חקירה מתחילתה ועד סופה לאורך כל שלביה, תוך התמקדות בנושא החוק והמשפט, מעקב אחר נחקרים, איסוף נתונים, תשאול נחקרים ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ