ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בהוראה מתקנת

מה כדאי לדעת על לימודי הוראה מתקנת?

הוראה מתקנת, אשר קרויה גם הוראה מאבחנת-טיפולית, היא גישת הוראה ייחודית שעוסקת בטיפול בבעיות למידה באמצעות טכניקות הוראה אישיות. מטרתה של ההוראה המתקנת היא לתקן הפנמה שגויה של דרכי למידה קודמים שלא התאימו לתלמיד והקשו עליו להתמודד עם אתגרים לימודיים שונים, לעזור לתלמיד לשנות את דרכי הלמידה שלו ולסייע לו לפתח כישורי למידה שמתאימים לו.

תוכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהוראה מתקנת כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מבוקש, מאתגר ומספק זה. המשתתפים יוכשרו לעבודה עם תלמידים בעלי קשיים בלימודים או בתקשורת, מתוך מטרה לסייע להם להתמודד עם האתגרים השונים שיכולים לעמוד בפניהם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהוראה מתקנת?

1
חברתי
2
יזם
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד הוראה מתקנת?

המונח "הוראה מתקנת" מתייחס לטיפול בלקויות שונות אשר מפריעות ללמידה, למשל בעיות קשב וריכוז, בעיות התנהגותיות, לקויות למידה, לקויות שפה, בעיות פיזיות, בעיות רגשיות וכדומה, ונותן מענה ופתרון לבעלי הלקויות השונות. לימודי הוראה מתקנת מסתמכים על עקרונות חינוכיים שונים בשילוב עם עקרונות טיפוליים, תוך ביצוע אבחונים, ראיונות ותצפיות, וכן התאמת הסביבה הלימודית לכל תלמיד באופן אישי.

תחום ההוראה המתקנת מתמקד בעידוד התנהגות חיובית, קבלה עצמית, פיתוח מודעות עצמית, העלאת המוטיבציה ופיתוח דימוי עצמי חיובי, ולא בכשלונות ובקשיים. בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון מסגרות חינוכיות ולסייע לתלמידים ללמוד בצורה טובה ויעילה יותר.
פתיחה

למי מתאימים לימודי הוראה מתקנת?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהוראה מתקנת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד למורים, מחנכים, יועצים חינוכיים, מאחבנים דידקטיים וכדומה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו לעסוק בהוראה פרטנית וכוללנית עבור תלמידים בעלי צרכים מיוחדים המתקשים בלימודים בשל לקויות שפה, לקויות למידה, לקויות קשב ועוד. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מטפלים מהסוגים השונים כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהוראה מתקנת?

תנאי הקבלה ללימודי הוראה מתקנת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת הוראה והסמכה מקצועית. אמנם, ישנם מוסדות לימוד מעטים אשר מקבלים לשורותיהם מועמדים שאינם בעלי תעודת הוראה, אמנם אלו לא יוכלו לעסוק בתחום ההוראה המתקנת אלא רק ללמוד אותו לשם העשרה אישית. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הוראה מתקנת?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהוראה מתקנת עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין סמסטר אחד לבין שנתיים אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאיימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהוראה מתקנת?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהוראה מתקנת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פיתוח יכולות הבעה בעל פה והבעה בכתב בקרב תלמידים, הסוגים השונים של הלקויות, גישות טיפוליות שונות, הוראת כתיבה, יצירת קשר אישי עם הילד המתקשה, איסוף מידע מגורמים שונים, בניית תכנית עבודה המותאמת לצרכיו של הילד, ביצוע של בדיקות מעקב, אבחונים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהוראה מתקנת?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהוראה מתקנת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בחינוך בהתמחות הוראה מתקנת מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהוראה מתקנת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, פנימיות, בתי ספר על יסודיים, מוסדות חינוך בלתי פורמליים, מתנ"סים, מועדוניות וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהוראה מתקנת?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהוראה מתקנת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס קואוצ'ינג ADHD. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בילדים ובוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז וסיוע להם בהתמודדות עם בעיות חברתיות, רגשיות ולימודיות שונות באמצעות מודלים מרתקים מענף האימון.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס גינון טיפולי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסייע למטופלים בהתמודדות עם קשיים נפשיים ופיזיים שונים באמצעות העבודה והטיפול בגינה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ