ייעוץ לימודים חינם!

תואר שני בלימודי אסיה

מה כדאי לדעת על תואר שני בלימודי מזרח אסיה?

לימודי מזרח אסיה, עוסקים בהיסטוריה ובתרבות של מדינות שנפרסות על פני שטח עצום בגודלו המהווה את חלקה המזרחי של יבשת אסיה. איזור זה כולל את המדינות סין, הודו, טייוואן, סינגפור, יפן וקוריאה. איזור זה נמצא תחת השפעה סינית חזקה וזה בא לידי ביטוי בעיקר בתרבות, בהיסטוריה, בשפות ובפילוסופיות הנפוצות באזור זה.

לימודי מזרח אסיה לתואר שני הם לימודים פופולריים, מרתקים ומאתגרים בשל אופיו הייחודי של האזור בו שוכנת אוכלוסייה עצומה בגודלה, עם היסטוריה מרתקת ומפוארת, מנהגים ייחודיים וקסומים, פולקלור עשיר, תרבויות עתיקות ומפוארות ומדינות מרכזיות ורבות עוצמה ששיחקו תפקיד מרכזי בהיסטוריה האנושית. במרבית המוסדות האקדמיים לימודי התואר השני מתאפשרים בשני מסלולים עיקריים - מסלול מחקרי (עם תזה) ומסלול מקצועי (ללא תזה).

למי מתאים ללמוד תואר שני בלימודי אסיה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר שני בלימודי מזרח אסיה?

כבר שנים רבות מומחים צופים את הפיכתה של סין העצומה לאימפריה כלכלית, מדינית וצבאית, אשר תגרע מכוחה של ארה"ב ותהפוך את מזרח אסיה לאזור מרכזי ועיקרי שיניע את הכלכלה העולמית. גם אם תחזיות אלה יתבדו, עדיין יש חשיבות עצומה לחיזוק הקשרים הפוליטיים והכלכליים של ישראל עם מדינות האזור, קשרים שכבר היום הולכים ומתחזקים משנה לשנה, עובדה המגדילה את הביקוש לאנשים הבקיאים בתחום מזרח אסיה. לשם האמור, ילמדו הסטודנטים להכיר את עמי האזור וירכשו כלים מקצועיים שיסייעו להם ליצור עם תושבי מדינות מזרח אסיה קשרים עסקיים, מדיניים, חברתיים ו/או תרבותיים.

תואר שני בלימודי מזרח אסיה הוא תואר מתקדם שיעמיק את הידע שרכשו הסטודנטים בתואר הראשון, ויקנה להם כלים לעריכת מחקרים ולהתמקצעות רבה יותר בתחומם.
פתיחה

למי מתאימים לימודי מזרח אסיה לתואר שני?

הלימודים במסלול לתואר שני בלימודי מזרח אסיה פונים לבוגרי תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה שמעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות במשרות בכירות בשוק העבודה באמצעות רכישת ידע ומיומנויות מתקדמים. חשוב לציין שמוסדות לימוד מסוימים מאפשרים גם לבוגרי תארים ראשונים אחרים להתקבל לתואר שני במזרח אסיה, אך זאת בתנאי שיסיימו לימודי השלמה בציון ממוצע גבוה ויעמדו בתנאי הקבלה של החוג.

הלימודים מתאימים בעיקר לאנשים שמעוניינים להעמיק את הידע שרכשו בתואר הראשון על אודות העולם האסייתי ולערוך מחקרים בנושאים מעניינים כמו קשריה של אסיה עם העולם, אופני ההתפתחות של אסיה, והקשרים שבין מחשבה, דת, שפה ותרבות למערכות הדיפלומטיות, החברתיות, והפוליטיות המתקיימות כיום באסיה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר שני בלימודי מזרח אסיה?

תנאי הקבלה לתואר שני בלימודי מזרח אסיה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו ולרוב כל מוסד לימודים מציג מספר אפיקי קבלה שונים. לרוב המועמדים צריכים להציג ציון ממוצע גבוה בתואר הראשון בלימודי מזרח אסיה, שנע בדרך כלל בין 80-85, כתלות במוסד לימודים. ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים לבוגרי תואר ראשון בתחום אחר להתקבל ללימודי תואר שני במזרח אסיה לאחר שיסיימו לימודי השלמה מתאימים. מטרתם של לימודי השלמה היא לצמצם את פערי הידע שקיימים אצל בוגרי תארים ראשונים שאין להם ידע קודם בלימודי אזרח אסיה.

חשוב לשים לב שלעיתים קיימות דרישות קבלה נוספות כגון עמידה בפני ועדת קבלה, מעבר ראיון אישי, הגשת קורות חיים והמלצות ועוד. לכן, חשוב לשים לב לתנאי הקבלה שמציב כל מוסד לימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בלימודי מזרח אסיה?

משך הלימודים במסלול לתואר שני בלימודי מזרח אסיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כשנתיים. במרבית מוסדות הלימוד אפשר ללמוד לתואר שני במזרח אסיה באחד משני מסלולים - המסלול המחקרי או המסלול העיוני. המסלול המחקרי כולל הגשה של עבודה מחקרית (תזה) שנכתבת בליווי מרצה מהפקולטה. לעומת זאת, המסלול העיוני לא כולל כתיבת עבודה מחקרית, אלא עבודה עיונית ו/או היבחנות במבחן סיום. חשוב לשים לב ייתכן הבדל בין משך המסלול המחקרי לבין משך המסלול העיוני.

חשוב לדעת כי ישנם מוסדות לימוד שמציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. גמישות זו מאפשרת לאנשים עסוקים לרכוש השכלה מתקדמת מבלי לוותר על מחויבויות קודמות כמו עבודה, חיי משפחה ועוד.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בלימודי במזרח אסיה?

לימודי מזרח אסיה כוללים נושאי לימוד מגוונים ומרתקים ולכן רבים מוצאים עניין רב בלימודים אלו. בין נושאי הלימוד השונים ניתן למצוא את הנושאים הבאים: לימודי שפות בהם הסטודנטים רוכשים יכולות הבעיה בכתב והבעה בע"פ - סינית, יפנית, קוריאנית, סנסקריט, הינדי; היסטוריה של סין, יפן, קוריאה והודו; תרבות עתיקה ומודרנית סינית, יפנית, קוריאנית והודית; פוליטיקה מזרח אסייתית; ספרות הודו, יפן, קוריאה וסין; פילוסופיה בהודו, יפן, קוריאה וסין; הדתות בהודו, יפן, קוריאה וסין (לרבות הינדואיזם, בודהיזם, קונפוציניזם, דאואיזם, שינטו ועוד). חשוב לציין כי נושאי הלימוד משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, ולכן ממולץ לעיין בסילבוס החוג טרם תחילת הלימודים.
פתיחה

מה אפשר לעשות עם תואר שני בלימודי מזרח אסיה?

בוגרי תואר שני בלימודי מזרח אסיה יוכלו להשתלב במגזר הציבורי והפרטי במסגרות שעוסקות בנושאים הקשורים למזרח אסיה בתחומי כלכלה, ביטחון, יחסי חוץ, תקשורת, תיירות, הוראה ומחקר. בעזרת הכרת שפות מזרח אסיה לעומקן ניתן יהיה להשתלב גם בשוק העבודה בחו"ל. כמו כן, יוכלו לעבוד בתחומי האוצרות, ספרנות, מחקר, תחקירנות ועוד.

כמו כן, בוגרי המסלול המחקרי יוכלו להמשיך לדוקטורט במזרח אסיה במוסדות הלימוד השונים, ולאחריו להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה כחוקרים ומרצים בתחום. חשוב לציין שגם בוגרי המסלול העיוני יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט, אך אלה יידרשו לסיים לימודי השלמה שיכשירו אותם לביצוע מחקרים באופן עצמאי בטרם יוכלו להתחיל את לימודי התואר השלישי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בלימודי מזרח אסיה?

בוגרי תואר שני בלימודי מזרח אסיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב במשרות בכירות בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא לימודי דוקטורט בלימודי מזרח אסיה. 

תנאי הקבלה לדוקטורט בלימודי מזרח אסיה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך ניתן לומר באופן כללי כי על המועמדים להציג ממוצע ציונים גבוה בתואר השני, להגיש הצעת מחקר וכן לעמוד בתנאי קבלה נוספים (אם יש) כמו מעבר ראיון אישי, עמידה בפני ועדת קבלה, הגשת קורות חיים והמלצות ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ