ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח

מה כדאי לדעת על לימודי קוגניציה?

המוח הוא האיבר המורכב ביותר בגוף האדם, שכן הוא זה המנהל את הפעולות הפיזיות שאנו מבצעים, וכן אחראי על המחשבות, הרגשות, החושים והזיכרונות שלנו. המחקר בתחום מדעי הקוגניציה, או בשמו השני של התחום - מדעי המוח, עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כדי להבין את סודות המודעות האנושית, לשפר יכולות פיזיות שונות, למנוע הזדקנות, לרפא מחלות ועוד.

הקוגניציה, או בעברית - הכרה, מכילה תופעות שונות כמו תפיסה, למידה, זיכרון, קשב, חשיבה, קבלת החלטות, הבנה ותפיסה, פתרון בעיות, אמונות, התנהגויות, כוונות הסקת מסקנות, רכישת שפה, מודעות וכדומה. חקר ולימוד תחום המדעי המוח משלב בין שלושה ענפים מרכזיים: מדעי הטבע, מדעי הרוח ומדעי החברה, שכן הוא עוסק בתחומי הפסיכולוגיה, בלשנות, פילוסופיה, לוגיקה, מתמטיקה ועוד. כתוצאה מכך, גם תואר ראשון במדעי הקוגניציה עוסק בענפים אלה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח?

1
חוקר
2
חברתי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי המוח?

בוגרי תואר ראשון במדעי המוח מצויים בחזית המחקר המדעי תחום חקר המוח והתודעה. בעבר, נבחן המוח האנושי במסגרת לימודי רפואה, תוך התמקדות בתחומי הביולוגיה המולקולרית והביולוגיה התאית של מערכת העצבים. בשנים האחרונות החלה ההתייחסות למדעי המוח להתרחב, וכיום הינה מתייחסת להיבטים מגוונים כמו פסיכיאטריה, מחלות פתולוגיות, מדעים קוגנטיביים, מדעי ההתנהגות, ביולוגיה ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הקוגניציה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק, משמעותי, מבוקש ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו להבנת תהליכי חשיבה, קבלת החלטות, זיכרון, יצירתיות, שפה וכל התהליכים הנכללים תחת המושג "קוגניציה", זאת באמצעות מחקרים חדשניים ותיאוריות מרכזיות.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי הקוגניציה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים, בעלי זיקה לתחום חקר המוח ורצון לחקור תופעות פסיכולוגיות שונות ולהבינן לעומק, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית אשר דורשת השקעה מרובה בלימודים, באמצעותה יוכלו ללמוד על דרכי פעילותו של המוח, הגורמים המניעים אותו, דרכי עיבוד הנתונים אותם הוא קולט וכדומה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי המוח?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל, מושם דגש על הישגים של המועמדים במקצועות המדעיים המדויקים כמו כימיה, פיזיקה, מתמטיקה וביולוגיה. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי מדעי המוח.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי הקוגניציה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המוח?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המוח/מדעי הקוגניציה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פסיכולוגיה, בלשנות, פילוסופיה, לשון, חישוביות עצבית, לוגיקה, קוגניציה מוזיקלית, מדעי המחשב, מדעי החיים, מתמטיקה, פיזיקה, מוזיקולוגיה, כלכלה, אלגברה, שיטות אנליטיות למדעי הקוגניציה, שיח, פונולוגיה, כוונה ומודעות, תהליכי שיפוט וקבלת החלטות, סטטיסטיקה והסתברות, חקר השפה, תכנות, משא ומתן, עיבוד ויזואלי של אינפורמציה, הפילוסופיה של הנפש, פסיכולוגיה קוגנטיבית, משוואות דיפרנציאליות במדעי המוח, נוירופיזיולוגיה של מערכות, ביואינפורמטיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי הקוגניציה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי הקוגניציה/מדעי המוח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc במדעי המוח מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המוח/מדעי הקוגניציה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במערכות הבריאות השונות, מעבדות מחקר, ארגונים בעלי מחלקות מחקר, תעשיית ההיי טק, תעשיית הביוטכנולוגיה, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי המוח?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המוח/מדעי הקוגניציה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במדעי המחשב. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי מרב הידע, הכלים והמיומנויות, זאת באמצעות העשרת מומחיותם ועדכונם בהתפתחויות החדשות שחלו בענף המחשבים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בפסיכולוגיה. במסגרת לימודים אלו יבחרו הבוגרים התמחות ספציפית בה ישלימו את לימודיהם ויוכשרו לביצוע טיפולים פסיכולוגיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ