ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי החיים

תואר ראשון במדעי החיים

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי החיים?

מדעי החיים עוסקים בחקר עולם החי על כל תחומיו ונושאיו, תוך התמקדות בתחומי הביולוגיה המודרנית, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית, פיזיולוגיה של התא, זואולוגיה, גנטיקה, מדעי הצמח, בוטניקה ועוד, זאת מתוך מטרה לעודד את הסקרנות המדעית של הסטודנטים ולהקנות להם כלים מחקריים שיכשירו אותם לעסוק בחקר החיים על כל גווניהם. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי החיים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק ומרכזי זה. המשתתפים יוכשרו לעסוק בבעיות ברמה המולקולרית, התאית, האורגניזמית והעל-אורגניזמית (סביבתית). תכנית הלימודים משלבת תחומים רבים ומגוונים, ביניהם: אבולוציה, סיסטמטיקה, מתמטיקה, פיזיקה, פיזיולוגיה, אוקיאנוגרפיה, מדעי ההתנהגות, מדעי המוח, הנדסה גנטית ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי החיים?

1
ריאלי
2
חוקר
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי החיים?

מדעי החיים זהו שם כולל לתחומים רבים ומגוונים אשר עוסקים בחיים על פני כדור הארץ, התפתחותם, השלכות קיומם על כדור הארץ ויחסי הגומלין הקיימים בין החיים על פני כדור הארץ. בין התחומים הנלמדים ניתן למצוא בעיקר את הביולוגיה, אך נוסף לכך ישנם גם תחומים נוספים המתקשרים לנושא זה ומכילים אותו, ביניהם: רפואה, כימיה, אקולוגיה, ביוכימיה, ביוטכנולוגיה, מדעי המזון, גנטיקה ועוד. כל אלו בעלי השפעה עצומה ומכרעת על חיי האדם, בעלי החיים והצמחייה בכדור הארץ. 

מטרתם של הלימודים היא להעתיק את הידע של הסטודנטים בכל הקשור לכל חי וצומח על פני כדור הארץ והקניית כלים לניתוח ויישום פתרונות לבעיות מולקולריות וסביבתיות רבות. 
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי החיים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי החיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאוהבי הטבע והסביבה, בעלי זיקה למקצועות הריאליים, סקרנית ובעלי יכולות אנליטיות מפותחות, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לחקור ולהבין את עולם החי, וכן לעסוק בתחומים שונים ומגוונים המושפעים מתחום זה כמו פיזיולוגיה, כימיה, תעשיית המזון, כלכלה, רפואה ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי החיים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי החיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

חלק מן המוסדות דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי מדעי החיים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי החיים?

שך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי החיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. הכשרה זו ניתן לרכוש במסגרת מסלול חד חוגי או מסלול דו חוגי המשלב את אחד המקצועות הבאים: כימיה, ביולוגיה, ניהול, רפואה, פסיכולוגיה, מדעי המחשב ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי החיים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי החיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, סטטיסטיקה, מיקרוביולוגיה, מדעי המוח, מדעי ההתנהגות, פיזיולוגיה, ביוכימיה, זואולוגיה, ביולוגיה תאית, אבולוציה, הנדסה גנטית, אקולוגיה, לימודי סביבה, בוטניקה, חקר חלבונים, גנטיקה, אוקיאנוגרפיה, תכנות, מדעי הצמח, חקר הסביבה, חקר הצמחים, בעלי החיים, חקר מולקולארי, חקר הגנים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי החיים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי החיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc במדעי החיים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובהתאם למסלול הלימודים בו בחרו.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי החיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות במסגרת תחומי החקלאות והתעשייה, חברות קוסמטיקה, חברות מזון, מוסדות רפואיים, חברות תרופות, ארגונים ירוקים, משרד לאיכות הסביבה, מכוני מקחר, משרות הוראה והדרכה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי החיים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי החיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בביוטכנולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש במדעי הטבע, מדעי החיים והמערכות הביולוגיות על מנת ליצור טכנולוגיות מתקדמות במגוון רחב של תחומים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בביולוגיה. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים ידע נרחב בשיטות מחקר ובגישות לפתרון בעיות במחקר, יעודכנו בשינויים ובהתפתחויות שחלו בתחום, יוכשרו לשימוש בטכנולוגיות חדישות ולעיסוק בניתוח תוצאות ניסויים ומחקרים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ