ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בגיאוגרפיה

תואר ראשון בגיאוגרפיה

מה כדאי לדעת על לימודי גיאוגרפיה?

גיאוגרפיה היא תחום חשוב ומרתק הנכלל בתוך ענף מדעי החברה ומשלב בתוכו תכנים מגוונים מתחומי המדעים המדויקים, מדעי הטבע, מדעי הרוח, פוליטיקה, היסטוריה ומדעי כדור הארץ. תחום זה עוסק בחקר תופעות אנושיות שונות המשפיעות על הסביבה, למשל תכנון ערים, יישובים חקלאיים ומערכות דרכים, וגם בתופעות סביבתיות טבעיות כמו תופעות גיאולוגיות או מטאורולוגיות. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאוגרפיה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק, חשוב ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לניתוח והבנה של המצב הקיים, אשר משתנה באופן תדיר, וילמדו לפעול במקביל לשינויים המהירים והמשמעותיים המשפיעים על כדור הארץ והחברה האנושית.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בגיאוגרפיה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בגיאוגרפיה?

תואר ראשון בגיאוגרפיה כולל תכנים מעניינים בנושאים שונים. במסגרתו לומדים הסטודנטים על גיאוגרפיה הפיזית, אשר עוסקת בתופעות המרכיבות את הנוף הטבעי ועל הגיאוגרפיה של האדם, אשר עוסקת בתופעות הקשורות בפעילות האדם כגורם מעצב של הנוף. לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה מקנים לסטודנטים הבנה נרחבת בתחומי כדור הארץ ומבנהו, שימור פני הטבע, התאמת החיים על מנת לשמור על כדור הארץ, תוך התמקדות במודעות לסביבה ובתודעה חברתית רב-תחומית מפותחת.

כמו כן, בשל חשיבותו הרבה של תחום הגיאוגרפיה יעמדו בפני בוגרי התואר אפשרויות תעסוקה מגוונות. הם יוכלו להשתלב במשרדי תכנון ובנייה, בשירות המטאורולוגי, במחקר אקדמי עיוני ומעשי, בתפקידי שימור נופים, במשרות מיפוי ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד גיאוגרפיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאוגרפיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים הנמשכים לתחומי הסביבה, בין אם האנושית ובין אם הפיזית, בעלי זיקה להתעמק בתחום, לחקור את התופעות השונות המשפיעות עליו ולהבין אותן, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המאפשרת השתלבות בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מהנדסי סביבה, הנדסאי סביבה ונוף, אדריכלים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהשתלב בעבודות תכנון עירוני.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בגיאוגרפיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יציגו המועמדים ציון פסיכומטרי הנכלל בטווח שבין 500 ל-650 ומעלה, וכן בתעודת בגרות בממוצע ציונים של בין 75 ל-100 לפחות. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי גיאוגרפיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי גיאוגרפיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאוגרפיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בגיאוגרפיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאוגרפיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: אקלים ושינויי אקלים, היסטוריה, כלכלה, מדעי כדור הארץ, ביולוגיה, לימודי ארץ ישראל, גיאו-אינפורמטיקה, קרקע ומשאבי מים, היסטוריה מדינית, גיאוגרפיה מדינית, תכנון ערים, תכנון סביבה, משאבי טבע וסביבה, תיירות, פנאי ונופש, גיאוגרפיה תרבותית, גיאוגרפיה פוליטית, גיאוגרפיה כלכלית, גלובליזציה, תחבורה, חקלאות, תרבות ומורשת, מיפוי, איכות סביבה, אסונות טבע, כדור הארץ ומערכת השמש, התפתחות ערים ואזורים בראייה היסטורית תרבותית וארכיאולוגית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בגיאוגרפיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בגיאוגרפיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרדי תכנון ממשלתיים, משרדי אדריכלים, המשרד להגנת הסביבה, בשירות המטאורולוגי, מכוני מחקר וכדומה, במסגרת תפקידי תכנון ערים, ניהול מערכות מידע גיאוגרפיות, חקלאות, מיפוי, טיפול באסונות טבע, שימור נופים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בגיאוגרפיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בגיאוגרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים אשר מחזיקים במרב הידע הנדרש ויש באפשרותם להשתלב במחקר של סוגיות גיאוגרפיות וסביבתיות, וכן בסוגיות בפיתוח ותכנון.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מורי דרך ומדריכי טיולים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת קבוצות מטיילים באתרים שונים בכל רחבי הארץ, וכן לעיסוק בעולם החי והצומח המאפיין את האזורים השונים בארצינו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ