ייעוץ לימודים חינם
קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה

קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה

מה כדאי לדעת על קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

מחזיקי דוודי קיטור והסקה הם מעבידים, בעלי מפעלים, בעלי מקומות עבודה, מנהלים בפועל וכל בעל מקצוע אשר משגיח או מפקח על דוודים אלו. הפעלת הדוודים, אחזקתם השוטפת ותיקונם בעת הצורך הן פעולות הכוללות סיכונים רבים ועל כן יש לנהוג על פי כללי הזהירות והבטיחות הנדרשים בכדי לבצען בהצלחה.

הלימודים בקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לקבלת רישיון תעסוקתי מטעם משרד הכלכלה, שכן ללא רישיון זה לא ניתן לעסוק בתחום. המשתתפים ילמדו כיצד לתפעל את הדוודים והמערכות המצויות בהם בצורה נכונה ומקצועית, לטפל במערכות השונות, לנהל יומן עבודה אודות תפקוד המערכת, לערוך סיורים וביקורות, בדיקת הדוודים, אחזקתם, הפעלתם ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

דודי הקיטור ודודי ההסקה נמצאים בשימוש במפעלים רבים בתעשייה, למשל תעשיית המזון, תעשיית הפלסטיק, התעשייה הכימית, מפעלי התפלת מים, בתי חולים ועוד. דוודים אלו מייצרים לא רק חום, אלא גם אנרגיה וכוח, ועל כן חשיבותם לעבודה התקינה במפעלים היא רבה, והביקוש לאנשי מקצוע בתחום הוא גדול. דוד קיטור מוגדר כדוד שהספקו הכולל עולה על 500 קוט"ש ואילו דוד הסקה הוא דוד ששטח הסקתו גדול מעשרים מטרים רבועים.

דוד הקיטור מורכב משלושה חלקים עיקריים: מיכל מים, מערכת בעירה ומערכת בקרה. מערכת הבעירה הופכת את המים לקיטור ושורפת דלק במטרה להפיק אנרגיית חום רבה ואילו מערכת הבקרה מאפשרת שליטה על התהליך כולו. דוד הסקה משמש לחימום חלל על ידי העברת אנרגיית חום הנוצרת מהבעירה של דלקים, גז והסקה חשמלית.
פתיחה

למי מתאים קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

הלימודים בקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כישורים טכניים מפותחים המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית במטרה להשתלב בעבודה בתחום מפותח ומבוקש זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עובדים במפעלי תעשייה, ממונים על בטיחות בעבודה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. בנוסף, יוכלו להשתלב בלימודים אלו גם העוסקים בתחום זה מכבר המבקשים להוציא תעודת הסמכה רשמית בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

תנאי הקבלה לקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בני 18 ומעלה ובוגרי 10 שנות לימוד לפחות.

מרבית המוסדות דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים המציבים כתנאי קבלה אליהם ידע וניסיון מעשי בעבודה במפעלים ובתעשייה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

משך הלימודים בקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 110 ל-250 שעות לימוד אקדמיות. הקורסים הארוכים יותר מיועדים לחסרי ניסיון בהפעלת שני סוגי הדוודים ואילו הקורסים הקצרים יותר מיועדים לבעלי ניסיון מעשי בתחום או למבקשים לרכוש הכשרה רק לאחד מסוגי הדוודים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

תוכנית הלימודים בקורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות בתרמו-דינמיקה, סוגי דלקים ותהליך שריפתם, סוגים שונים של דוודי קיטור, מבנה הדוודים, תכונותיהם ומאפייניהם, הפעלת דוודי קיטור ומערכותיהם השונות, חוקים ותקנות, כללי זהירות ובטיחות בעבודה עם דוודים, אחזקת הדוד, אביזרים וציוד, אחזקת מבערים, תאונות עבודה אופייניות בתחום ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

לבוגרי קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מכן יוכלו הבוגרים לגשת למבחנים החיצוניים הנדרשים לצורך קבלת תעודת "מפעיל מוסמך של דודי קיטור ודודי הסקה" מטעם משרד התמ"ת. תעודה זו מקנה רישיון לעסוק בתחום.

בפני בוגרי קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מפעלים ובתי עסק שונים בתעשייה בתור האחראיים על הפעלתם, אחזקתם וטיפול בדוודים. כיוון שכל מעביד, מנהל ובעל מפעל חייב להחזיק אנשי מקצוע מוסמכים ומקצועיים בתחום, הביקוש לאלו הוא רב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה?

בוגרי קורס מפעילי דוד קיטור ודוד הסקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טכנאי גז. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתפעול מערכות גפ"מ, טיפול בתקלות בתחום ושמירה על כללי הבטיחות הנדרשים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתקנת מערכות מיזוג אוויר וקירור, תיקון תקלות ומתן פתרונות יעילים בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ