ייעוץ לימודים חינם
קורס מנהל עסקים / ניהול

קורס מנהל עסקים / ניהול

מה כדאי לדעת על קורס מנהל עסקים?

ניהול עסקי נכון הוא הגורם המרכזי והחשוב ביותר להצלחה של כל ארגון, חברה או עסק, בין אם מדובר בהקמתו של העסק, תחזוקתו השוטפת, ניהולו, דחיפתו קדימה וכדומה. מיומנויות ניהוליות בתחומים מגוונים ודרכי ההתמודדות עם הדרישות המורכבות אותן מציב התפקיד הניהולי, גורמות לרבים לפנות ללימודים מקצועיים בתחום.

הלימודים בקורס מנהל עסקים, אשר נקרא גם קורס ניהול עסקי, כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ומאתגר זה. המשתתפים ילמדו במסגרת הקורס כיצד לקבל החלטות ניהוליות תוך פיתוח דרכי חשיבה יצירתית ואסטרטגיות התמודדות עם משברים, להוביל תהליכי שינוי, לשווק את העסק כראוי, לעבוד תחת לחץ, לנהל עובדים ולהסתכל מנקודת מבט רב מערכתית.

למי מתאים ללמוד קורס מנהל עסקים / ניהול?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מנהל עסקים?

תחום מנהל העסקים ממלא תפקיד מרכזי וחשוב בחיי הארגון מאז ומעולם. השינויים הטכנולוגיים והתמורות החברתיות שחלו במהלך השנים, גרמו להצבתם של אתגרים רבים ומגוונים בפני מנהלי העסקים, ועל מנת לצלוח את האתגרים הללו נדרשים המנהלים לידע ניהולי מתקדם ומקיף.

תחום מנהל העסקים הוא תחום מעשי ויישומי בעיקרו, ולאו דווקא תחום מחקרי ואקדמי, ולכן ישנן אפשרויות נוספות ללימודים בתחום זה מלבד לימודי תואר ראשון במנהל עסקים או לימודי תואר שני במנהל עסקים. לימודי תעודה בתחום זה מהווים אופציה ראויה ויעילה עבור כל מי שיש ברצונו לעשות את צעדיו הראשונים בתחום מרתק זה, כמו גם עבור מנהלים המעוניינים להתקדם, להתפתח ולרכוש מיומנויות עבודה וכלים פרקטיים חדשנים ועדכניים בתחום.
פתיחה

למי מתאים קורס מנהל עסקים?

הלימודים בקורס מנהל עסקים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום העסקי והניהולי ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד ליזמים אשר עושים את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה, עובדים המועמדים לתפקידי ניהול שונים ומעוניינים להתקדם בסולם הדרגות המקצועי, מנהלים ובעלי עסקים קטנים וגדולים קיימים, לעתידים לפתוח עסקים פרטיים משלהם וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום רווחי ומבוקש זה, כמו גם להתעדכן בשינויים שחלו בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מנהל עסקים?

תנאי הקבלה לקורס מנהל עסקים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, ישנם קורסים אשר דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, על המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם אף מוסדות לימוד אשר דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתפקידי ניהול שונים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מנהל עסקים?

משך הלימודים בקורס מנהל עסקים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים כוללים בין 20 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ואילו הלימודים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מנהל עסקים?

תוכנית הלימודים בקורס מנהל עסקים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תכנון אסטרטגיה עסקית ויישומה, יסודות בכלכלה הלאומית והעולמית, הצבת יעדים ריאליים, קביעת מדדי ביצוע, ניתוח שוק, בניית תוכנית שיווקית, תכנון ובקרת תקציב, ניהול דוחות כספיים, מימון עסקי, תיאוריות האדמיניסטרציה, יעילות אישית, בניית צוות, מנהיגות ומוטיבציה פנימית, קבלת החלטות, שירות וניהול לקוחות, תקשורת בין-אישית, סגנונות ניהול, שיטות מכירה, ניהול עובדים, ניהול ארגוני, ניהול זמן, יסודות המשפט העסקי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מנהל עסקים?

לבוגרי קורס מנהל עסקים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס מנהל עסקים הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ניהול עסקים בצורה מקצועית ויעילה, ניהול צוותי עובדים, תכנון פיננסי ותקשורת בין אישית וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב ולהתקדם בסולם הדרגות בתפקידי ניהול והנהלה שונים בחברות ובעסקים קיימים. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, פתיחת עסק פרטי משלהם וניהולו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מנהל עסקים?

בוגרי קורס מנהל עסקים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול פרויקטים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניהול, תכנון ובקרה של פרויקטים ומיזמים שונים באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ניהול משאבי אנוש. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול כוח האדם בארגון או העסק וגיוס עובדים חדשים, תוך הפקת תועלת מרבית וקידום מטרות הארגון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ