ייעוץ לימודים חינם
קורס מנעולנות

קורס מנעולנות

מה כדאי לדעת על קורס מנעולנות?

טכנאי המנעולים אחראי על פריצה מבוקרת וחוקית לדירות, רכבים או משרדים ציבוריים שבעליהם נתקעו בתוכם או מחוץ להם, כמו גם לכספות, מגירות וכדומה. כאשר אדם תקוע מחוץ לדירתו ללא מפתח, או כאשר מנעול הדירה תקול או שבור, המנעולן הוא הכתובת לפיתרון מהיר ויעיל של הבעיה בכל שעות היממה.

לימודי מנעולנות מתבצעים במגוון מכללות בפריסה ארצית והם כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק, מבוקש ומשמעותי זה. המשתתפים יוכשרו למתן פתרונות נדרשים בהתקנה ואחזקה של מערכות פשוטות ומתקדמות במגזר הציבורי, התאמת סוגי מנעולים למוצרים ולסוגי חומרים שונים, מתן שירותי מנעולנות למבנים, משרדים, בתים פרטיים וכלי תחבורה, מתן שירותי חירום, פריצה וביטחון וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס מנעולנות?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מנעולנות?

פעולת הנעילה היא אחד המרכיבים החשובים והמרכזיים ביותר אשר משפיעים על תחושת הביטחון של אנשים. הנעילה מאפשרת שמירה על פרטיות, על סודיות, על ביטחון ועל בטיחות. אנשים נועלים את הבית, המשרד, מגירות מכילות דברים אישיים או מסווגים, מכוניות, כספות או כל מקום אחר אליו הם מעוניינים למנוע כניסה חופשית ולשמור על התוכן הנמצא בו.

מנעולנים הם אנשי המקצוע שתפקידם לסייע לאנשים המצויים במצב מצוקה, שננעלו מחוץ או בתוך משרדם, רכבם או ביתם. בשל הרגישות הרבה הקשורה לעניין הנעילה, מבקשים רבים את שירותיהם של מנעולנים מקצועיים, איכותיים ואמינים שהוכשרו בקורס מקצועי, ועל כן השתלבותם של בוגרי הקורס בשוק העבודה היא קלה יחסית.
פתיחה

למי מתאים קורס מנעולנות?

הלימודים בקורס מנעולנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום זה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודי מנעולנות מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים טובים המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתפתח עבורם אפשרויות תעסוקה רבות בתחום רווחי ומבוקש זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מנהלי אחזקה ותחזוקה, מנהלי עבודה וראשי צוותים טכניים, עובדי מוסכים, אחראי בינוי וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מנעולנות?

תנאי הקבלה לקורס מנעולנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, המועמדים נדרשים להיות בני 21 ומעלה ובוגרי 12 שנות לימוד. מוסדות לימוד מסוימים אף מבקשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי אישור המעיד על עבר פלילי נקי ולהציג תעודת יושר מהמשטרה, שכן נושא המנעולנות הוא נושא רגיש. מרבית מוסדות הלימוד אף דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מנעולנות?

משך הלימודים בקורס מנעולנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מנעולנות?

תוכנית הלימודים בקורס מנעולנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: סוגי מנעולים קיימים, מערכות מאסטר וצילינדרים, סוגי מנעולי קודים, החלפת מנעולים, מנעולים מיוחדים, מנעולי מילוט, שכפול מפתחות, מפתחות מאסטר, מבנה כספות, כספות אנלוגיות ואלקטרוניות, קידודים, שלטים, שירותי חירום - פריצות, התאמת מפתח, ייצור מפתח, שיטת דגדוג - פריצה ללא נזק, שירותי פריצה לרכבים, מנעולנות בדלתות זכוכית, הכרת הצד המשפטי, הרכבת דלתות, קידוד מנעולים, החלפת מנגנונים, פריצת רתקים, מבוא לחשמל ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מנעולנות?

לבוגרי קורס מנעולנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס מנעולנות הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת חברות שונות אשר מציעות שירותי פריצה למנעולים, חנויות העוסקות בתחום המנעולים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק מפרטי משלהם לפריצת מנעולים, בו יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד לאחר קורס מנעולנות?

בוגרי קורס מנעולנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טכנאי מערכות מיגון ואבטחה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתקנת מערכות אבטחה ומיגון כמו אזעקות מערכות בית חכם, מצלמות אבטחה ועוד. במסגרת הלימודים יוכשרו להתאמתן ללקוח, תחזוקתן ותפעולן השוטף. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס חשמלאי מתח גבוה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להקמה, תכנון, פיקוח, התקנה, בנייה ותחזוקה של מערכות חשמליות ומערכות פיקוד ובקרה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ