ייעוץ לימודים חינם!

לימודי תיאום קהילתי

ללמוד על הקהילה והחברה!

תואר ראשון בלימודי קהילה וחברה, אשר נקרא גם תואר ראשון בתיאום קהילתי, הינו תחום נרחב ומעמיק המשלב בין שני ענפים שונים - מדעי החברה ומדעי הרוח, זאת מתוך מטרה להכשיר מתאמים קהילתיים שיש באפשרותם להשתלב בשלל ארגונים העובדים עם הציבור, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. 

מתאם קהילתי הוא אחד מבעלי המקצוע הפועלים כיום בשירותי הרווחה ובשירותים הציבוריים השונים, אך בשונה משאר בעלי המקצוע בתחום, הוא איננו מטעם הארגון אלא מהווה מעין נציג של הקהילה אשר בא מתוכה ועובד למענה. הוא זה הפועל למען קידום האינטרסים של החברה ולא לשם קידום הארגון בו הוא עובד. כיום, מבינים מרבית הארגונים במשק את חשיבותו של תפקיד זה ואת יתרונו הגדול של גורם המתאם בין הארגון לבין חברי הקהילה על צורכיהם ומאפייניהם השונים. 

למי מתאים ללמוד לימודי תיאום קהילתי?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על לימודי תיאום קהילתי

לימודי תואר ראשון בתיאום קהילתי הינם לימודים מקיפים ומעמיקים אשר כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב זה. המשתתפים במסלולי הלימוד השונים בתחום יוכשרו לביצוע פעילות קהילתית מבחינה חברתית, מדינית וציבורית, וכן בתחומי הרווחה והשירות, זאת תוך מתן דגש לחיי הקהילה ולצורכי החברה.

ארגונים רבים במגזר הציבורי, ביניהם משרדי ממשלה, מערכות בריאות ועוד, כמו גם במגזר הפרטי, מהווים מעין כוח עזר לשירותים הקהילתיים הציבוריים ולשירותי הרווחה הקיימים כמו עמותות, אגודות, קבוצות תמיכה, ארגונים וולנטריים וכדומה, ומתאגדים סביב רעיון או מאפיין משותפים לדוגמת אידיאולוגיה, מעמד, מגדר, גיל, עדה, לאומיות, בריאות ועוד. 
פתיחה

למי מתאים תואר ראשון בתיאום קהילתי?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בתיאום קהילתי, אשר נקראים גם לימודי חברה וקהילה, פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה לו את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום מרתק, מבוקש וחשוב זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת התפקידים השונים המוצעים בתחום.

הלימודים מתאימים לאנשים המעוניינים ליצור שינוי ולהשפיע על החברה והקהילה, כמו גם לאנשי חינוך מתחום החינוך המיוחד אשר יש ברצונם להתברג בתפקידים מנהליים, ציבוריים וייצוגיים, בעלי תפקידים בתחומי הניהול, מפעילי מתנ"סים, מועדוני קהילה וכדומה, פעילים בתחום הספורט ועוד.
פתיחה

מי יכול להתקבל ללימודי תיאום קהילתי?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בתיאום קהילתי, או בשמם השני - לימודי תואר ראשון בחברה וקהילה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל מתבססות דרישות הקבלה למסלולי הלימוד השונים בתחום על שקלול ממוצע הבגרויות וציון הבחינה הפסיכומטרית, ועל כן נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה ולעבור את מבחן הפסיכומטרי.

תנאי הקבלה ללימודים אלו דומים לתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים או ללימודי תואר ראשון בחינוך. אמנם, עדיף לברר מול כל מוסד לימודי מהן דרישות הקבלה אותן הוא מציב וכיצד תוכלו להשתלב במסלול הלימודים המבוקש.  
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תיאום קהילתי?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחברה וקהילה, אשר נקראים גם לימודי תיאום קהילתי, עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנים אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בתיאום קהילתי?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בתיאום קהילתי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדעי החברה, מנהל ציבורי, חשיבה ארגונית, תיאטרון, קהילה ובריאות, קהילה ואקולוגיה, קהילה וצדק פלילי, התנהגות ארגונית, חשיבה מדעית, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, כלכלה פוליטתי, ממשל ופוליטיקה, תקשורת המונים, פרט קהילה וחברה, תנועות חברתיות, מנהיגות בארגונים, מרחב ושוליות, שינוי חברתי, החוקר בקהילה, רב תרבותיות, מדיניות ציבורית בישראל, סוציולוגיה של ארגונים, עדה לאום ומעמד בישראל, דיני עבוה, מדעי הבריאות, מגדר וחינוך ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי לימודי תיאום קהילתי?

לבוגרי מסלול הלימודים בתואר ראשון בתיאום קהילתי - חברה וקהילה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יעונק תואר ראשון B.A מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בתיאום קהילתי, אשר נקראים גם לימודי חברה וקהילה, עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. במסגרת עבודתם יוכלו להשתלב בארגונים קהילתיים, רשויות עירוניות, מרכזים קהילתיים, עמותות ציבוריות, ארגונים וולנטריים בתחומים השונים, מועצות מקומיות, עיריות, מתנ"סים, ועדי עובדים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בתיאום קהילתי?

בוגרי לימודי תואר ראשון בתיאום קהילתי, או בשמם השני לימודי חברה וקהילה, המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ניהול עמותות ומלכ"רים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפיתוח דרכי חשיבה ניתוחיות, מיומנויות וניהוליות, כמו גם כלים לטיפוח ההון האנושי בעמותה, התמודדות עם אתגרים ניהוליים, ניהול משאבים ועוד. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים מקיפים אלו יעמיקו הבוגרים את ידיעותיהם והבנתם בתחומי הניהול השונים, זאת בכדי להכין אותם למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגונים ולהתמודד עם כלל האתגרים והמטלות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ