ייעוץ לימודים חינם!

לימודים קלאסיים

מה כדאי לדעת על לימודים קלאסיים?

לימודים קלאסיים הם חלק מרכזי וחשוב מתוך ענף מדעי הרוח והם מתמקדים בעיקר בעולם היווני והרומי העתיק. מטרתו של תואר ראשון בלימודים קלאסיים היא ללמד את הסטודנטים לבחון ולנתח את מגוון תחומיה ומאפייניה של התרבות היוונית והרומית החל מהתקופה הפרה-היסטורית איגאית ועד לעת העתיקה המאוחרת, זאת תוך פיתוח יכולת ניתוח ומיומנויות דיבור וכתיבה בשפות העתיקות הקלאסיות. 

הלימודים כוללים תחומי דעת רבים ומגוונים כמו היסטוריה, פילוסופיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, גיאוגרפיה, חקר התרבות, ספרות, אמנות, כלכלה, חקר הבלשנות, פילולוגיה, פוליטיקה, דת, ספורט ועוד. באמצעות כל אלו ילמדו הסטודנטים על התרבות הקלאסית, על ההיסטוריה של יוון ורומא בתקופות הקלאסית, הרומית והביזנטית.

למי מתאים ללמוד לימודים קלאסיים?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בלימודים קלאסיים?

יוון ורומא היו בעבר אימפריות ומעצמות בעלות כוח אדיר והשפעה עצומה, אשר שיחקו תפקיד מרכזי ובולט בהיסטוריה האנושית. רבים טוענים כי תרבויות יוון ורומי העתיקות הינן מהתרבויות המפוארות ביותר בתולדות האנושות וכי הן אלו המהוות בסיס לתרבות המערב כולה. בשל כך, לימודים קלאסיים נחשבים למרחיבי אופקים ולמעניינים ביותר, ורבים בוחרים להירשם לתואר ראשון בלימודים קלאסיים מדי שנה.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודים קלאסיים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק וחשוב זה. המשתתפים ירכשו כלים מחקריים המהווים את התשתית להמשך לימודים ופיתוח מחקר בתחום, וכן להבנת טקסטים תוך התבוננות ביקורתית מעמיקה. נוסף על כך, עוסקים הלימודים בשפות הלטיניות העתיקות.
פתיחה

למי מתאים לעשות תואר ראשון בלימודים קלאסיים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודים קלאסיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לעולם העתיק ולתרבויות המפוארות כמו התרבות היוונית והרומית, לאנשים סקרנים המעוניינים לחקור את נושאים אלו לעומקם, להבין את השפעות העולם העתיק על התרבות המערבית המודרנית מתוך הבנה כי התרבויות הללו הינן בעלות תפקיד מרכזי בהיסטוריה האנושית, זאת באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בלימודים קלאסיים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בלימודים קלאסיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

תנאי הקבלה למסלולי הלימוד השונים בתחום אינם נחשבים גבוהים למדי ומקבלים לשורותיהם את המעוניינים לרכוש הכשרה זו. חלק מן המוסדות מקיימים ריאיונות קבלה אישיים מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודים קלאסיים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודים קלאסיים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודים קלאסיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בלימודים קלאסיים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודים קלאסיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: יוונית, לטינית, טקסטים הלניסטיים יהודיים, טקסטים של הנצרות הקדומה, רומית, היסטוריה של יוון ורומא, תרבות קלאסית עתיקה, החברה ביוון ורומא, הפוליטיקה ביוון ורומא, שפה קלאסית עתיקה, ספרות קלאסית עתיקה, היסטוריה קלאסית עתיקה, אמנות קלאסית עתיקה, ארכיאולוגיה בתקופה הקלאסית, פילוסופיה קלאסית עתיקה, דת, התרבות החומרית והכלכלה ביוון ורומי, שפה וספרות, המסורת האפית היוונית, התיאטרון של יוון ורומא, מיתולוגיה יוונית ורומית, היסטוריה יהודית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בלימודים קלאסיים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בלימודים קלאסיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בלימודים קלאסיים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בלימודים קלאסיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה במסגרת מוסדות ציבוריים, מוסדות פרטיים, כתיבת פרשנות ועריכה לאמצעי התקשורת השונים, הוצאות ספרים, עמותות חברתיות, מוזיאונים, רשות העתיקות, מכוני מחקר ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בלימודים קלאסיים?

בוגרי לימודי תואר ראשון בלימודים קלאסיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אספנות והערכת אמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לבניית אוספי אמנות, החל משלב חיפוש המידע ומקורות הרכישה ועד לשלב הערכת היצירות, תוך זיהוי, ניתוח וקביעת מחירם של הפריטים השונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס יהדות. במסגרת לימודים אלו יעסקו הבוגרים במורשת הישראלית, ביהדות כתרבות וכספרות, בפילוסופיה היהודית, בדת ובמצוות, תוך התמקדות בייחודיותה ומאפייניה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ