ייעוץ לימודים חינם
קורס CNC

קורס CNC

מה כדאי לדעת על קורס CNC?

בעקבות התפתחותה של הטכנולוגיה, תהליכי הייצור השונים בתעשייה הופכים להיות ממוחשבים ועל כן הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים שיש באפשרותם להפעיל ולפקח על פעולתן של המכונות הללו הולך וגובר. מכונות CNC מאפשרות ליצור אובייקטים מחומרים שונים. באמצעות תכנות של המכונות ניתן לייצר דגמים בקלות, במהירות ובדיוק רב מאלו שאפיינו את היצירה הידנית.

הלימודים בקורס CNC כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך מעבר מוצלח של בחינות ההסמכה מטעם משרד התמ"ת. המשתתפים ילמדו כיצד לתכנן, לתפעל, לכוון ולייצר מכונות CNC מתקדמות לחריטה וכרסום, לצורך השתלבות במפעלים מובילים בענף המתכת בתעשייה. בנוסף, המשתתפים יכירו את חומרי הגלם, כלי המדידה והשיטות לקריאת שרטוטים.

למי מתאים ללמוד קורס CNC?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס CNC?

CNC הן ראשי התיבות של Computer Numercial Control, או בעברית - בקר ממוחשב, אשר תוכנת לקבל קלט בשפת מחשב מסוימת ולהניע על פי הקלט שקיבלה כלים חשמליים שונים ומכונות כמו מחרטה, מקדחה וכדומה. מכונת CNC מאפשרת יצירה של אובייקטים דו ממדיים או תלת ממדיים העשויים מחומרים שונים.

עם ההתפתחות הטכנולוגית שחלה בעשורים האחרונים, מכונות ייצור אוטומטיות המופעלות באמצעות מחשב הפכו להיות פופולריות במיוחד בשוק העבודה. כיום, משמשות המכונות הללו כמעט בכל ענפי הייצור ובמיוחד בתחומי עיבוד עץ ומתכת. הפעלת המכונות נעשית על ידי מעבדי שבבים ומצריכה אנשי מקצוע מיומנים ומומחים על מנת שיוכלו להגדיר ולתפעל את המכונות, כמו גם לבצע בקרות ייעילות ואיכותיות על תוצריהן.
פתיחה

למי מתאים קורס CNC?

הלימודים בקורס CNC פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הייצור הממוחשב ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים מפותחים ומוטוריקה עדינה טובה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בסיומה יצאו לשוק העבודה בעודם מחזיקים בהסמכה מבוקשת ויוקרתית במיוחד שתאפשר להם לעבוד בתעשייה מתפתחת זו. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם מנהלים שונים בתעשייה אשר יש ברצונם להכשיר כוח אדם מומחה לתחום זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס CNC?

תנאי הקבלה לקורס CNC יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהם בני 18 ומעלה ובוגרי 10 שנות לימוד לפחות.

חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד וכי יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, ישנם קורסים המקבלים לשורותיהם אנשים בעלי זיקה למקצועות הטכנולוגיה, ההנדסה והמחשבים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס CNC?

משך הלימודים בקורס CNC עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-500 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין עשרה חודשים לשנה אחת. ישנם קורסים בסיסיים ומזורזים בתחום ואלו כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים אחדים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס CNC?

תוכנית הלימודים בקורס CNC משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תהליכי ייצור, תהליך עיבוד שבבי, מהירות ועמידות של כלי שיבוב, תורת החומרים, הכרת המחשב, תכונות של מכונות CNC, שרטוט ממוחשב תלת ממדי, תכנות עיבוד שבבי ממוחשב, עימוד מכונות, כרסום וחריטה, ביצוע תרגילים במערכת יחסית, ביצוע תרגילים במערכת אבסולוטית, שרטוט, אבטחת איכות, אנגלית טכנית, תרגול מעשי בתעשייה, בטיחות, מערכי תקשורת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס CNC?

לבוגרי קורס CNC אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שיעברו את בחינות ההסמכה הממשלתיות החיצוניות יזכו לתעודה יוקרתית מטעם משרד התמ"ת.

בוגרי קורס CNC הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתעשיות השונות בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. בין המסגרות השונות בהן יוכלו הבוגרים להשתלב ניתן למצוא את תעשיות ההיי-טק, עיבוד שבבי, תעשיות אלקטרוניות, תעשיות החומרים, הנדסת פלסטיקה, אבטחת איכות, מחרטות ועוד. מוסדות לימוד רבים אף מסייעים לבוגריהם בקליטה בשוק העבודה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס CNC?

בוגרי קורס CNC המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תיב"ם. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בהסמכה גבוהה ומתקדמת יותר בתחום תהליכי הייצור הממוחשבים, כך שיוכלו לפקד על המחשבים ולתחזק את המערכות במקצועיות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אוטומציה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, פיתוח, בנייה, יצור, תחזוקה ותיקון של מערכות אוטומטיות במפעלי ייצור שונים בתעשייה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ