ייעוץ לימודים חינם!

קורס RF

מה כדאי לדעת על קורס RF?

RF היא קרינה אלקטרומגנטית המתפרשת על פני טווח התדרים שבין שלושה קילו הרץ עד 300 ג'יגה הרץ. מחבר ה-RF שומר על שני חלקי חיבור ומאפשר זרימת חשמל קבועה וטובה, הן בשימושים אזרחיים כמו תקשורת מחשבים, רשתות סלולר, טלוויזיה ורדיו, מכשור רפואי וכדומה, והן בשימושים צבאיים רבים כמו טכנולוגיות מכ"ם, תקשורת לווייני ריגול, רשתות קשר ועוד. טכנאי ה-RF מקבעים את החיבור במקומות ודואגים לתקינותו.

הלימודים בקורס RF כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מתפתח וחשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד עובדת טכנולוגיית ה-RF, כיצד לתכנן ולתפעל את המערכות השונות, לאתר ולזהות תקלות, לתחזק את המערכות ועוד. טכנאי RF נהנים מהשתלבות מהירה בשוק העבודה בכלל ובענף ההיי-טק בפרט.

למי מתאים ללמוד קורס RF?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס RF?

RF - Radio Frequency, או בעברית גלי רדיו, סובבים אותנו בכל תחום, וחלק נכבד מאמצעי התקשורת המודרניים מבוססים על אותות אלו בעולם הדיגיטלי, המפותח והמתקדם בו אנו חיים כיום. ה-RF הוא מחבר חשמלי שמטרתו להעביר אותות חשמליים בדרך כלל בתדרי רדיו, לשם יצירת אינטגרציה עם סביבות תקשורת קיימות כמו מחשבים ואינטרנט.

אותות ה-RF עוברים דרך מכשירי הרדיו, טלוויזיה, סלולר, בגישה לאינטרנט, מחשבים, טלפונים וכדומה. בנוסף, נמצאים בתעשייה, מערכות תקשורת, מערכות צילום ותחומי בקרה. ישנם סוגים שונים ומגוונים של מחברי RF, והשימוש בהם, כמו גם פיתוח הטכנולוגיות, מגבירים את הדרישה לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי ידע מקיף ורחב בתחום זה.
פתיחה

למי מתאים קורס RF?

הלימודים בקורס RF פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החשמל והטכנולוגיה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בחוש טכני מפותח ומעוניינים בהעשרת ידיעותיהם בתחום לצורך שיפור איכות עבודתם והתקדמות בה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים הנדסאים מהתחומים השונים, טכנאי חשמל ואלקטרוניקה, פיזיקאים, מתמטיקאים, אנשי תוכנה, מנהלי שיווק בחברות תקשורת, מנהלי רכש, מהנדסי אלקטרוניקה, מנהלי מערכות מידע וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס RF?

תנאי הקבלה לקורס RF יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהם בוגרי 12 שנות לימוד. 

דרישות קבלה נוספות בהן ייתכן וידרשו המועמדים לעמוד הןמעבר מבחני התאמה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים בתחום, על המועמדים להיות בעלי ידע קודם וניסיון תעסוקתי בתחומי החשמל, אלקטרוניקה, פיזיקה וכדומה. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס RF?

משך הלימודים בקורס RF עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. קורסים לבעלי ידע קודם בתחומים הרלוונטיים כוללים בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לארבעה חודשים. קורסים מקיפים יותר כוללים בין 140 ל-160 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שמונה חודשים לשנה אחת ואילו קורסים מתקדמים כוללים כ-250 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס RF?

תוכנית הלימודים בקורס RF משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מושגי יסוד, מבוא בתקשורת, היכרות עם טכנולוגיות שונות בתחום גלי הרדיו והקרינה האלקטרומגנטית, היבטים טכניים וטכנולוגיים של קליטה ושידור, הגורמים המשפיעים על טווח השידור, עקרונות תקשורת סלולרית, עקרונות מכ"ם, תקשורת אנלוגית וספרתית, שרשראות RF, מבוא לחומרה ותקשורת לוויינים, כבלים, אפנון אותות, תמסורת, אנטנות, שיטות ריבוב ושיטות אפנון בדיד ורציף ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס RF?

לבוגרי קורס RF אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס RF הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות טכנולוגיות, חברות היי-טק, חברות אינטרנט וחשמל, משרות בתחום תקשורת הנתונים ושרתי המחשב, כמו גם משרות בנושא טכנאות טלפונים סלולריים, בניית אתרים, תכנות ועוד. בנוסף לכך, בוגרים אשר יהיו מעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בתחום אף יותר יוכלו להמשיך ללימודים נוספים בתחום, בין אם לימודי קורסים נוספים או לימודי תואר ראשון. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס RF?

בוגרי קורס RF המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה.

לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים אשר מכשירים את בוגריהם לניתוח, תכנון, בנייה, הרכבה, בדיקה, בקרה וניהול של מערכות עתירות טכנולוגיה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אוטומציה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, פיתוח, בנייה, ייצור, תחזוקה ותיקון של מערכות אוטומטיות בתעשייה ובמפעלי ייצור שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ