ייעוץ לימודים חינם
קורס מכונאות רכב

קורס מכונאות רכב

מה כדאי לדעת על קורס מכונאות רכב?

מכונאי רכב נדרש להכיר לעומק את מרכיבי הרכב הקלאסיים, נוסף על ידע מקיף במערכות המתקדמות המצויות ברכב כמו מערכות השמע והמיגון, למשל. מכונאי רכב סוג 1 הם בעלי המקצוע בהכשרה הבסיסית ביותר בתחום. הם מוכשרים בנושאי חלקי הרכב והמנוע, תרמודינמיקה, יסודות החשמל והאלקטרוניקה. לימודי מכונאי רכב סוג 2 כוללים ידע בתחום פעולות המנוע, מבנהו, עקרון מערכות היגוי והסעה, בלמים ועוד. מכונאי רכב סוג 3 הוא בעל ההסמכה הגבוהה ביותר והאחראיים על הרכב, המנוע ומערכותיהם.

קורס מכונאות רכב נערך במגוון מכללות בארת והוא כולל ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מבוקש ורווחי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לטפל ברכבים בתחזוקה שוטפת או במצבי חירום, לאבחן תקלות שונות ולמצוא פתרונות לתיקונן. המשתתפים ילמדו על אופן פעילותו של הרכב, מבנהו וחלקיו, הן ברכבים ישנים והן במכוניות חדישות ומתקדמות.

למי מתאים ללמוד קורס מכונאות רכב?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מכונאות רכב?

הרכבים החדשים הנמצאים ברשות כמעט כל אדם או משפחה והופכים לנפוצים יותר ויותר, ומשלבים בתוכם מערכות מורכבות ומתקדמות אשר איתור התקלות בהן ותיקונן דורשים ידע נרחב והבנה רב מערכתית כוללת בתחומים מגוונים כמו מערכות מכניות, הידראוליות, פניאומטיות ואלקטרוניות. מכונאי רכב מוסמכים ומיומנים הם בעלי מקצוע שסיימו לימודים מקצועיים בתחום ועברו בהצלחה את המבחנים מטעם משרד התמ"ת.

מכונאי הרכב אחראיים על איתור תקלות ובעיות מכאניות ברכב ותיקונן, נוסף על הטיפול השוטף במכונית, ועל כן עבודתם היא רבה ומבוקשת במיוחד, ובהתאם לכך בסיום לימודיהם הם משתלבים בקלות בשוק העבודה במגוון המשרות המוצעות בתחום. קיימים מספר סוגים של הכשרות בתחום מכונאות הרכב: מכונאות רכב סוג 1, מכונאות רכב סוג 2 ומכונאות רכב סוג 3.
פתיחה

למי מתאים קורס מכונאות רכב?

הלימודים בקורס מכונאות רכב פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הרכב ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי כישורים טכניים מפותחים, חובבי תחום הרכב, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתסייע להם להשתלב בשלל המשרות בתחום בשוק העבודה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם עובדים בסוכנויות רכב, עובדי מוסכים, עובדים בחדרי תצוגה של רכבים, חשמלאי רכב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב?

תנאי הקבלה לקורס מכונאות רכב יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. 

בכדי להתקבל ללימודי מכונאות רכב סוג 1 על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד ולעבור ריאיון קבלה מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להמשיך ללימודי מכונאות רכב סוג 2 נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת מכונאי רכב סוג 1 וניסיון מעשי של שנתיים לפחות בעבודה בתחום. לימודי הסמכת מכונאות רכב סוג 3 דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תעודת מכונאות רכב סוג 1 וניסיון מעשי של 4 שנים לפחות, או בעלי תעודת מכונאות רכב סוג 2 וניסיון מעשי של שנה לפחות, או בעלי ניסיון מעשי של 6 שנים ומעלה, ללא הסמכה רשמית.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מכונאות רכב?

משך הלימודים בקורס מכונאות רכב עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים להסמכת מכונאות רכב סוג 1 כוללים בין 150 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין עשרה חודשים לשנה אחת. לימודי מכונאות רכב סוג 2 כוללים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות ואילו לימודי מכונאות רכב סוג 3 כוללים כ-355 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מכונאות רכב?

תוכנית הלימודים בקורס מכונאות רכב משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מנוע, חשמל ואלקטרוניקה, תרמודינמיקה, מבנה הרכב, הכרת המוסך, הכרת מערכות הרכב, טיפולי רכב שוטפים, בדיקות אבחון לרכב, איתור תקלות, הכרת המנוע, החלפת מסננים, החלפת מצברים, החלפת שמנים, עבודה עם מערכת הבלמים, הכרת מערכות החשמל ומערכות מיזוג האוויר, טיפול בתקלות, מערכת ההיגוי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מכונאות רכב?

לבוגרי קורס מכונאות רכב אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שיעברו בהצלחה את מבחני ההסמכה החיצוניים יזכו לתעודת סיווג מקצועי "מכונאות רכב סוג 1/סוג 2/סוג 3", בהתאם לקורס בו למדו, מטעם משרד התמ"ת. ללא תעודת הסמכה זו יתקשו הבוגרים להשתלב בעבודות בתחום.

בפני בוגרי קורס מכונאות רכב עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מוסכים פרטיים, מוסכי יצרניות רכב, סוכנויות רכבים, חברות ביטוח, חברות ליסינג ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת מוסך פרטי משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מכונאות רכב?

בוגרי קורס מכונאות רכב המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס נהג רכב ציבורי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כנהגים על רכבים ציבוריים כמו מוניות, אוטובוסים, אוטובוסים זעירים וכדומה, לשם הסעת נוסעים ממקום למקום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שמאות רכב. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקביעת מחירי רכבים, הערכת מחירי תיקוני כלי הרכב, קביעת סכום הכסף שיוחזר לבעלי הרכב מחברת הביטוח, מתן חוות דעת מקצועית על ערך הרכב ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ