ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון באנתרופולוגיה

תואר ראשון באנתרופולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי אנתרופולוגיה?

אנתרופולוגיה, תורת האדם, היא תחום אשר מהווה חלק מענף מדעי ההתנהגות או מדעי החברה ועוסק בחקר האדם והתרבויות השונות בהן הוא חי ופועל. האנתרופולוגיה מתייחסת למגוון התרבויות האנושיות לאורך ההיסטוריה האנושית בכל רחבי העולם ומתבסס על בחינה השוואתית של דפוסים שונים בתרבות הנחקרת, כמו דפוסי הכלכלה, הפוליטיקה, הדת, המשפט, התרבות, ההיסטוריה, המנהגים, המסורת והטקסים. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון באנתרופולוגיה בוחנים את יחסי הגומלין הקיימים בין היחיד לחברה, שמשתנים באופן מהותי בין החברות השונות. שינויים אלו מושפעים כתוצאה מהמדינה, סוג המשטר, מבנה החברה, הדת, המיקום הגיאוגרפי ועוד. מטרת הלימודים הינה הבנה של ההתנהגות האנושית תוך בחינת המציאות החברתית-תרבותית של בני האדם בעולם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באנתרופולוגיה?

1
חוקר
2
אמנותי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון באנתרופולוגיה?

תואר ראשון באנתרופולוגיה עוסק במספר תחומים עיקריים: אנתרופולוגיה פיזית-ביולוגית אשר חוקרת את התפתחות האנושות ועוסקת באבולוציה אנושית, אנתרופולוגיה רפואית ופסיכיאטרית הבוחנת שיקוף אלמנטים תרבותיים דרך מחלות גוף ומחלות נפש, אנתרופולוגיה חברתית-תרבותית אשר עוסקת בחברה האנושית ומאפייניה ואנתרופולוגיה בלשנית החוקרת את השפה כחלק מן התרבות. אם כן, מדובר בתואר רב תחומי, מאתגר ומעניין במיוחד.

לכל חברה מאפיינים ייחודיים משלה, ומדע האנתרופולוגיה מציע דרכי מחקר והבנה של אותן הציוויליזציות שהשתנו והפכו להיות מודרניות עם השנים. לימודי אנתרופולוגיה שואפים להכשיר את הסטודנטים להבנה, מחקר וניתוח של תופעות חברתיות חשובות, זאת במקביל להכרת כלי המחקר ודרכי הניתוח המאפשרים ביצוע מחקרים באופן עצמאי והערכת מחקרים קיימים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד אנתרופולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון באנתרופולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום חשוב ומרתק זה, לרכוש את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום. הלימודים מתאימים לאנשים בעלי נטייה חברתית, סקרנות חברתית וכישורים חברתיים מפותחים, המעוניינים להשפיע על החברה ולשנות אותה.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים בעלי משיכה למקצועות ההומניים, אמנם עם זאת בעלי יכולת ניתוח אנליטית שכן בלימודים אלו עוסקים רבות גם בסטטיסטיקה ושיטות מחקר.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון באנתרופולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל מתבססות הדרישות על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. לרוב, תנאי הקבלה ללימודים אלו דומים לתנאי הקבלה ללימודי סוציולוגיה ואינם נחשבים לגבוהים במיוחד.

מרביץ מוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בעלי תעודת בגרות בציון של בין 80 ל-90 לפחות ובעלי ציון פסיכומטרי של בין 500 ל-550 ומעלה. חלק מן המכללות אף מאפשרות קבלה רק על סמך ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה לתואר ראשון באנתרופולוגיה. כדאי לברר מול המוסד הלימודי בו אתם מתכוונים ללמוד מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי אנתרופולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון באנתרופולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנים אקדמיות. ניתן לרכוש הכשרה זו במסגרת מסלול חד חוגי וכן במסגרת מסלול דו חוגי, למשל: תואר ראשון באנתרופולוגיה ומדע המדינה, תואר ראשון באנתרופולוגיה ומדעי החברה, תואר ראשון באנתרופולוגיה ומדעי ההתנהגות ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון באנתרופולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באנתרופולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: רשתות חברתיות, התנהגות חברתית, אנתרופולוגיה פוליטית, אנתרופולוגיה של הגוף, אנתרופולוגיה תרבותית, אנתרופולוגיה כדיסציפלינה, שיטות מחקר, סטטיסטיקה, דיפוזיה, דגמים של ייצור וצריכה, מגדר, פסיכולוגיה חברתית, דת, גרונטולוגיה, תהליכי הזדקנות וזקנה, זהות בחברה המודרנית, עדתיות, אתנוגרפיה כללית, תהליכי שינוי תרבותיים, תרבות ארגונית, אנתרופולוגיה ישראלית, ריבוד ואי שוויון, תורת הארגונים, חינוך וחברה, משפחה וחברה, סוגיות בחקר התרבות, נשים ומגדר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון באנתרופולוגיה?

לבוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון באנתרופולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יוענק תואר ראשון B.A מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

פני בוגרי לימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. בוגרי הלימודים, בייחוד אלו שלמדו במסלול הדו חוגי לתואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני מחקר, חברות פרטיות העוסקות בתחום, עסקים שונים, ארגונים, חברות כוח אדם, חברות השמה ועוד. אמנם, חשוב לדעת כי משרות רבות בתחום זה דורשות מהמועמדים אליהן להחזיק בתואר שני בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון באנתרופולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון באנתרופולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בקרימינולוגיה קלינית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאבחון וטיפול באנשים מעולם הפשע אשר סובלים מבעיות נפשיות וחברתיות חמורות. לימודים אלו משלבים בין עולמות רפואת הנפש, המשפט והסוציולוגיה. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ניהול משאבי אנוש. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לפיתוח ההון האנושי בעסק תוך התחשבות בשינויים חברתיים, טכנולוגיים וכלכליים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ