ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון ביחב"ל

תואר ראשון ביחב"ל

מה כדאי לדעת על לימודי יחסים בין לאומיים?

יחסים בין לאומיים הם היחסים בין המדינות והממשלים השונים בעולם, כאשר אופן ניהול היחסים הוא המדיניות הציבורית שאותה נוקט הממשל במדינה מסוימת כלפי יתר מדינות העולם. תחום זה הוא מרתק ורחב היקף אשר נכלל בתוך ענף מדעי המדינה, ומתקשר לתחומים מגוונים נוספים כמו היסטוריה, מדעי החברה, משפטים, מדעי הרוח, כלכלה, סוציולוגיה, דיפלומטיה, פסיכולוגיה, פוליטיקה ועוד.

מטרת תואר ראשון ביחסים בין לאומיים היא לחקור ולהסביר התרחשויות שונות אשר חלות במערכת הבינלאומית לאורך כל ההיסטוריה ובהווה. כמו כן, מתמקד תחום היחסים הבין לאומיים בהשפעתה של המערכת הבינלאומית על המדינה ועל התנהלותה כלפי חוץ, על השפעתם של תהליכים פנימיים אשר מתרחשים במדינה, על השפעתם של ראשי המדינה על אופן התנהלותה וכדומה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון ביחב"ל?

1
חוקר
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון ביחסים בין לאומיים?

מטרתם של לימודי תואר ראשון ביחסים בין לאומיים היא להקנות לסטודנטים ידע נרחב המאפשר הבנה של המציאות המשתנה והמורכבת של היחסים הבילנאומיים. הסטודנטים יעסקו במדיניות החוץ של המדינות השונות וידונו בניתוח היחסים בין מדינות וממשלים בעולם בעבר ובהווה, בנושאי הסברה ושיווק, יחסים דיפלומטיים, היבטי מסחר, איכות הסביבה, מלחמה ושלום, שיתופי פעולה צבאיים וכלכליים, השפעות תרבותיות וכדומה.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים כוללת ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מאתגר, מרתק ומבוקש זה. המשתתפים יוכשרו לניתוח היבטים מדיניים, כלכליים, צבאיים, משפטיים, ביטוחוניים ומוסדיים של מדינות העולם ושל היחסים ביניהן, זאת תוך התמקדות בשאלות מרכזיות בפניהם עומדים מקבלי ההחלטות בתחום מדיניות החוץ, התכנון המדיני, הדיפלומטיה, הכלכלה הפוליטית, הביטחון הלאומי ועוד.
פתיחה

למי מתאימים לימודי יחסים בין לאומיים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לכל מי שיש ברצונו להכיר את המערכת הפוליטית העולמית, להבין את דרכי פעולתה ואת דרכי עיצוב היחסים ושיתופי הפעולה בין מדינות שונות, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשפיע על המדינה ועל התנהלותה עם מדינות העולם השונות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ביחסים בין לאומיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, כיוון שאלו משתנות באופן תדיר.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי יחסים בין לאומיים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת של תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון ביחסים בין לאומיים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מסחר, משפט בינלאומי, איכות הסביבה, יחסים דיפלומטיים, משא ומתן, ביטחון לאומי ואסטרטגיה, סיוע בינלאומי, מלחמה ושלום, תפוצת נשק גרעיני, שיתוף פעולה צבאי וכלכלי, השפעות תרבותיות, הסברה ושיווק, לאומיות, צמיחה כלכלית, זכויות האדם, היסטוריה בינלאומית, מחשבה מדינית, מוסר ופוליטיקה, המשטר בישראל, פוליטיקה וממשל, משאבי אנוש, מערכות בינלאומיות, אסטרטגיה, מוסר ופוליטיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון ביחסים בין לאומיים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A ביחסים בין לאומיים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון ביחסים בין לאומיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות מרתקות במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי כעוזרים פרלמנטריים, בעלי תפקידים בארגונים ובעמותות בינלאומיות, במחלקות שיווק וקשרים בינלאומיים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון ביחסים בין לאומיים?

בוגרי לימודי תואר ראשון ביחסים בין לאומיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במדעי המדינה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפיתוח יכולות חשיבה עצמאית וביקורתית והבנה של המנגנונים הפועלים מאחורי התהליכים ההיסטוריים והמדיניים השונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במשפטים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתפקידים בכירים ומתקדמים במסגרת מערכת המשפט, זאת תוך העמקת ידיעותיהם והרחב השכלתם המשפטית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ