ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה

תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך עם תעודה הוראה?

תחומי החינוך וההוראה המגוונים מהווים מקצועות לימודיים פופולאריים במיוחד במסגרת מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ, בין אם באוניברסיטאות ובין אם במכללות אקדמיות. השילוב בין לימודי תואר ראשון בחינוך לבין לימודי תעודת הוראה הופך את הסטודנטים למורים מיומנים, איכותיים ומקצועיים שיש באפשרותם להעביר את החומר הלימודי לתלמידים בצורה הטובה ביותר.

לצד רכישת גישות חינוכיות מגוונות בנושא תפקודם והתנהגותם של הילדים ובני נוער, עוסקים הסטודנטים במסלול זה בשיטות הוראה ודרכי הוראה שונות. התפתחותם של ילדי הגיל הרך, תלמידי בית הספר היסודי ותלמידי בתי הספר העל יסודיים במסגרת מערכות החינוך הפורמאלי או הבלתי פורמאלי מושפעת רבות מהתנהגותם של המורים והמחנכים השונים, שכן הם מהווים את הדמות החינוכית ומספקים להם דוגמה אישית.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה?

במסגרת תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, משמעותי, מרכזי, מאתגר ומספק זה. כמו כן, במהלך הלימודים יבחרו המשתתפים מסלול לימודים והתמחות לפי תחומי העניין שלהם, בין אם מדובר בלימודי הוראה מתקנת, חינוך בלתי פורמלי, חינוך סביבתי, ייעוץ חינוכי, חינוך ולדורף וכדומה.

לימודי חינוך והוראה נחלקים לשתי התמחויות כלליות, האחת היא תואר ראשון בחינוך B.A ללא תעודת הוראה, והשנייה היא תואר ראשון בחינוך B.Ed עם תעודת הוראה. על מנת להשתלב במערכת החינוך כמורים, יש ללמוד במסלול המשלב תעודת הסמכה מקצועית - תעודת הוראה. לימודי חינוך נחשבים לתחום משמעותי במיוחד הכולל תיאוריות שונות, גישות מגוונות, השקפות עולם וראייה חינוכית מקיפה, זאת מתוך מטרה לחנך את הילדים והמתבגרים. 

פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך עם תעודת הוראה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאלו הרואים בחינוך שליחות של ממש, הרוצים להשפיע על הסביבה, לעצב את פני דור העתיד וליצור סביבה חיובית. כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים סבלניים, אחראיים, בעלי כישורים בין אישיים מפותחים ויכולת עמידה מול קהל המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר ולכן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, כך תוכלו להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי חינוך והוראה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך עם תעודת הוראה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד, כאשר שלוש השנים הראשונות מוקדשות ללימודי החינוך והשנה הרביעית מוקדשת ללימודי תעודת ההוראה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה?

לימודי חינוך ותעודת הוראה לתואר ראשון מוצעים במגוון מסלולים: מסלול לתואר ראשון בחינוך והוראה, המאפשר בחירה בין לימודי תעודת הוראה לבין לימודים ללא תעודת הוראה, לימודי תעודה לתעודת הוראה או הסבת אקדמאים להוראה. מטרת לימודי חינוך עם תעודת הוראה הינה הקניית ידע עיוני נרחב, כמו גם ידע מעשי ויישומי במקצועות ההוראה, ההדרכה והחינוך השונים. 

מסלולי השלמת תעודת הוראה כוללים מקצועות מגוונים, בהם יכולים הסטודנטים להתמחות ולקבל את הרישיון התעסוקתי המבוקש אשר מאפשר ללמד אותם במסגרות החינוך השונות. בין המסלולים ניתן למצוא את המקצועות: הוראת אנגלית, הוראת מתמטיקה, הוראת ערבית, הוראת טבע, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, היסטוריה, ספרות, תנ"ך ומקרא, לשון והבעה, הוראת אמנות, חינוך גופני, פיזיקה, הוראת ביולוגיה, כימיה, תקשורת, קולנוע, כלכלה, סוציולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים. 
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Ed בחינוך ובשילוב תעודת הוראה, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במסגרות החינוך המגוונות בהתאם לתחום ההתמחות שבחרו, בתפקידי מורים, יועצים, אנשי חינוך, מדריכים, מעבירי סדנאות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בחינוך. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידים מתקדמים במסגרת מערכת החינוך, מעשירים את ידיעותיהם בתחום ומרחיבים את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להוביל את מערכת החינוך בישראל תוך התאמתה למציאות המשתנה ולערכי החברה בה אנו חיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ