ייעוץ לימודים חינם
קורס בקרים מתוכנתים PLC

קורס בקרים מתוכנתים PLC

מה כדאי לדעת על קורס בקרים מתוכנתים PLC?

בקרים מתוכנתים, הם התקנים או מכשירים אלקטרוניים ממוחשבים, שמשמשים רבות את תחום התעשייה לצורך איסוף מידע מפסי הייצור, בקרה על תהליכים שונים ושליטה בהם בהתאם ליעד הבקר ולציוד אליו הוא מחובר. הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות, ועל כן לימודים אלו הפכו למבוקשים ביותר גם כן.

הלימודים בקורס בקרים מתוכנתים PLC כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים ילמדו לעומק את שפת התכנות של הבקר המתוכנת, ירכשו ידיעות מעמיקות במרכיביו השונים של הבקר ובחומרה שלו. כמו כן, הבוגרים יוכשרו לשילוב הבקר בתחומי התעשייה המגוונים, תפעול מערכות ממוחשבות, ממשקים וכרטיסי בקר.

למי מתאים ללמוד קורס בקרים מתוכנתים PLC?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס בקרים מתוכנתים PLC?

הבקר המתוכנת, אשר נקרא גם PLC - Programmable Logic Control, הוא מכשיר אלקטרוני ממוחשב המיועד לבקר ולשלוט על תהליכים שונים, בהתאם ליעד המבוקש ולציוד הקצה אליו הוא מחובר. הבקר אוסף מידע אנלוגי או דיגיטלי ובתוספת מדדים מתוכנתים מחזיר מידע לציוד הקצה בזמן אמת. הבקר המתוכנת עובד בסדר פעולות שניתן לתכנות מראש, וסדר זה ניתן לשמירה בדיאגרמת הסולם של הבקר.

הבקרים מסוגלים לתפקד בסביבות עבודה עם הפרעות רעש, זעזועים, לחות, אבק, טווח טמפרטורה גבוה ועוד, ועל כן הם נמצאים בשימוש רב בענפי התעשייה השונים, למשל בבקרה על תהליכים בקווי ייצור, כמו גם בתחום התחבורה כבקרי תנועת רכבות, בסביבה חקלאית לצורך בקרה על מערכות השקייה ובסביבה ביתית למטרת בקרה על כלי רכב. בהתאם לכך, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות, ועל כן לימודים אלו הפכו למבוקשים ביותר גם כן.
פתיחה

למי מתאים קורס בקרים מתוכנתים PLC?

הלימודים בקורס בקרים מתוכנתים PLC פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החשמל ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי חוש טכני מפותח המעוניינים להשתלב בלימודים אלו לצורך רכישת מקצוע מבוקש ורווחי במיוחד. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים בעלי ידע קודם בתחום החשמל, האחזקה, המכשור והבקרה, כמו גם לעוסקים בתפקידי פיקוד חשמלי בתעשייה, הנדסאים בתחומים השונים, אנשי צוות טכני במפעלים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס בקרים מתוכנתים PLC?

תנאי הקבלה לקורס בקרים מתוכנתים PLC יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי החשמל, האחזקה או ההנדסה בלבד. כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעבור מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי המועמדים יהיו בעלי רישיון חשמלאי עוזר לכל הפחות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס בקרים מתוכנתים PLC?

משך הלימודים בקורס בקרים מתוכנתים PLC עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 60 ל-120 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס בקרים מתוכנתים PLC?

תוכנית הלימודים בקורס בקרים מתוכנתים PLC משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הכרת בקר מתוכנת, משמעות הממשק, יסודות אלקטרוניקה ספרתית, שערים לוגיים, כניסות ויציאות של בקרים מתוכנתים, מבנה ועיקרון פעולה של בקר מתכונת, גודל זיכרון, שפות תכנות, בקר תעשייתי, שילוב מחשב אישי בתכנות, בניית מערכות פיקוד בעזרת בקר מתוכנת, דיאגרמות סולם, טיימרים, תקשורת בין בקרים, איתור שגיאות, ממסרי עזר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס בקרים מתוכנתים PLC?

לבוגרי קורס בקרים מתוכנתים PLC אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס בקרים מתוכנתים PLC הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת ענפי התעשייה והחקלאות, תעשיית הרכב והתחבורה, מסגרות טכנולוגיות, מפעלים תעשייתיים ועוד. במסגרת עבודתם ועם צבירת ניסיון תעסוקתי יזכו הבוגרים להתקדם במעלה סולם הדרגות בתחומם. כמו כן, בוגרים שיהיו מעוניינים בכך יוכלו להמשיך לקורסים נוספים בתחומים משיקים ובכך יעשירו ארגז הכלים המקצועי שלהם. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בקרים מתוכנתים PLC?

בוגרי קורס בקרים מתוכנתים PLC המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס חשמלאי ראשי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה מעשית בתחום החשמל ולמעבר מוצלח של מבחני ההסמכה מטעם משרד התמ"ת: תורת החשמל, מכונות חשמל ומתקני חשמל. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי הנדסאי מכונות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, ביצוע ותפעול של מערכות ומכונות בתעשיות השונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ