ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי בריאות הסביבה?

תחום מדעי בריאות הסביבה הינו תחום מרתק ומרכזי שנמצא תחת ענף מדעי כדור הארץ ועוסק באיכות הסביבה, כלומר בדרכים לשמור על כדור הארץ ובדרכים לשפר את הסביבה. הלימודים בתחום משלבים בתוכם תכנים מרתקים מהתחומים המגוונים, ביניהם: מדעי החיים, מדעים מדויקים, הנדסה, ביולוגיה, כימיה, רפואה וכדומה, תוך התמקדות בהשפעה ההדדית הקיימת בין האדם לבין הסביבה. 

יחסי הגומלין הקיימים בין האדם לבין סביבתו יוצרים מציאות משתנה המשפיעה על בריאות האדם. האדם יוצר סיכונים סביבתיים, זיהומים, פגיעות ואסונות אקולוגיים ופוגע בחיים על פני כדור הארץ. המודעות לנושא הסביבה הבריאה הולכת וגוברת, ואיתה המגמה לצמצום המפגעים הסביבתיים וטיפול בנזקים. לכן, הפכו לימודים אלו למבוקשים ופופולאריים במיוחד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

מטרת העל של העוסקים במדעי בריאות הסביבה היא למנוע נזקים אפשריים לכדור הארץ, ביניהם: זיהום אוויר, חוק באוזון, אפקט החממה, איכות מים, זיהום קרקע, קרינה רדיואקטיבית ועוד, וכן להעלות את המודעות הסביבתית הקיימת בנושא איכות הסביבה בשילוב עם הקניית כלים מדעיים שיובילו לשיפור רמת החיים, חינוך לשמירה על הסביבה, יצירת תקנות סביבתיות ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מבוקש, מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לזיהוי, הערכה, מניעה ובקרה של מפגעים סביבתיים, וכן לתכנון ויישום של תכניות בקרה הכוללות עדכון ואכיפת תקנים סביבתיים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי בריאות הסביבה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לתחומי איכות הסביבה והשמירה על העולם, המעוניינים ליצור שינוי סביבתי, לשפר ולתקן את העולם בו אנו חיים, לחנך את הציבור הרחב לשמירה על כדור הארץ ולהשפיע על מצב העולם באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית הכוללת את כלל הנושאים הרלוונטיים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, אמנם תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים על מנת לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי בריאות הסביבה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: טקטיקות לשיפור איכות הסביבה, סטטיסטיקה והסתברות, ניהול מסדי נתונים, מערכות מידע גיאוגרפיות, שיטות מחקר, זיהוי מפגעים, מניעת נזקים בריאותיים, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, טיפול במי שפכים, סיווג חומרים מסוכנים, פיקוח על מוצרי מזון ואופן ייצורם, הגדרות איכות מים, הדברות מזיקים, פיקוח תברואתי, זיהום אוויר, קרינה רדיואקטיבית, משאבי מים, הידרולוגיה, זיהום קרקע, תברואת מזון, טוקסיקולוגיה סביבתית, ניהול סביבתי, מיקרוביולוגיה סביבתית, אפידמיולוגיה סביבתית, גהות תעסוקתית, טיפול בפסולת מוצקה ומסוכנת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי בריאות הסביבה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A במדעי בריאות הסביבה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב ברשויות איכות הסביבה ברחבי הארץ, מחלקות איכות הסביבה העירוניות, מעבדות, מכוני מחקר ופיתוח, בתי חולים, משרדי ייעוץ פרטיים, ארגונים ירוקים, עמותות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ירוקים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למגוון טכנולוגיות ושירותים המספקים מענה לבעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי, שיווק התחום, יצירת מוצרים ושירותים חדשים בתחום האנרגיה הירוקה ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס משפט ואיכות הסביבה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להתמודדות עם סכסוכים משפטיים בתחום איכות הסביבה ויתעדכנו בדינים הרלוונטיים בחוק.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ