ייעוץ לימודים חינם!

קורס טכנאות רנטגן

מה כדאי לדעת על קורס טכנאות רנטגן?

בדיקות הרנטגן הן שם כולל למגוון רחב של בדיקות, וביניהן: צילומי עצמות או מפרקים, טיפול בכלי דם, צילומי CT, צילומים הנעזרים בחומרי ניגוד, ממוגרפיה, בדיקות צפיפות עצם, MRI, אולטראסאונד, רדיותרפיה ועוד. מקצוע טכנאות הרנטגן נחשב למקצוע פרא-רפואי המשלב בין עיסוק טכני אשר כולל טכנולוגיות מתקדמות יחד עם מתן טיפול רפואי הכרחי. ניתן לרכוש השכלה מתאימה בלימודי תואר ראשון בתחום זה או לחילופין בקורס מקצועי.

הלימודים בקורס טכנאי רנטגן כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק וחשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד לבצע את צילומי הרנטגן וכיצד לפענח אותם במיומנות ובמקצועיות רבה ככל הניתן. בנוסף, התלמידים ילמדו טכניקות סריקה שונות, יכירו את ציוד העבודה הרלוונטי וירכשו מיומנויות לליווי מטופלים בכל שלבי ההליך הרפואי.

למי מתאים ללמוד קורס טכנאות רנטגן?

1
ריאלי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס טכנאי רנטגן?

צילומי רנטגן מקנים אפשרות לקבל תמונה גרפית של איברים פנימיים, מבלי להיכנס אל הגוף בדרך פולשנית. באמצעות בדיקות הרנטגן ניתן לגלות בעיות פיזיות שונות תוך התערבות מינימלית. הבדיקות מתבצעות באמצעות מכשור ייעודי ממוחשב ממנו יוצאות קרני הרנטגן, עוברות דרך האיבר או האזור בגוף אותו מעוניינים לבדוק, ופוגעות באמצעי מסוים שתפקידו להמיר את הנתונים שהתגלו לצורה של תמונה דיגיטלית.

הרפואה המודרנית נשענת במידה רבה על מכשירי דימות משוכללים המסייעים לרופאים באבחון בעיות המטופלים והענקת הטיפול המתאים ביותר. טכנאי הרנטגן הוא בעל המקצוע אשר מבצע בפועל את בדיקות ההדמיה והאבחון והוא זה האחראי על הצבת המטופל בתנוחה הנכונה לצורך הצילום, פיתוח איכותי של הצילומים ועל ליווי המטופל לאורך הבדיקה.
פתיחה

למי מתאים קורס טכנאות רנטגן?

הלימודים בקורס טכנאות רנטגן פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הרפואה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים מפותחים המעוניינים לפתח קריירה מרתקת, חשובה ומשמעותית בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים כל מי שמתעניין בעולם פרא-רפואה, הסיעוד, הפיזיותרפיה וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית שתעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעותה יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתפקיד חשוב המסייע לאנשים רבים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס טכנאות רנטגן?

תנאי הקבלה לקורס טכנאי רנטגן יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים בתחום דורשים מן המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 85 ומעלה. בנוסף, עליהם להיות בעלי ציון 550 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית וציון 100 לפחות בחלק האנגלית של הבחינה. מועמדים שאינם בעלי הנתונים הנדרשים, יוכלו לפנות לקורסי שיפור בגרויות וקורסי פסיכומטרי, וזאת על מנת להשיג את הנתונים הנדרשים. 

כמו כן, מרבית המכללות ומוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק במקצוע פרא-רפואי חשוב ומשמעותי זה. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טכנאות רנטגן?

משך הלימודים בקורס טכנאות רנטגן עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס טכנאות רנטגן?

תוכנית הלימודים בקורס טכנאות רנטגן משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס טכנאות רנטגן כוללים את הנושאים הבאים: ביצוע צילומי רנטגן, שיקוף, הפעלת מכשור דימות מתקדם, ביצוע בדיקות דימות מתקדמות ופולשניות,טיפול בהקרנות, יסודות הסיעוד, חומרים רדיואקטיביים ומאיצים, ביצוע בדיקות אבחוניות בעזרת איזוטופים, אנטומיה ופיזיולוגיה, טכניקות אבחון, גנטיקה, כימיה, אתיקה רפואית, יחסי מטפל-מטופל, תנוחות רדיוגרפיות, נזקי קרינה, אימונולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס טכנאות רנטגן?

לבוגרי קורס טכנאות רנטגן אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "טכנאי רנטגן" או תעודת "טכנאי שירות למכשור רפואי" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס טכנאות רנטגן הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום בהתאם לרצונותיהם והעדפותיהם, וזאת במסגרת קופות החולים השונות, מרפאות פרטיות, בתי חולים, מכוני רנטגן ועוד. במסגרת עבודתם יזכו ללוות מטופלים בכל תהליך הבדיקה עד לשלב האבחון, לבצע את הבדיקה עצמה ולפענח את תוצאותיה. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טכנאות רנטגן?

בוגרי קורס טכנאות רנטגן המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טכנאי מכשור רפואי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לייעול תהליכי הטיפול, להפעלה ולתחזוקה של המכשור המקצועי והמתקדם בבתי החולים ובמרפאות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר ראשון במדעי הרפואה. לימודים אלו מקנים לבוגריהם ידע נרחב ומעמיק בתחומים: ביולוגיה, הנדסת ביוטכנולוגיה, ביולוגיה רפואית ועוד, הן לצורך העשרת ידיעותיהם והן לצורך הכנה ללימודי רפואה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ