ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בניהול משאבי אנוש

תואר ראשון בניהול משאבי אנוש

מה כדאי לדעת על לימודי ניהול משאבי אנוש?

משאבי אנוש הינו תחום צעיר יחסית המתבסס על ההנחה לפיה היחסים בין העובדים לארגון הינם מסובכים ויש לנהלם בצורה מסויימת בכדי למצות את הפוטנציאל של העובדים ולהביא לתועלת הארגון ולהצלחתו. על מנת להפיק תועלת ממשאבי האנוש יש לנהל אותם בצורה טובה החל מרגע גיוסם לעבודה, דרך הכשרתם ושיבוצם ועד להעסקתם בארגון ובתגמולם הראוי. סטונדטים לניהול משאבי אנוש רוכשים כלים ומיומנויות להתמדדות עם קונפליקיטים ומצבים שונים בסביבת העבודה,ולומדים כיצד לשמר סביבת עבודה נעימה ויעילה.

תחום ניהול משאבי האנוש קשור לתחומים שונים ומגוונים כמו מדעי החברה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות ועוד. בעלי המקצוע בתחום, מנהלי משאבי האנוש, מהווים את הגורם המקשר בין עובדי הייצור והדרגות הנמוכות לבין דרגת הניהול בארגון, ועליהם לפתח את המשאב האנושי בארגון או העסק, לדאוג לרווחתו, לשלב אותו במקומות המתאימים לו בארגון, ללוות אותו, לקלוט אותו ועוד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מה כדאי לדעת על תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

תחום משאבי האנוש כולל תיאוריות מגוונות אשר טוענות כי עובדי הארגון הם משאב ככל משאבי הארגון האחרים, ועל כן יש לרתום את תכונותיהם ולהפיק מהן תועלת, מבלי להתייחס לאנושיות של האדם והתייחסות אליו כאל מעין כלי. מטרת יישומן של התיאוריות השונות הינה קביעת ההתייחסות המתאימה ביותר לכוח האדם בארגון, זאת על מנת שיוכל הארגון להפיק תועלת מירבית מעובדיו ולקדם את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש כוללת ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מאתגר, מבוקש ורווחי זה. המשתתפים יוכשרו לגיוס עובדים חדשים, הכשרתם, העסקתם, שילובם בארגון, מיצוי הפוטנציאל הגלום בהם, הדרכה ופיתוח בארגון, בניית תרבות ארגונית, קידום עובדים, תגמול עובדים, איתור מוקדי כוח, מנהיגות, הובלת שינויים ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ניהול משאבי אנוש?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי ניהול כוח האדם, אחראיים, סבלניים, בעלי יחסי אנוש טובים, אסרטיביים ובעלי כושר מנהיגות, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתפקידים והעבודות השונים בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים המתעתדים להשתלב בתפקידי ניהול כוח האדם ומשאבי האנוש בארגונים השונים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הם גבוהים מהנדרש.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי של 500 ומעלה. כמו כן, מקיימים מוסדות לימוד רבים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ניהול משאבי אנוש?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: שינוי ופיתוח ארגוני, ניהול לחץ, ניהול קריירה, רווחת העובד, גיוס פיתוח והדרכה בארגונים, תורת הראיון, שימושי מחשב, שינוי ופיתוח ארגוני, ניהול קריירות, תהליכים קבוצתיים בארגון, ניהול צוות, דיני עבודה, דיני ביטוח לאומי, הערכת ומדידת עובדים, מיון עובדים, מנהיגות בארגון, ניהול משא ומתן עסקי, סגנונות ניהול, תרבות ארגונית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בניהול משאבי אנוש מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה במחלקות משאבי אנוש, בחברות ציבוריות, משרדי ממשלה, חברות השמה ועוד, במסגרת תפקידי ייעוץ ארגוני, פיתוח הדרכה, רווחת עובדים, הכשר עובדים, גיוס עובדים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

בוגרי לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בייעוץ ארגוני. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידי ייעוץ ארגוני וניהול כוח אדם ומשאבי אנוש במסגרת של חברות פרטיות וציבוריות מגוונות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו ירחיבו הבוגרים את ידיעותיהם בתחום, ירכשו מיומנויות מתקדמות ויוכשרו להשתלבות בתפקידים ניהוליים ומקצועיים בכירים. 
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ