ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בחקלאות

תואר ראשון בחקלאות

מה כדאי לדעת על לימודי חקלאות?

חקלאות, או בשמה השני - אגרונומיה היא פעולה לייצור מזון ומוצרים אחרים באמצעות גידול צמחים ובעלי חיים או על ידי יצירה מכוונת של תנאים לגידולם. תחום זה הוא רחב ומקיף במיוחד מכיוון שחלקאות כוללת ענפים רבים ושונים, ביניהם: פרדסנות, כוורנות, רפתנות, לולנות, יערנות, גידול מטעים, גידול פטריות, גידול דגים בבריכות, חקלאות ימית ועוד. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחקלאות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק ומהותי זה. המשתתפים ילמדו על שימוש מושכל במשאבי הטבע השונים ועל דרכים להגנת הצומח, יבינו את התליכים החלים במהלך גידולם של צמחים ובעלי חיים שונים בבתי גידול, וכן יוכשרו לשימוש בכלים מתחום הכלכלה, עולם הניהול ותחום השיווק על מנת לגרוף רווחים מהפעילות המשקית הכוללת, וזאת תוך שמירה על הסביבה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחקלאות?

1
חוקר
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחקלאות?

ענף החקלאות החל להתפתח כבר משחר ההיסטוריה, ועד היום אחראי על הגדלת כמות המזון, מגוון איכות המאכלים אשר עומדים לרשות החברה האנושית. התפתחות התחום בעולם כולו הובילה לשילוב ייחודי בין שיטות גידול מסורתיות לבין אמצעים טכנולוגיים, כלכליים וביולוגיים חדשניים ומתקדמים. מטרתם של לימודי חקלאות היא להכין את הסטודנטים לעמידה בפני האתגרים השונים של עולם החקלאות.

תואר ראשון בחקלאות הוא תואר מעניין ביותר, מאחר שהוא מפתח בסטודנטים יכולת ראייה רחבה ומיומנויות לניתוח תהליכים שונים והקשרים בניהם כדי שיוכלו לעסוק בתחום באופן שישפיע לטובה על תחום החקלאות. ראייה רב-מערכתית והבנה של מירב השיקולים המדעיים, הכלכליים והניהוליים יסייעו לבוגרי התואר לפעול לשיפור מצבם של בעלי החיים, הצומח, האדם ואיכות הסביבה כשיעבדו בענף החקלאות באופן מקצועי עם סיום התואר. 
פתיחה

למי מתאים ללמוד חקלאות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחקלאות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומי הטבע, השמירה על כדור הארץ ושמירה על איכות הסביבה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית, להרחיב את ידיעותיהם בתחום וליישם ידע זה במסגרת משקים, גידולים ושדות. כמו כן, מתאימים הלימודים לעוסקים בתחומי המזון, תזונה, התיישבות וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים מקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחקלאות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחקלאות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול המוסד הלימודי בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב, שכן תנאי הקבלה משתנים באופן תדיר.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חקלאות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחקלאות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו במסגרת תואר ראשון חד חוגי או במסגרת לימודים דו חוגיים המשלבים לימודי כלכלה ומנהל עסקים, מדעי הצמח, ביוטכנולוגיה ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחקלאות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחקלאות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ביולוגיה, גנטיקה מולקולארית, ניצול משאבי טבע, מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, גידולי שדה, תעשייה, תזונה, בוטניקה, זואולוגיה, ניהול משאבי מזון, ניהול מטעים, מדע הקרקע והמים, הגנת הצומח, ניהול שטחים פתוחים, טיפול בפסולת חקלאית ושאריות, שיווק חקלאי, כלכלה חקלאית, תיירות כפרית, מכניקה ושרטוט, אקולוגיה, שיטות מדידה, עיבוד וטיפול בתוצרת חקלאית, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, גנומיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחקלאות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחקלאות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.Sc בחקלאות בהתאם למסלול הלימודים בו בחרו ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחקלאות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות השונות בתחום האגרונומיה, ייעוץ בנושא הגנת הצומח, הדרכה והוראה, וכן במסגרת משקים חקלאיים, בתי מלון, חברות מסחריות הפועלות בתחומי ההשקייה וההדברה, חברות ייצור מזון, שיפור איכות הסביבה והמים, מפעלי ייצור של טכנולוגיות ירוקות, בתחום ההיי טק ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחקלאות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחקלאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס משפט ואיכות הסביבה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתמודדות עם סכסוכים משפטיים בתחום איכות הסביבה והדינים הרלוונטיים, הנהלים בתחום ואפשרויות האכיפה בפועל.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ירוקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשמירה על סביבה נקייה יותר ומתן מענה לבעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי, זאת באמצעות טכנולוגיות ושירותים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ