ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בסוציולוגיה

תואר ראשון בסוציולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי סוציולוגיה?

סוציולוגיה היא תחום מרתק אשר נכלל תחת ענף מדעי החברה ועוסק במחקר וניתוח של החברה האנושית, מרכיביה ותרבותה. כמו כן, עוסקת הסוציולוגיה במעגלים חברתיים על כל מרכיביהם, למשל: האדם הפרטי, התא המשפחתי, קהילות, מסגרות עבודה, מדינה, פוליטיקה, כלכלה, דת, ארגונים חברתיים ועוד, וכן באופן בו אלו משפיעים על החברה האנושית ועל המציאות היומיומית של הפרטים בחברה.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בסוציולוגיה כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מבוקש ומרכזי זה. המשתתפים יוכשרו לניתוח מבנים חברתיים ודפוסי יחסי הגומלין בין בני האדם, וכן לניתוח החברה האנושית. כמו כן, ילמדו הסטודנטים כיצד לבחון את החברה מנקודת מבט חיצונית, לחקור אותה ולהעריך את התנהלותם של הפרטים המרכיבים אותה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בסוציולוגיה?

1
חוקר
2
אמנותי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בסוציולוגיה?

לימודי הסוציולוגיה משלבים בין תחומי ידע שונים ומגוונים כמו מדעי החברה, מדעי הרוח, פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות, קרימינולוגיה ועוד. כלל התחומים הללו עוסקים בטבע האדם, החברה האנושית ובהתנהגות שלנו כפרטים או כחברה. אם כן, תואר ראשון בסוציולוגיה מציע לסטודנטים לימודים רב-תחומיים ומעניינים במיוחד, שמאפשרים להם להבין טוב יותר את החברה שלנו ואת הפרטים שמרכיבים אותה.

בוגרי לימודי סוציולוגיה יוכלו להשתלב בשוק העבודה כסוציולוגים במסגרות עבודה שונות. סוציולוגים אחראים על חקירת תהליכים וקונפליקטים חברתיים ובחינת יחסי הגומלין בין הפרט לחברה. הם עוסקים בפן המחקרי של התנהגות בני האדם מתוך מטרה להבין כיצד משפיעה התנהגות המין האנושי על חיינו, זאת באמצעות שימוש בשיטות שונות ומגוונות.
פתיחה

למי מתאים ללמוד סוציולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בסוציולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו הרואים עצמם כבעלי נטייה חברתית, סקרקנות חברתית וכישורים חברתיים מפותחים, לבעלי עניין בקשר שבין הפרט לחברה, אנשים סבלניים ובעלי תקשורת בין אישית טובה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום ולהשפיע על החברה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בסוציולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסוציולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי שהוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל נדרשים המועמדים להחזיק בציון פסיכומטרי העומד בטווח שבין 520 ל-650 לפחות ובתעודת בגרות בממוצע ציונים של בין 86 ל-100 ומעלה. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי סוציולוגיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי סוציולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בסוציולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בסוציולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בסוציולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מבנה ותפקוד של קבוצות חברתיות, ארגונים מורכבים, קבוצות קטנות, קהילות ומסגרו חברתיות, חקר קונפליקטים חברתיים, תהליכי שינוי חברתי ושינויים בחברה האנושית, עירוניות בעידן הגלובליזציה, פמיניזם חברה ומשפט בישראל, מקורות היסטוריים ואינטלקטואליים של מדעי החברה, סטטיסטיקה לסוציולוגים, תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות, תיאוריות סוציולוגיות מודרניות, פסיכולוגיה חברתית, החברה הישראלית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בסוציולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בסוציולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בסוציולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בחברות כוח אדם, חברות השמה, עסקים הפועלים בתחומים חברתיים, בענפי משאבי אנוש, בתפקידי ייעוץ בארגונים, במגזר הציבורי והפרטי, תפקידי מחקר בתחום הסוציולוגיה, במשרדי ממשלה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בסוציולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במדעי ההתנהגות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידי מחקר, ניתוח והבנה של תופעות חברתיו מרכזיות, ולשימוש בכלי המחקר ודרכי הניתוח על מנת לערוך מחקרים באופן עצמאי.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למילוי תפקיד משמעותי וחשוב בעל השפעה מרכזית על צמיחתו של הארגון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ