ייעוץ לימודים חינם
קורס חשמלאי מעשי

קורס חשמלאי מעשי

מה כדאי לדעת על קורס חשמלאי מעשי?

החשמל ומוצרי החשמל משמשים את כולנו לצרכים אישיים וציבוריים והם מהווים בלתי נפרד מחיינו. אנו תלויים בחשמל בעבודה, בסביבה הביתית, במקומות ציבוריים, בבתי חולים, במקומות בילוי, במסעדות, ברכבים פרטיים, בתחבורה הציבורית, במטוסים ועוד. החשמאלי המעשי הוא בעל הסמכה גבוהה בדרגה אחת מעל חשמלאי עוזר ולאחר לימודים מעמיקים בתחום יוכלו בעלי המקצוע להמשיך ללימודי חשמלאי מוסמך, ולאחר מכן אף ללימודי חשמלאי מתח גבוה - הדרגה הגבוהה ביותר בתחום זה.

הלימודים בקורס חשמלאי מעשי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לאחזקה ותיקון של מוצרי חשמל, ביתיים ותעשייתיים כאחד. המשתתפים ילמדו כיצד לבצע עבודות חשמל במתח נמוך, לחתום על תוכניות חשמל של עד 40 אמפר ולטפל בתקלות במתח נמוך. נציין כי החשמלאי המעשי אינו מוסמך לתכנון הארקה.

למי מתאים ללמוד קורס חשמלאי מעשי?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס חשמלאי מעשי?

במציאות בה אנו חיים, החשמל הוא תשתית ובסיס למרבית תחומי החיים. ללא החשמל אי אפשר להדליק אור, להפעיל מכשירים חשמליים שונים, לצפות בטלוויזיה, לחמם או לקרר את החלל וכדומה. ישנה חשיבות מרכזית לאספקת חשמל סדירה לבתים פרטיים, עסקים ומתקני תשתית. טיפול במערכות וקווי חשמל עלולים להיות מסוכנים למדי ועל כן נדרשים בעלי המקצוע בתחום לעבור הכשרה איכותית ומקצועית.

חשמלאי מעשי הוא איש מקצוע המוסמך לביצוע עבודות חשמל במתח נמוך של עד 40*1 אמפר, ורשאי לחתום על תוכניות במתקנים חשמליים אשר נמצאים בתוך מבנים המשמשים לצורך מגורים או משרדים. על כן, רבים נדרשים ונזקקים לשירותיו של החשמלאי המעשי והוא נחשב לבעל מקצוע מבוקש במיוחד בשוק העבודה.
פתיחה

למי מתאים קורס חשמלאי מעשי?

הלימודים בקורס חשמלאי מעשי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החשמל ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים טובים ומפותחים המעוניינים להתחיל לעסוק בשוק העבודה בתחום החשמל, שכן קורסים בתחום זה הם שלב בסיסי בדרך להתפתחות בקריירה זו. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי רישיון חשמלאי עוזר שעסקו במשך כמה שנים בצמוד לחשמלאים מוסמכים, כמו גם למנהלי אחזקה בארגונים ובמפעלים שונים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מעשי?

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מעשי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהם בוגרי 9 שנות לימוד לפחות. ישנם מוסדות הדורשים 11 שנות לימוד לפחות וישנם כאלה הדורשים 12 שנות לימוד ואף תעודת בגרות מלאה.

חלק ממוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו בחינת כניסה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים המקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון קודם בחשמל בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חשמלאי מעשי?

משך הלימודים בקורס חשמלאי מעשי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה וחצי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חשמלאי מעשי?

תוכנית הלימודים בקורס חשמלאי מעשי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: אלקטרוניקה תעשייתית, תורת החשמל, הכנת תכניות חשמל, מתקני חשמל ורשת, מכונות חשמל, תקנים וחוקים בחשמל, מיתוג ופיקוד ובקרה, תכנון ותחזוקה של מקני חשמל ורשת, בטיחות וגהות, עבודות חשמל במתח גבוה, יסודות בכימיה ופיזיקה, אגלית טכנית, עזרה ראשונה, יסודות במתמטיקה, מתקנים ביתיים, שנאים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חשמלאי מעשי?

לבוגרי קורס חשמלאי מעשי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו את בחינות ההסמכה החיצוניות יזכו הבוגרים לתעודת "חשמלאי עוזר" ולאחר שיצברו ניסיון מעשי בעבודה בתחום תוענק להם תעודת "חשמלאי מעשי" מטעם משרד התמ"ת.

בפני בוגרי קורס חשמלאי מעשי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברת החשמל, חברות תשתיות חשמל, חברות אחזקה, עבודה תחת פיקוח חשמלאי בכיר וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חשמלאי מעשי?

בוגרי קורס חשמלאי מעשי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס חשמלאי מוסמך. הכשרה זו היא הדרגה הבאה אחרי חשמלאי מעשי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפיקוח על חשמלאים מעשיים ולביצוע עבודות תכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, ייצור ותיקון לוחות חיבור, עריכת תוכניות ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל. במסגרת לימודים מקיפים ומעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון ופיתוח של התקנים אלקטרוניים ומערכות חשמל.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ