ייעוץ לימודים חינם
קורס אוטומציה

קורס אוטומציה

לימודי אוטומציה - לבנות מערכות אוטומטיות משוכללות

אוטומציה הינה עשיית שימוש בעזרים מכניים או אלקטרוניים לשם יצירה של סדרת פעולות רצופות ללא התערבות מגע יד אדם. השימוש באוטומציה מייעל את ביצוע הפעולות והמשימות היום יומיות ברמה משמעותית במיוחד, זאת על ידי עשיית שימוש באמצעים טכנולוגיים עצמאיים. מבין יתרונותיו הרבים של המכשור האוטומטי ניתן לציין את רמות הדיוק ורמות הקצב הגבוהות, כמו גם מהירות הביצוע, שאינן ניתנות להשגה באמצעות שיטות עבודה ידניות.

תחום הייצור והתעשייה הולכים ומתפתחים מבחינה טכנולוגית בקצב מהיר במיוחד, דבר אשר גרם לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים ומומחים בבניית מערכות אוטומטיות מתקדמות אשר יהוו את בעלי המקצוע האחראיים על תחזוקת המערכות ועבודתן השוטפת.

למי מתאים ללמוד קורס אוטומציה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אוטומציה

אוטומציה מאפשרת הפעלה ובקרה של מכונות במהירות ובדיוק גבוהים יותר מאשר אלו של העבודה האנושית, על ידי אמצעים מכניים או אלקטרוניים. נוסף על כך, למערכות האוטומצאטיות כוח עבודה וסיבולת גבוה יותר, הוא עובד על פי דרישה, אינו מצריך הפסקות במהלך שעות הפעילות, מייעל את העבודה עצמה ומגדיל את תפוקת הייצור.

הלימודים בקורס אוטומציה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים ילמדו כיצד לתכנן, לפתח, לבנות, לייצר, לתחזק ולתקן מערכות אוטומטיות בתעשייה ובמפעלי ייצור שונים. בנוסף, יוכשרו המשתתפים בשפות התכנות השונות וילמדו כיצד לעבור מבדיקות ידניות אל סביבות אוטומטיות מתקדמות.
פתיחה

למי מתאים קורס אוטומציה?

הלימודים בקורס אוטומציה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי ההנדסה השונים ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בכישורים טכניים מפותחים, המעוניינים להשתלב בתחום הבדיקות האוטומטיות באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים עובדים בתעשייה ובמפעלים, טכנאים מהסוגים השונים (למשל טכנאי קירור ומיזוג אוויר, טכנאי גז ועוד) מנהלי אחזקה, הנדסאים, עובדי ייצור, בודקי QA וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולפתוח עבורם אפשרויות תעסוקה חדשות ומגוונות.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אוטומציה?

תנאי הקבלה לקורס אוטומציה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהינם בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן הקורסים מקבלים לשורותיהם מועמדים שהינם בעלי ניסיון מעשי רלוונטי בעבודות בתחום, למשל: הנדסאים, טכנאים, מהנדסים, מנהלי ייצור, מפתחים, מתכנתים וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אוטומציה?

משך הלימודים בקורס אוטומציה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 70 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אוטומציה?

תכנית הלימודים בקורס אוטומציה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אוטומציה עם קוד פתוח, חישובי כדאיות פרויקט אוטומציה, בחירת כלי בדיקות ובקרה, פניאומטיקה, תקן ISO לציוד אוויר, מדחסים, רשתות אוויר למפעל, בחירת אביזרים, חישובים, תכנון מעגלים פניאומטיים, שרטוטי מכונות, הידראוליקה, סימנים מושכמים, משאבות, מנועים, שסתומים, תכנון מעגלים חשמליים, מעבדות פיקוד חשמלי, דיאגרמות ותרשימים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אוטומציה?

לבוגרי קורס אוטומציה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת על ידי ארגונים מוכרים כמו IAS - העמותה הבינלאומית לאוטומציה ובקרה.

בפני בוגרי קורס אוטומציה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מפעלים שונים, בתעשייה, בחקלאות, בחברות הייטק, במפעלים שונים וכדומה. בתפקידם יעסקו הבוגרים בעבודות תכנון, ייצור, תפעול, תיקון ואחזקה של מערכות אוטומטיות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אוטומציה?

בוגרי קורס אוטומציה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס בקרים מתוכנתים PLC. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאיסוף מידע מפסי הייצור, בקרה על תהליכים ושליטה בהם, בהתאם לציוד הקצה אליו הם מחוברים, תוך מתן דגש לשילוב הבקר בתחומי התעשייה השונים ותפעולו.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טכנאי מכונות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להפעלה, תפעול ותחזוקה של מכונות שונות בתעשייה, בדגש על מערכות חשמליות וממוחשבות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ