ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון במדעי כדור הארץ

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי כדור הארץ?

לימודי מדעי כדור הארץ הם שם כולל למספר ענפי לימוד אשר שמים להם למטרה לנתח ולמפות תהליכים שונים המתרחשים בחלקו המוצק של כדור הארץ, בים ובאטמוספירה העוטפת אותו. בין התחומים הנכללים תחת שם זה ניתן למצוא: גיאופיזיקה, מטואורולוגיה, גיאוגרפיה פיזית, מינרלוגיה, פלאטנולוגיה (מדעים פלנטריים), פדולוגיה, אוקיאנוגרפיה (מדעי הים), גיאוכימיה, גיאולוגיה, גיאוסטטיסטיקה, גיאוכרונולוגיה ועוד.

תואר ראשון במדעי כדור הארץ מקנה לסטודנטים מבט רחב על עברו של הכוכב עליו אנו חיים, על המתרחש בו בהווה ועל תרחישים שייתכן ויתרחשו בעתיד. תכניות הלימוד במסלול זה שמות דגש על ידע עדכני מותאם לדרישות העולם המשתנה, אשר מאפשר השתלבות תעסוקתית בתחומים חשובים ומרכזיים אלו. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי כדור הארץ?

1
ריאלי
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי כדור הארץ?

במסגרת תואר ראשון במדעי כדור הארץ ירכשו הסטודנטים כלים מתחומי הפיזיקה, המתמטיקה והכימיה, וישלבו במהלך הלימודים גם סיורי שטח, הפלגות, סדנאות והדגמות שונות. במסגרת מקצועות הלימוד השונים הנכללים בתוך ענף זה, עוסקים הסטודנטים בתומים שונים, למשל: בלימודי אקלים ואוקיאנוגרפיה יעסקו הסטודנטים בתהליכים המשפיעים על אקלים כדור הארץ, משקעים, תנועות אוויר ומים, בלימודי גיאולוגיה יתמקדו בכדור הארץ המוצק על כל מרכיביו, תהליך היווצרותו והתמורות החלות בו, במדעים פלנטריים יעסקו בתליכים פיזיקליים המתרחשים בחלל, תנועתם, פעילותם, היווצרותם והשתנותם של כוכבים שונים וכדומה.

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי כדור הארץ כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחומי העיסוק והמחקר הרלוונטיים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי כדור הארץ?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי כדור הארץ פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומים השונים הרלוונטיים לתחום, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לנתח, להבין ולחקור את התהליכים השונים אשר מתרחשים בתוך כדור הארץ ומחוץ לו, וכן בעלי יכולת חשיבה אנליטית כיוון שהלימודים משלבים כלים מעולמות הפיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי כדור הארץ?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לסכם 600 ומעלה או לציונים גבוהים במיוחד בתעודת הבגרות או בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מתכוונים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי כדור הארץ?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי כדור הארץ עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי כדור הארץ?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי כדור הארץ משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. נושאי הלימוד משתנים בין תחומי הלימוד השונים ובהתאם להכשרה הנבחרת. 

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מחשבים, תכנות, פיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, הרי געש, רעידות אדמה, אקלים ושנויי אקלים, מזג האוויר, התפתחות הנוף, מי תהום, זיהום קרקע, אגמים, מדעי האטמוספירה, התפתחות סופות עננים וגשם, חיים וסלעים באוקינוסים ובאגמים, יצירת יהלומים, התפתחות שוניות אלמוגים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי כדור הארץ?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי כדור הארץ אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון בתחום הלימודים הנבחר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל תפקידים ועבודות בתעשיית המחצבים, בתאגידי המים, בתעשיות הנפט והגז, בשירות המטאורולוגי, בתפקידי ייעוץ ופיקוח על פרויקטים הנדסיים, במחקרים בתחומים השונים, בתפקידי שמירה על הסביבה והטבע, בתעשייה האווירית, בחקר החלל, בתעשיית הלוויינים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי כדור הארץ?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ירוקים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כאנשי מקצוע במגוון התחומים, למכן מתן מענה לבעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי ומתוך מטרה לשמור על איכות הסביבה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס איכות הסביבה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכון ושיפור איכות הסביבה, החל מאמצעים להגנה על הסביבה באופן פרטי ועד להגנה על הסביבה ותכנון של פרויקטים בתחום באופן ציבורי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ