ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בגנטיקה

תואר ראשון בגנטיקה

מה כדאי לדעת על לימודי גנטיקה?

גנטיקה היא ענף מחקרי המהווה חלק חשוב ומרכזי מתוך ענף מדעי החיים והביולוגיה ועוסקת במנגנוני תורשה, גנים ובשוני בין אורגניזמים, כמו גם בתהליכי התרבות ושכפול של תאים נושאי מטען ידע אשר קובע את תכונות וצורות הופעתו של גוף טבעי. מדע הגנטיקה כולל מחקר מתקדם בכל תחומי החיים, וכן פיתוח של שיטות חדשניות בתחומים הקשורים לגנטיקה.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בגנטיקה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק, חשוב ומרכזי זה. המשתתפים יוכשרו לחקר תאי גזע, ייצור תרופות, פיתוח המדע ועוד. במהלך הלימודים, יידרשו הסטודנטים לבחור באחת ההתמחויות: ביולוגיה מולקולרית, גנומיקה או גנטיקה של תכונות מורכבות.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בגנטיקה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בגנטיקה?

מדע הגנטיקה נחשב לחדש יחסית, ומקורו הוא בגילוי המולקולה הטומנת בחובה את הידע אודות התכונות הייחודיות של כל אדם, מולקולת ה-DNA. המדענים שעוסקים בתחום הגנטיקה מבקשים ללמוד אודות התהליכים והדרכים באמצעותן מגיע המידע האצור במולקולה לכדי ביטוי פיזי וביולוגי. הגנטיקה מהווה פתרון למחלות תורשתיות, מסייעת באבחון מחלות נדירות טרם הלידה, נותנת מענה למחלות וליקויים שונים, מאפשרת פיתוח של תחומי הרפואה וייצור התרופות ויוצרת חיים נוחים, קלים ופשוטים יותר.

בשל חשיבות המחקר והפיתוח בתחום התורשה, תואר ראשון בגנטיקה נחשב למבוקש ויוקרתי במיוחד, וצעירים רבים מעוניינים לפתח קריירה מצליחה במחקר, פיתוח והוראה באקדמיה. התחום נמצא בצמיחה מתמדת, לכן עשוי לאפשר אופק תעסוקתי יציב, משרות רווחיות ותנאי העסקה מצוינים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד גנטיקה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בגנטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים וסבלניים, בעלי זיקה לעולם מדעי החיים ורצון לחקור ולהבין את התהליכים הגנטיים השונים אשר מתרחשים אצל כלל היצורים החיים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המאפשרת אבחון מחלות, הערכת סיכונים להישנות מצבי חולי שונים וכדומה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בגנטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בגנטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, בתנאי כי הוא גבוה מהנדרש.

מומלץ לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן דרישות הקבלה אותן הוא מציב ולבדוק מה האפשרויות העומדות בפניכם, שכן דרישות הקבלה משתנות באופן תדיר.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי גנטיקה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בגנטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חג חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בגנטיקה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בגנטיקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: יישומים ברפואה, אבולוציה, תיקון נזקי DNA, ייעוץ גנטי, תכונות כמותיות, DNA נייד, ביואינפורמטיקה, בקרת גנים, חלבונים ואנזימים, מבנה הגנום, גנטיקה של חיידקים, חלוקת תאים, אנתרופולוגיה גנטית, הנדסה גנטית, התמרת אנרגיה בתא, תנועת התא והתנועה התוך תאית, מבנה גנים, יישומי גנטיקה ברפואה בחקלאות ובביוטכנולוגיה, שינויים גנטיים, בקרת גנים, גנטיקה וגנטיקה מולקולרית של דגים, גנטיקה של תהליכי התפתחות, גנטיקה של אוכלוסיות, גנטיקה של תכונות כמותיות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בגנטיקה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בגנטיקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בגנטיקה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בגנטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי ייעוץ גנטי במרפאות, קופות חולים או בתי חולים, וכן בתפקידים שונים בתעשייה הביוטכנולוגית, בתפקידי זיהוי פלילי במעבדות המשטרה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בגנטיקה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בגנטיקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בביולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע מחקרים מתקדמים בביולוגיה, תוך שימוש בשיטות מחקריות ובגישות לפתרון בעיות במחקר.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אירידיולוגיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לאבחון באמצעות שיטה מעולם הרפואה המשלימה אשר תומכת בהנחה כי ניתן ללמוד על מצבו הבריאותי, הגופני והרגשי, וכן על נטיותיו הגנטיות של אדם באמצעות הסתכלות אל תוך קשתית העין שלו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ