ייעוץ לימודים חינם!

קורס טכנאי מכשור ובקרה

לימודי טכנאי מכשור ובקרה - לתפעל מערכות ממוחשבות

מכשור ובקרה מהווים כיום חלק בלתי נפרד מחיינו, בין אם מדובר במכשירי חשמל ביתיים, מכשירים לבדיקות רפואיות בבתי החולים, רמזורים בכביש וכדומה. כל אחד מן המכשירים הללו דורשים אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים שיש באפשרותם לתכנן, לתפעל, לתחזק ולהריץ אותם. תפעול לקוי של המכשירים עשוי לגבות מחיר כבד, הן מבחינה כספית והן מבחינת חיי אדם.

טכנאי מכשור ובקרה הינם אנשי המקצוע העוסקים בבנייה ובתפעול של מערכות ממוחשבות ומערכות אוטומציה, הם אלו היודעים איזו טכנולוגיה עובדת בצורה טובה יותר, אילו חומרי גלם עדיפים לשימוש, מהי הדרך האופטימלית להפעלת המערכת וכיצד ניתן לבקר אותה בצורה המקצועית ביותר. אם כן, טכנאי המכשור והבקרה מהווה את הזרוע המקשרת בין מהנדסים ואנשי פיתוח לבין עובדי הייצור.

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי מכשור ובקרה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס טכנאי מכשור ובקרה

טכנאי מכשור ובקרה מהווים את אנשי הקשר בין עובדי הייצור המבצעים את תוכניותם של המהנדסים לבין אנשי הפיתוח אשר מתכננים את המערכות האוטומטיות השונות. במסגרת אחריותם יוציאו טכנאי המכשור והבקרה את תכנון המהנדסים ואנשי הפיתוח לפועל וייתמכו בעבודת עובדי הייצור הפועלים לצד המכונות. בנוסף, עוסקים גם בתכנון ובנייה של אוטומציה וממערכות ממוחשבות, מתפעלים מערכות חדשניות ומשוכללות.

הלימודים בקורס טכנאי מכשור ובקרה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מתפתח זה. המשתפים ילמדו כיצד לתחזק ולתפעל את המערכות החדשניות בצורה המקצועית ביותר, תוך רכישת ידע בתחומים מגוונים כמו מתמטיקה, תכנות מחשבים, שרטוט ממוחשב, חשמל, כימיה, פיזיקה, אלקטרוניקה ועוד. 
פתיחה

למי מתאים קורס טכנאי מכשור ובקרה?

הלימודים בקורס טכנאי מכשור ובקרה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בכישורים טכניים מפותחים המעוניינים בלימודים מעמיקים בתחום המערכות הממוחשבות בתעשייה, לצורך השתלבות בשוק העבודה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים אלו טכנאים מהסוגים השונים כמו טכנאי רנטגן, טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר, טכנאי מערכות מיגון ואבטחה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס טכנאי מכשור ובקרה?

תנאי הקבלה לקורס טכנאי מכשור ובקרה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה וכי יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים שמקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי תעודת בגרות חלקית בתנאי שעברו מכינה טכנולוגית או מכינה קדם הנדסאית.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טכנאי מכשור ובקרה?

משך הלימודים בקורס טכנאי מכשור ובקרה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס טכנאי מכשור ובקרה?

תכנית הלימודים בקורס טכנאי מכשור ובקרה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אנגלית טכנית, פיזיקה, כימיה, שרטוט ממוחשב, מבוא למחשבים, מבוא לאלקטרוניקה, תכנות מחשבים, תורת החשמל, בקרים מתוכנתים, מערכות בקרה, מבוא להנדסה תעשייתית, מערכות איסוף נתונים, בטיחות, מערכות איסוף נתונים, מבוא להנדסה תעשייתית, אנגלית טכנית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טכנאי מכשור ובקרה?

לבוגרי קורס טכנאי מכשור ובקרה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו את הבחינות החיצוניות בהצלחה, תוענק לבוגרים תעודת "טכנאי מכשור ובקרה מדופלם" מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. עם תעודת הסמכה זו ניתן להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים.

בפני בוגרי קורס טכנאי מכשור ובקרה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת עבודות תחזוקה, טיפול, התקנה ובנייה של מערכות ממוחשבות ומערכות אוטומציה בתחומי תעשייה שונים, כמו גם הפעלת חדרי בקרה, כיול מערכות, ניהול צוותי אחזקה ועוד. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טכנאי מכשור ובקרה?

בוגרי קורס טכנאי מכשור ובקרה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס בקרים מתוכנתים PLC. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתפעול ותחזוקה של מכשירים אלקטרוניים ממוחשבים, איסוף מידע מפסי ייצור, בקרה על תהליכי עבודה שונים ושליטה בהם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי הנדסאי מכונות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, ביצוע ותפעול של מערכות ומכונות בתעשיות השונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ