ייעוץ לימודים חינם
קורס ריתוך ומסגרות

קורס ריתוך ומסגרות

מה כדאי לדעת על קורס ריתוך ומסגרות?

עבודת הריתוך היא עבודה חשובה ומרכזית בתהליך הבנייה. מסגרים ורתכים יוצרים מסגרות שונות באמצעות עיבוד מתכות. ישנן שיטות שונות לעיבוד חומרי הגלם, לרבות שימוש במכונות ניסור, במקדחות, במשחזות או בכלים ידניים. כחלק מעבודתם, נדרשים בעלי המקצוע בתחום להקפיד כי המבנה עומד בדרישות הבטיחות המחמירות וכי העבודה המתבצעת היא איכותית, עמידה ויעילה.

הלימודים בקורס ריתוך ומסגרות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות, ומשלבים בין תכנים עיוניים לתרגולים רבים. משתתפי הקורס ילמדו להפעיל את הציוד המקצועי בצורה הבטיחותית ביותר, יכירו את כלי העבודה וילמדו כיצד לכוון אותם לביצוע מטלות שונות. בנוסף, ילמדו כיצד לקרוא שרטוטי ריתוך וילמדו את הסימנים המוסכמים בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס ריתוך ומסגרות?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ריתוך ומסגרות?

אחד השלבים המרכזים והחשובים בתהליך הבנייה הוא עבודת הריתוך. ריתוך היא פעולה של חיבור מתכות על ידי יצירת קשרים בין אטומים על ידי חימום מקומי או כללי, שינוי צורה פלסטית או שתי הפעולות הללו גם יחד. הריתוך מושפע מפרמטרים רבים ומגוונים כמו זרם חשמלי, מתח חשמלי ועוד. הזרמת גז על אזור הריתוך גורמת לו להתקרר ומונעת תהליך ריתוך בלתי אחיד.

הריתוך והמסגרות מאפשרים עבודה עם מגוון סוגי חומרים ופלדה על מנת ליצור מסגרות, צינורות ופרופילים. מסגרים ורתכים הינם בעלי מקצוע מבוקשים במיוחד בשוק העבודה, שכן שירותיהם נדרשים בעבודות ייצור במפעלים, בתעשיית החקלאות וכדומה. בנוסף, אנשי מקצוע שירצו להעשיר את ידיעותיהם בתחום יוכלו להמשיך לקורסים מתקדמים יותר.
פתיחה

למי מתאים קורס ריתוך ומסגרות?

הלימודים בקורס ריתוך ומסגרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבנייה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל המאופיינים בכישורים טכניים מפותחים ומעוניינים להשתלב בתחום חשוב ומרכזי זה בתעשייה. לימודים אלו מתאימים גם לבעלי ידע קודם בתחום המסגרות והריתוך אשר יש ברצונם להתעדכן בשינויים שחלו בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים גם עובדי מפעלים, אנשי אחזקה ותחזוקה, עובדי תעשיית המים וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ריתוך ומסגרות?

תנאי הקבלה לקורס ריתוך ומסגרות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, ישנם קורסים הדורשים מן המועמדים להיות בוגרי 8 שנות לימוד ולעבור ועדת קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מוסדות לימוד אחדים אף דורשים כי יהיו המועמדים מהנדסים, מנהלי אחזקה או בעלי ידע קודם בריתוך ובמסגרות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ריתוך ומסגרות?

משך הלימודים בקורס ריתוך ומסגרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות ואילו קורסים קצרים ומצומצמים יותר כוללים בין 20 ל-80 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ריתוך ומסגרות?

תוכנית הלימודים בקורס ריתוך ומסגרות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תורת החומרים, פלדה, עקרונות השרטוט הטכני, שיטות ריתוך והלחמה, חומרי ריתוך והלחמה, הכרת מכונות ריתוך, ריתוך בקשת חשמלית, ריתוך באמצעות אלקטרודות מתכת וקשת חשמלית הנגרמת על ידי גז ארגון מיונן - Mig, ריתוך באמצעות אלקטרודות טונגסטן היוצרות קשת חשמלית מוגנת על ידי גז ארגון מיונן - Tig, ריתוך Co2, ריתוך בלהבה והלחמות, ידיות ריתוק והארקה, כבלים ומחברים, תחזוקת מים בבית, צרכים בתעשייה, כלי מדידה, בדיקות ריתוך, קריאת תכניות, ציוד רפאי ועזרה ראשונה, ציוד בטיחות, פרופילים וצינורות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ריתוך ומסגרות?

לבוגרי קורס ריתוך ומסגרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס ריתוך ומסגרות הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות ומפעלים שונים בתעשייה, חברות בנייה, פסי ייצור, בתים פרטיים, משרדים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם במסגרתו יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב. במהלך עבודתם יבצעו עבודות ריתוך, מסגרות, צנרת וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ריתוך ומסגרות?

בוגרי קורס ריתוך ומסגרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס מנעולנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמנעולנים מקצועיים אשר יש ביכולתם להתקין מנעולים וכן לבצע פריצות מבוקרות וחוקיות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טכנאי מערכות מיגון ואבטחה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להתקנת מגוון מערכות אבטחה ומיגון, התאמתן ללקוחות, תחזוקתן ותפעולן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ