ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בחינוך ולדורף

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך ולדורף?

חינוך ולדורף, הידוע גם כחינוך אנתרופוסופי, הוא גישה המבוססת על תורת האנתרופוסופיה, אותה הגה הפילוסוף רודולף שטיינר. הגישה תופסת את הילד כאישיות בהתהוות, ובוחרת לשים את התפתחותו הרגשית במרכז בעזרת לימודים יצירתיים ורווי חוויות, תוך ליווי צמוד לכל ילד. תפקידו של המחנך, על פי גישה זו, היא לא רק ללמד, אלא להיות שותף להתפתחותו של הילד מבחינה נפשית, פיזית ופסיכולוגית. אחד מכלי החינוך האופייניים לשיטה זו, הוא האומנות על כל סוגיה – ציור, שירה, תנועה ועוד.

תחום החינוך הוא תחום בעל חשיבות חברתית גדולה, שכן אנו כחברה זקוקים תמיד לאנשי הוראה טובים, סבלניים ומנוסים. לימודי חינוך ולדורף פותחים בפני הסטודנטים להוראה ובפני אנשי החינוך בהווה צוהר לגישה חינוכית ייחודית ומעניינת.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך ולדורף?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך ולדורף?

תואר ראשון בחינוך ולדורף הוא תואר חוויתי ומרתק, הדומה ברוחו לשיטת החינוך הנלמדת, מאחר שהסטודנטים בתואר זה לומדים בעצמם בעזרת כלים אומנותיים, המהווים את כלי החינוך המרכזי של שיטה זו. הם עוברים התפתחות אישית ותודעתית במהלך לימודי התואר, וכן לומדים להעביר יכולות אלו גם לתלמידיהם בעתיד.

לימודי החינוך וההוראה המסורתיים מכשירים את מחנכי ההווה והעתיד להקנות לילדנו ידע, ערכים ומיומנויות לימודיות והתנהגותיות שונות כגון: חלוקת זמן נכונה, משמעת עצמית, עזרה לזולת ועוד. המסלול לחינוך ולדורף, חושף אותם לגישה האנתרופוסופית לחינוך של רודולף שטיינר, וכך מרחיב את אופקיהם ומגדיל את מגוון "כלי העבודה" המקצועיים שלהם, בהם יוכלו לעשות שימוש בקריירה עתידית או בחינוך ילדיהם.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך ולדורף?

לימודי תואר ראשון בחינוך ולדורף יתאימו במיוחד לאנשים סבלניים, אדיבים, בעלי ביטחון עצמי ואהבה לילדים, המעוניינים לרכוש השכלה בחינוך, לעסוק בעתיד בתחום ההוראה, מתעניינים בשיטת החינוך של הגישה האנתרופוסופית ורוצים ללמוד אותה לעומק.

חשוב לציין כי לא כל מסלולי הלימוד מעניקים לבוגריהם גם תעודת הוראה. מסלולים כאלה יוכלו להתאים בעיקר לסטודנטים שכבר מחזיקים בה. עם זאת, ישנם מוסדות לימוד המציעים גם לימודים לתואר ראשון בחינוך ולדורף, שבסיומם יקבלו תואר B.Ed ותעודת הוראה, וגם תעודת בוגר הכשרה בחינוך ולדורף, המסמיך לעיסוק בתחום. כדאי לבדוק לפני ההרשמה מהו המסלול המיטבי עבורכם מול מוסדות הלימוד הרצויים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ולדורף?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ולדורף משתנים, לעיתים, בין מוסדות הלימוד השונים, אשר מציעים מסלול זה. בדרך כלל על המועמד המעוניין בתואר לעמוד בציון פסיכומטרי מסוים, להיות בעל תעודת בגרות מלאה, ולעיתים אף לעבור ראיונות אישיים או קבוצתיים. עם זאת, ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים קבלה רק על סמך חלק מן הקריטריונים הללו או לקבוע תנאים אחרים ו/או נוספים.

בכדי לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור בטובה ביותר עבורכם, רצוי להתעדכן מול מוסדות הלימוד השונים המציעים מסלול לימודים זה. מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור הבא: תנאי קבלה – לימודי חינוך, תנאי קבלה – לימודי חינוך, הוראה והדרכה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר חינוך ולדורף?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך ולדורף עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו. בדרך כלל, לימודי תואר זה, הכוללים תעודת הוראה, נפרשים על פני תקופת זמן של כארבע שנות לימוד, בעוד שמסלולים שאינם מקנים תעודה זו נמשכים כשלוש שנות לימוד בלבד.

חשוב לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד במתכונת של לימודי ערב. בכך ישנו יתרון משמעותי, מכיוון שמסלולים אלה יכולים להתאים לסטודנטים אשר אינם יכולים לפנות זמן ללימודים בשעות הבוקר והצהריים בשל מחויבויות קודמות.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך ולדורף?

לימודי חינוך ולדורף הם לימודים ייחודיים בשל נושאי הלימוד, כמו גם בשל סגנון הלמידה האופייני לשיטה זו. מטרתו של מסלול לימודים זה היא להכשיר את בוגריה במיטב הידע והכלים בתחום החינוך האנתרופוסופי, ולעיתים, אף להקנות להם התנסות פרקטית בתחום.

אופיים של לימודי התואר, כאמור, דומה במידה מסוימת לשיטת החינוך הנלמדת. כלומר, הם חווייתיים ועושים שימוש בתהליכים של התפתחות אישית ותודעתית של הסטודנט בעזרת כלים כמו אומנות, פסיכולוגיה וכדומה. בין הנושאים הנלמדים בתחום עשויים להיות: פילוסופיה, לקויות למידה, שילוב אומנויות בהוראה, ניהול כיתה, סוציולוגיה, שיטות מחקר, פסיכולוגיה התפתחותית, תורתו של רודולף שטיינר ועוד.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך ולדורף?

אפשרויות התעסוקה של בוגרי תואר ראשון בחינוך ולדורף הן שונות ומגוונות, בין היתר בזכות ההכשרה הנוספת בתחום החינוך האנתרופוסופי, שהם מקבלים במסלול ייחודי זה. כמו כן, ישנה דרישה גדולה בשוק עבודה לבעלי השכלה זו, בשל הצורך התמידי באנשי חינוך איכותיים, מיומנים ורב תחומיים. מסיימי התואר בהצלחה יוכלו להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית או הבלתי פורמאלית כמורים בבית ספר יסודיים, על יסודיים או תיכונים, או בגופי חינוך שונים המושתתים על יסודות השיטה האנתרופוסופית.

כמו כן, יש באפשרותם של בוגרי התואר להשתלב בעבודות הוראה והדרכה במסגרות חינוכיות נוספות כגון: פנימיות, מתנ''סים, מרכזי נוער בסיכון, מוסדות לימוד לילדים בעלי לקויות למידה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך ולדורף?

בפני בוגרי תואר ראשון בחינוך ולדורף, המעוניינים לרכוש ידע רחב יותר וכלים מעשיים נוספים, עומדת האפשרות להמשיך את לימודיהם לתואר שני באחד ממסלולי החינוך כגון: תואר שני בחינוךתואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בהערכה ותכנון לימודים או מסלולי תואר שני נוספים.

תחום לימודים נוסף, רלוונטי ומעניין, הינו מסלול התואר השני בניהול וארגון מערכות חינוך, אשר מכשיר את הבוחרים בו להשתלבות בתפקידים ניהוליים במערכת החינוך. בנוסף, יש באפשרותם של מסיימי התואר להתמקצע בתחומי חינוך נוספים בעזרת קורסים ולימודי תעודה. קורסים רלוונטיים עשויים להיות: קורס אבחון דידקטי, קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה, קורס תרפיה במוזיקה ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ