ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בשירותי אנוש

תואר ראשון בשירותי אנוש

מה כדאי לדעת על לימודי שירותי אנוש?

לימודי שירותי אנוש מתייחסים לארגונים ציבוריים בעיקר, אך גם לארגונים פרטיים אשר מספקים לציבור שירותים שונים. בשונה מלימודי משאבי אנוש, אשר שמים במרכז את העובד, דואגים למצות את כישוריו באופן המביא תועלת לחברה תוך שמירה על שביעות רצונו, עוסקים בהכשרה, השמה ומיון של כוח אדם בארגונים וכדומה, לימודי שירותי האנוש עוסקים במתן שירותים ציבוריים או פרטיים לצרכנים השונים. לשם כך לימודי שירותי אנוש כוללים תכנים חשובים מתחומי ידע שונים כגון פסיכולוגיה, ניהול, כלכלה ועוד.

בכל מדינה קיימים ארגונים ומוסדות ציבוריים רבים שעבודתם כוללת מתן שירותים לציבור וקבלת קהל באופן תדיר ויום יומי. בשנים האחרונות התפתחה תודעת שירות גבוהה, ותחום הסיוע לצרכנים עומד במקום הראשון בסדר העדיפויות של הארגונים הללו. שירותי האנוש אינם קשורים לנושא כוח האדם בארגון, אלא מתמקדים בשירותים הניתנים לבני האנוש השונים, ללקוחות.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בשירותי אנוש?

1
חוקר
2
חברתי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בשירותי אנוש?

לימודי תואר ראשון בשירותי אנוש באים במטרה להכשיר את הסטודנטים למתן שירות טוב, מהיר ויעיל כנותני שירות בתחומי התעסוקה השונים, זאת על מנת לשפר את תחום מתן השירות בארץ ולהעלות את המודעות לתחום חשיבות מתן השירות האיכותי לקהל היעד. לימודים אלו משלבים תכנים מעולמות תוכן מגוונים כמו פסיכולוגיה, ניהול, כלכלה, חינוך, מדעי המחשב, לימודים רב תחומיים ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בשירותי אנוש כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרכזי, מאתגר ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו למתן שירות איכותי ומקצועי לציבור הרחב, זאת תוך מתן דגש לטקטיקות שונות שמטרתן היא ייעול וסיפוק קהל היעד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד שירותי אנוש?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בשירותי אנוש פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי מיומנויות בין אישיות מפותחות, בעלי יכולת הבעה עצמית מפותחת, אחראיים, סבלניים, המעוניינים לסייע לאחרים ולשרת אותם בצורה האפקטיבית והטובה ביותר, זאת באמצעות רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית הכוללת את שלל הנושאים הרלוונטיים בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בשירותי אנוש?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בשירותי אנוש יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחן קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, זאת על מנת להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי שירותי אנוש?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בשירותי אנוש עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בשירותי אנוש?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בשירותי אנוש משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדעי ההתנהגות, מדעי החברה, לימודי רווחה, תכנון וניהול, משאבי אנוש, צרכי לקוחות, איכות השירות, התנהגות ארגונית, התאמת השירות לצורכי הלקוח, איסוף מידע מלקוחות ואחסונו, סוציולוגיה של ארגונים, פסיכולוגיה ארגונית, מבנה ודינמיקה של ארגונים, ניהול פיננסי, בקרת איכות, לימודי עבודה, תיאוריות ארגוניות, אתיקה מקצועית, שיווק, כלכלה, רב תרבותיות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בשירותי אנוש?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בשירותי אנוש אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בשירותי אנוש מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בשירותי אנוש עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בארגונים ציבוריים שונים, משרדי ממשלה, קופות חולים, ארגונים קהילתיים, מערכת המשפט, ארגונים וולנטריים, עמותות ציבוריות, בתי חולים, מערכות בריאות, מערכות רווחה, עיריות ומועצות אזוריות, מחלקות שירות לקוחות, מתנ"סים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בשירותי אנוש?

בוגרי לימודי תואר ראשון בשירותי אנוש המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בייעוץ ארגוני. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למילוי תפקיד משמעותי וחשוב בהתפתחות ובצמיחת הארגון, זאת באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתפקידים ניהוליים מקצועיים שונים בארגונים, זאת על ידי רכישת מיומנויות ניהוליות מתקדמות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ