ייעוץ לימודים חינם
קורס טכנאי שירות

קורס טכנאי שירות

לימודי טכנאי שירות - ללמוד לתקן מכשירי חשמל

במציאות הטכנולוגית בה אנו חיים כיום, בתים פרטיים, משרדים, חנויות, בתי עסק בתעשייה ועוד, עמוסים במכשירים חשמליים ומכונות טכנולוגיות מתקדמות ואף מתבססים על פעולתם השוטפת. מכשירים אלו נותנים מענה פונקציונאלי שנחווה כיום הכרחי למדי: תנור המשמש לאפיית אוכל, מזגן המשמש לקירור או חימום החדר, מקרר המשמש לאחזקת מזון, קומקום המשמש להרתחת מים, טלוויזיה, מכונת כביסה, מייבש כביסה, מדיח כלים, שואב אבק וכדומה. 

טכנאי שירות הינם בעלי המקצוע אשר פועלים לתיקון ותחזוקה של המכשירים השונים. ישנם סוגים שונים של טכנאים, למשל: טכנאי שירות קירור ומיזוג אוויר, טכנאי שירות למכשור רפואי, טכנאי שירות לציוד רנטגן, טכנאי מכשור ובקרה, טכנאי גז וכדומה. 

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי שירות?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס טכנאי שירות

טכנאי השירות אחראי על טיפול בתקלות חשמל שנוצרות בארגונים ובחברות, כמו גם בעיות במכשירי חשמל ביתיים. כאשר אנו נתקלים בבעיה בתפקודו של מכשיר חשמלי כלשהו, אנו מבקשים לקבל תיקון יעיל ומהיר ככל שניתן. בין תפקידיהם הנוספים של טכנאי השירות, עליהם לתקין את המכשירים השונים ולטפל בתחזוקתם השוטפת אם נדרש, לתכנן ולבנות מערכות ממוחשבות, לבקר ולשלוט על מערכות אלקטרוניות ועוד.

הלימודים בקורס טכנאי שירות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מבוקש ורווחי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לזהות את התקלות השונות, להחליף את הרכיבים הדרושים, לתת פתרונות יעילים ומידיים, לפרק ולהרכיב את המכשירים, לשמור על תודעת שירות גבוהה ולתת את המענה המקצועי האיכותי ביותר.
פתיחה

למי מיועד קורס טכנאי שירות?

הלימודים בקורס טכנאי שירות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החשמל והאלקטרוניקה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בכישורים טכניים מפותחים, שאוהבים לפרק, להרכיב ולתקן מכשירים חשמליים שונים, המעוניינים ללמוד תחום זה לעומק ולרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים טכנאי מחשבים, טכנאי טלפונים סלולאריים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס טכנאי שירות?

תנאי הקבלה לקורס טכנאי שירות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה בתנאי שהינם בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, מרבית הקורסים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טכנאי שירות?

משך הלימודים בקורס טכנאי שירות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס טכנאי שירות?

תכנית הלימודים בקורס טכנאי שירות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: יסודות בחשמל ובאלקטרוניקה, מושגי יסוד וטרמינולוגיה מקצועית, הוראות הפעלה ותרשימי מכונות, אינסטלציה ביתית, מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מדיחי כלים, מקררים, מקפיאים, מכשירי מיקרוגל, תנורי אפייה, מערכות קירור ומיזוג אוויר, בטיחות, בדיקות תקינות, תחזוקה שוטפת למכשירי חשמל ביתיים, מתן שירות, הדרכה ללקוחות, בטיחות בעבודה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טכנאי שירות?

לבוגרי קורס טכנאי שירות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד והמכללות אף מקנים לבוגריהם תעודת גמר מקצועית ויוקרתית מטעם משרד התמ"ת.

בפני בוגרי קורס טכנאי שירות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות סלולר, מפעלים שונים בתעשייה, בתי חולים, חברות הייטק ומחשבים, תחנות כוח, ארגונים ציבוריים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם במסגרתו יוכלו להציע את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טכנאי שירות?

בוגרי קורס טכנאי שירות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אוטומציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתכנון, פיתוח, בנייה, ייצור, תחזוקה ותיקון של מערכות אוטומטיות במפעלי ייצור שונים בתעשייה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס חשמלאי מתח גבוה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה עם מערכות ייצור הפועלות באמצעות חשמל במתח גבוה, ילמדו לתפעל אותן, לתחזק אותן, לטפל בתקלות השונות ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ